Cesta (1971)

První třetina je skvělá.Dívka s bratrem zůstanou opuštěni v buši a snaží se přežít.Najde je osamělý domorodec putující odnikud nikam a vezme je sebou.Je to zajímavé a naturalistické.Kazit se to začne v momentě,kdy nám režisér naservíruje pětiminutovou scénu,která jakoby patřila do jiného filmu.V ní čtyři chlapy,pravděpodobně vědci uprostřed buše čumí své kolegyni na podvazky a do výstřihu.Ta mezitím něco píše u stolu.Po pár minutách ničeho se jim utrhne meteorologický balón,který jim uletí.Následuje střih a jsme zpět u dívky s bratrem a domorodcem.Dívka se koupe v jezírku,mimochodem nejlepší scéna filmu,domorodec loví a bráška si hraje s panďuláky,které nosí v aktovce.Mezi tím opět putují.Během putování domorodec něco říká a nikdo mu nerozumí a neustále hraje rádio,které dívka sebou nosí.Střih a následuje druhá zbytečná scéna,která je ještě divnější než ta s očumovací.Sledujeme několik minut jak běloch vyrábí někde na farmě sádrové klokany a pamáhají mu domorodci.Scéna skončí,děj se vrátí k putující trojici a divák si brble pro sebe "kurva co to jako mělo být"!Střih a trojice doputuje k opuštěnému domu,kde následuje nakrmení,napojení,praní hader a další scéna se zavěšeným(ne oběšeným) domorodcem u které už jen rezignujete a doufáte,že ještě jednou uvidíte koupající se Jenny Agutter.Teď už jen dvojice přijde do malého městečka,kde žije jeden jediný muž,který jim nepomuže a ještě jim vynadá,protože miluje svoji konev na zalévání.Střih a oba sourozenci stojí na jakémsi šrotišti,kde se chlapečkovi líbí a začne si hrát.Střih a koukáte na dívku...ano na TU dívku,která se objímá někde v bytě s chlapem jeví se jako dospělejší a čumí do blba.Kdo nepochopil napovím,sourozenci jsou zachráněni.Jak?Netuším.Poté už jen následuje krátká retrospektivní scéna,kde se původní trojice čvachtá v jezírku a já mám rozporůplné šimrání na koulích,protože vidím opět nahou Jenny Agutter a krátce na to zjistím,že zde někdo hodnotil maximálním počtem hvězd.

Ať žije republika (1965)

Tak tohle jsem nečekal.Vynikající umění hodno Oscara za cizojazyčný film.

Robinsonka (1974)

Klenot československé kinematografie.Kachyňa s Liškou byli vždy jistota.

Le Mans '66 (2019)

Bylo mě to všechno úplně jedno.29. nejlepší film zde v top Čsfd!?(k 26.12.2022)

Násilník (1976)

Tak nám s třetího Harryho udělali komediální buddy movie a tím tu sérii pohřbili.Některé scény a celá banda záporáků působí směšně.Scénář je podprůměrný a hudba v některých momentech vyloženě nevhodná.Herecké výkony krom Eastwooda hrozné.Fakt jsem byl otrávenej.Čtvrtého a pátého Callahana již riskovat nebudu,už jen kvůli těm recenzím.

Frčíme (2020)

Moc se mi nechce psát,takže jen:když opomenu Příšerky s.r.o. 2 a Hledá se Dory což byli zkrátka odfláknuté sequely a Toy Story 4 který jsem neviděl,jedná se o nejslabší Pixarovku.

Životopisy: Robin Williams (2009) (TV film)

Typický špatný americký komerční dokument.Bleskový střih,kulometný komentář,zoomování fotografií a neustále se opakující scény i fotografie.

Jane (2017)

Velmi emotivní kvalitní dokument.Příběh Jane Goodall je zajímavý a mě velice blízký.Škoda jen,že se zatím nenatočil celovečerák jako Gorily v mlze o Dian Fossey.

Zátah 2 (2014)

Zklamání oproti prvnímu dílu.Vím,že to nej je v poslední třetině,ale nevydržel jsem to.Viděl jsem prvních 90 minut a hrozně jsem se trápil.

Oh Willy... (2012)

Z animace jsem byl nadšenej,ale s přibývajícími minutami to bylo více a více bizarní a já ztrácel zájem.