Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Ze začátku to bylo celkem fajne, ale po nějaké době to začalo chytat grády a začínalo to být pro mě čím dál tím zajímavější. Jack Nicholson tento film tahá. To je jasný. Nevím moc, co bych k tomu dodal, aniž bych extra prozrazoval. Došlo zde na menší překvapení, které jsem ovšem čekal, ale i tak supr, ale jak jen zhodnotit tento film nevím. Bylo to prostě zajímavé pro mě sledovat. Jak se chovají všechny postavy. Jaký má na ně Randle vliv. Mě to od určité chvíle chytlo a bavilo čím dál víc, ale možná vás to nechytne a budete se celou dobu nudit. Mě to oslovilo, bavilo a příjemně uteklo. Za mě skvělý film. 8,5/10

Východní přísliby (2007)

Za mě skvělá krimi podívaná. Příběhové zajímavé a jsem rád, že se film nebál být odvážnější. Drsnější scény do takového žánru podle mě patří. Ať už nahota nebo brutalita. Do toho všeho děj, který to ještě zlepšoval. Já jsem fanda mafiánských filmů, takže se mi líbí kdejaký, ale i tak si myslím, že zaujme celkově fandy krimi žánru. Za mě skvělý film, který mě bavil svou mafiánskou tématikou, příběhem, zvratem. Pomohl také tomu Viggo Mortensen. Ten mě bavil a pro mě film dost tahal. Zkrátka velmi zdařilé krimi, které fandům žánru můžu doporučit. 8,5/10

The Gamechangers (2015) (TV film)

Bavil jsem se a miluji sérii Grand Theft Auto a tak rád se podívám na to, jak se hra vyvíjela. Jediná otázka zůstává, co vše bylo reálné a co ne. Takhle jsem si to užil, ale kdo ví, co je z toho pravda a co ne. Pokud vám nevadí nějaké nepravdivé informace, tak asi supr film, ale pokud chcete realitu, tak bych se tomu asi spíše vyhnul. Jde o to, že na začátku filmu je zmíněno, že některé scény byly upraveny pro zajímavější, ale otázkou je které. To nevím. Jak moc pravdivý tento film ve finále je nevím. Tak nebo tak jsem se bavil. To jo. Největší zádrhel tedy je v tom, že to tak nejspíše úplně nebylo, ale je dobře, že se to na začátku zmíní a ve finále mi to příjemně uteklo a bavil jsem se. 7/10

30 minut po půlnoci (2012)

Za mě skvělý thriller podle skutečné události. Mě to bavilo a připadalo docela napínavé, ale hlavní přijde až na konci asi tak posledních 20 minut. Do té doby je to taková detektivní záležitost, která asi nebude každého bavit, pokud vás vyloženě nezajímá tohle téma. Mě to chytlo a jak říkám poslední chvíle filmu byly supr. Skvělý film, který bych doporučil fandům tématu teroristů. 8/10

Duna: Část druhá (2024)

Mnohem více pouštních sekvencí a trochu více akce, ale neřekl bych, že jí bylo nějak moc. Bylo i dost prostoru pro příběhové scény. Hodně jsem si užíval první půlku filmu, kde se pokračovalo v příběhu, protože první film skončil dost otevřeně. Tak jsem byl rád, že to zde pěkně navázalo. Kdy to ale chytlo jiný rozměry, byla asi tak půlka filmu. Ta první byla taková, že to navázalo na předešlý film a sem tam přišla nějaká akce a že se bylo na co koukat. Užil jsem si to. Určitě tomu velmi pomohla hudba od Hanse Zimmera. Ta některé scény hodně zlepšila. Od tak té druhé půlky to bylo takové řekl bych více příběhové. Uzavření toho, co bylo na konci prvního dílu a zkrátka pořádné posunutí dál s novým záporákem. Ke konci to začalo být dějem zase zajímavější. Došlo na odhalení, které nebudu spoilerovat, ale byl jsem mile překvapen. Na tohle všechno se samozřejmě pořádně hezky koukalo. Nádherné lokace. Věřím, že v IMAXu to musela být paráda, ale i tak jsem si to velmi užil a nelituji zde peněz za Dolby Atmos. Ve zkratce první půlka bych řekl takové uzavření otevřené jedničky a od druhé hlubší příběh, který ještě okořeňuje akce se skvělou hudbou. Za mě pecka. Nejsem z toho ale tak hotový, jak většina lidí, co tak vidím hodnocení. Každopádně se mi to dost líbilo a určitě chci jít na další díl a to jak zjistit, jak příběh půjde dál, ale hlavně díky té hezké podívané s luxusním soundtrackem. Tohle patří mezi ty filmy, které jsou v kině super. 8/10

Já, padouch 3 (2017)

Řekl bych to takhle. Proč ne? Nebylo to nejhorší, ale ani nejlepší. Řekl bych, že ze všech dílů sice nejhorší, ale tak nebylo to podle mě vyloženě špatný. Možná lehce zbytečný, ale tak pobavil jsem se. Uteklo mi to rychle. Záporák mě celkem bavil. Předešlý díly sice byly lepší, ale jak říkám nebylo to nic hroznýho. Podle mě to bylo fajn a považuji to za dobrý animák, který nenadchne, ale ani neurazí. V době tohoto psaní už je ohlášen čtvrtý díl a teda nevim nevim, co tam udělají, když už tohle bylo takový slabší, ale podle mě furt dobrý. Zkrátka pohoda film a dobrý oddych. 7/10

Muž v ohni (2004)

Za mě dost pecka. Hned ze začátku si mě to chytlo svými střihy a barvami. Takový dobrý filtr řekl bych. Hodilo se mi to sem. To se mi hodně líbilo. První půlka filmu taková příběhová a spíše se buduje vztah, ale od druhé půlky jsem se dočkal i akce, kterou jsem si užil a pak byl co nevidět konec a já byl spokojen. Líbilo se mi, jak to nakonec skončilo a celkově podle mě skvělý akční film, ale to teda až od druhé půlky filmu. Ze začátku žádný bum bum moc není, ale nevadilo mi to. Postupně to budovalo a od určitého momentu to bylo podle mě fakt dobré a napínavé. Pro fandy krimi podle mě paráda. Za mě skvělý film. Jo a soundtrack místy taky nebyl vůbec špatný. 8,5/10

96 hodin: Zúčtování (2014)

Za mě horší než předešlý díl, ale opět nálož pořádné akce, kterou jsem si naprosto užil a tak jsem i spokojen. Ono první díl bylo něco nového a napínavého a to byla paráda a nejspíš tohle neměla být uplně série, ale nevadí. Druhý díl byl sice horší, ale podle mě stále dobrý a tohle bylo sice bohužel ještě slabší dle mého názoru, ale tak akčňák fajn a když jsem se chtěl podívat na nějaké to střílení, tak paráda. Akční film. Nic moc více. Příběhem nějak extra nezaujmul. Za mě takový nadprůměr. Pokud se vám líbil předešlý díl, tak nejspíše bude i tohle dobré. Pro fandy pouze prvního filmu bych spíše nedoporučil. Já jsem spokojen. Dostal jsem supr akci, která mi příjemně rychle utekla. Nic víc. Nic míň. 6/10

96 hodin: Odplata (2012)

Hned ze začátku bych k tomu řekl tohle. Zbytečné. Docela zbytečné pokračování, které se nechytá kvalit předešlého dílu. Ten nám přinesl něco nového a hned to chytlo pozornost. Na jednu stranu i zde jsem se velmi bavil a nenudil jsem se. To rozhodně ne. Akce byla parádní. Dost dobrá. Uteklo mi to hodně rychle, ale právě to brzo skončilo a já s pocitem, že to je vše? Nemá to už takový ten wow efekt, jako předešlý film. Už to není tolik zajímavé. Je to podle mě supr akční film, ale nic víc. Slabší pokračování a zkrátka bychom se bez toho obešli, ale tak pro fandy akce proč ne. Ta byla opět velmi dobrá a moc jsem si jí užil. Pokud se chci podívat na nějaký střílení se záporáky s hrdinou, který je ničí, tak proč ne. Dobrý film, který zhoršuje fakt, že už se nejedná o nic moc extra nového a že se nechytá kvalitou na ten předešlý a že je to zkrátka takové pokračování, které nemuselo být. Na jednu stranu jsem se ale bavil a akce byla supr, takže tak. 7/10

Vyměřený čas (2011)

Čím mě film zaujal, byl nápad. To si chytlo mou pozornost. To mi připadalo zajímavé a drželo mě až do konce. Samotný film byl jinak fajn. Utekl mi rychle. Bavil jsem se. Občas i nějaká akce, kterou jsem si užil. Byla to supr podívaná, která mě ale tahala ovšem svým nápadem. Podle mě to je dobrý film, ale co jak už se opakuji to pro mě tahá na jinou úroveň je ten nápad. To mě zkrátka chytlo. To se mi zalíbilo. To mi připadalo zajímavé a nebylo to nějak extra dlouhé a užil jsem si to. Podle mě skvělý film. Pro fandy Sci-Fi věřím supr. Já ani Sci-Fi nějak nemusím, ale tohle mě zaujalo. Líbilo se mi to. Myšlenka nebo zkrátka nápad podle mě dobrý. Za mě skvělý film. Můžu doporučit. 8/10