Síla (2021)

"obecnější reflexe proměn a podob maskulinity nového milénia"   tak tohle napíše jen debil!

Duna (2021)

Jak jsem mohl být tak naivní a myslet si,že Villneuve natočí Dunu jinak než Lynch.Je to to samé jen tak nějak chladnější,bez emocí s kvalitnějšími triky.Ani jedna postava mě nezaujala.Akce je průměrná,občas i směšná a  souboje s ochranným štítem vypadají jak z "osmdesátek".No a Zimmerova hudba je asi to nejnepříjemnější co kdy spichnul.

Uprchlík (1993)

Stále je to pecka.Vynikající scénář,vynikající Tommy Lee,skvělej Harrison,výborná režie a ta atmoška...

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Tak jsem oprášil DVD a opět nakoukl na Bradavic.Bohužel musím po již několikátém shlédnutím potvrdit,že jde opravdu o nejslabší zadaptovaný díl série.Po dokonalém Vězni z Azkabanu je to velký kvalitativní skok zpět.Rozhodně nejde o špatný film.Stále je to nadstandartní záležitost.Problém tkví v tom,že Mike Newell je režijně rutinní a kniha byla na adaptaci moc dlouhá.Škoda,že nevyšel původní plán,rozdělit film na dvě části.I přesto,že to má dvě a půl hodiny,je to uspěchané a absolutně chybí atmosféra.A aby to nebylo málo,odešel nám(k jinému filmu) John Williams.Pochválit musím především Brendana Gleesona,který je prostě dokonalý.Začátek filmu je tragický.Chybí Zobí ulice a Dursleyovi,z mistrovství ve famfrpále vidíme JEN přílet dvou družstev a útok smrtonošů je odfláknutý.Samotné ztvárnění tří úkolů se dle mého celkem povedlo.Nejzajímavější vizuálně je pro mě úkol druhý z Černého jezera,ač pointu jsem jaksi nepobral.Vzhled Voldemorta je diskutabilní,ale já jsem s ním problém neměl,naopak.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Nevhodné pro vážně se beroucí feministky,Židy,humanisty,puritány,US nacionalisty,republikány,intelektuály,věřící a odpůrce Barona a Cohena.

Police Story (1985)

80% zde,"Vrchol v Jackieho honkongské kariéře" ,"Jeden z nejlepších filmů všech dob" napsal zde woody .Tak tady už hovno přestává i smrdět,píši zase já!Filmy s Chanem jsem nikdy nevyhledával z důvodu sporných kvalit jeho filmů a i proto,že točil především akční komedie,ale k rozšíření obzorů jsem vyzkoušel během tří dekád mého života jeho tři nejlépe hodnocené.Nikdy mi nepřirostli k srdci.Ano,sem tam jsem se zasmál a akce se mi vždy líbila,ale pokaždé to ve finále bylo jen za ty 3*.Proč?Slabé příběhy,scénáře a silné herecké ne-hraní.

Vražedná pole (1984)

Pokud se chcete dovědět něco o masakru v Kambodži,khmérech a Vražedných polích,vygůglujte si to.Zde se dozvíte hovno.Většina filmu je o tom,že se novinář Schanberg s kamarádem Pranem a ostatními novináři znaží po převratu dostat z Kambodži,tudíž více jak třetinu filmu se jen čeká na odlet,pašuje se pas a tlachá se na ambasádách.Moc se však nedozvíme.Jen jednou někdo zapne rádio a slyšíme pár vět o situaci.Zbytek filmu je rozdělen na "děj" v USA,kde vidíme truchlit,přebírat cenu a znovu truchlit novináře Schanberga. Nejzajímavější část je s Pranem,který zůstal v Kambodži a trpí pod nadvládou zasraných komunistických Khmérů!Sem tam so ozve "voiceover",krátký monolog,kde Pran vysvětluje formou imaginárního dopisu Schanbergovi podmínky ve vesnických gulazích a nakonec vidíme Pranův útěk a setkání v USA se Schnanbergem.Waterston jako Schanberg byl neskutečně toporný a nesympatický narozdíl od představitele Prana.Vůbec jsem mu to silné pouto nevěřil.Často zmiňovaná hudba jinak zajímavého Oldfielda zde zněla jako první pokusy dítka,které dostane od ježíška tu věc s klávesy na elektřinu.Takže ve výsledku na to jak je to velké a důležité téma jde o film bohužel jen průměrný s několika silnými scénami.

Čarodějnice (2020)

Viděl jsem to a též vidím ostatní hodnocení,tudíž nesměle posmutněle musím zkonstatovat,že jde objektivně o nejhorší film Roberta Zemeckise.Proč si vybral tuhle průměrnou knihu,proč animovaná zvířata vypadají trikově jak z filmů dvacet let starých a proč obsadil Anne Hathaway do té role,je mi záhadou.

Birdman (2014)

Nedivácký-sidestream,který mě vlastně docela bavil.Viděl jsem tam ty kvality,to umění herecké,režijní a kameramanské,ale chápu,když to někdo "nedá" a vzdá to po půl hodině.Nevím zda bych si to však více neužil jako stoprocentní drama bez komediálního nádechu.