Ztracené město (2022)

56 % k 24.7. 22?A co jste jako k..va od dobrodružné komedie čekali!

610 metrů nad zemí (2022)

Přestavuji vám nenápadnou minimalistickou filmovou událost roku.

Díra (2021)

Pokud počítáte s tím,že se ve filmu krom divného úvodu nepromluví,nevadí vám krávy a komunikace s nimi a rádi meditujete,Díra vás na velkém plátně pohltí.

Duna (2021)

Jak jsem mohl být tak naivní a myslet si,že Villneuve natočí Dunu jinak než Lynch.Je to to samé jen tak nějak chladnější,bez emocí s kvalitnějšími triky.Ani jedna postava mě nezaujala.Akce je průměrná,občas i směšná a  souboje s ochranným štítem vypadají jak z "osmdesátek".No a Zimmerova hudba je asi to nejnepříjemnější co kdy spichnul.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Takový béčkovější Ready Player One,ale bavil jsem se.Vlastně docela hodně.Je to lehce předigitalizované,ale vzhledem k námětu to ani jinak nešlo.Vizuál je vypiplaný,humor solidní.Narozdíl však od filmu Zabiják a bodyguard a Deadpool,kde exceloval mě zde Reynolds nesedl.Proč?Hrál zde totiž hodného slušného "Chlápka".

Godzilla vs. Kong (2021)

Díl od dílu je to debilnější.Teď už vím,že druh/rasa Konga se vyzná v architektuře a stavitelství(chrám ve středu země) a nebo je tu ještě jedna možnost.V dalším díle budou jak jinak...mimozemšťani.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Důstojný,bez debat povedený a s občasnou nostalgickou slzou v oku shlédnutý fanservis. 80%

Myši patří do nebe (2021)

Těšil jsem se moc.Stop motion animaci mám velmi rád a nutno zdůraznit,že je zde na vysoké technické úrovni.Taktéž výtvarná stránka je vynikající.Co snižuje mé hodnocení je příběh,který není originální a především charakter hlavní postavy myšky Šupito.Vím,byl to záměr,ale Šupito je téměř celý film nesympatická "čůzička" a vůbec jí nepomáhá hlas Pavlíny Balner,které bylo v době ozvučení filmu cca 35 let,Šupito je věkem adolescent a tudíž se Pavlína snaží hlas položit do jiné polohy než je její vlastní a poměrně to ruší.Nejslabší článek filmu je část v lunaparku,ale možná je to tím,že nemám lunaparky v oblibě.Jak hodnotit vizuálně úchvatný film s dětským dějem a hlavní postavou,která vám je nesympatická?Lehkým nadprůměrem.

Není čas zemřít (2021)

Začnu nestandartně u hudby.Zimmera mám velmi oblíbeného,ale k Bondovi se nehodí.Když už byl klasický,použil známé motivy a když měl být svůj,tak jen kopíroval sebe a to ještě nevýrazně.Slyšel jsem tam Inception nebo Temného rytíře.Mám rád prostě Barryho a Davida Arnolda,který Barryho variuje a zní to podobně,ale moderněji.Co se týče režie,tak netuším zda dělal akci stejný tým jako u předchozích craigovek,ale zde krom Jamajky byla jednoznačně nejslabší.A scénář?Asi se schodneme téměř všichni,že Malekuv záporák byl slabý,ale mohl za to on nebo scénáristé?Měl zde málo prostoru i přes to,že jde o nejdelší bondovku.Závěr filmu by mi nevadil,kdyby ve mě vyvolal ty emoce,které vyvolat měl.Možná to bylo tím,že už jsem zklamán z předchozího děje a tudíž i emocionálně otupen.Není čas zemřít je nejslabší craigovka,tudíž nelze souhlasit s tím,že jde o důstojné zakončení.

Poslední souboj (2021)

Již dlouho se mi nestalo to,že jsem si před koncem "hryzal nehty" napětím a absolutně netušil jak to dopadne.Těch pět hvězd není jen za ten konec,ale za dokonalost ve všech aspektech.