Stmívání (2008)

Pro mě mírné zklamání, čekal jsem sice přesně to co se mi dostalo, ale mohlo zde být více akce, na filmu jde až moc okatě vidět, že je určen spíše pro mladé, škoda, mohl z toho být ještě větší hit, než-li je. Herci sympatičtí, do rolí se hodí, ale to je tak vše, mě to spíše nudilo, nechápu ten obrovskej BOOM kolem tohoto filmu.

Chlípnost nade vše (2004)

Občas to bylo sranda, ale proboha co to mělo znamenat? Nevkusná, americká prasárna, prej erotická, a kde? Měl jsem jít raději spát, udělal bych lépe, jednu hvězdu dávám za toho magora Knoxville a za občas vydařenej vtípek, jinak to byla nechutná záležitost.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Jak už tady bylo řečeno, rozhodně nejlepší pohádka Zdeňka Trošky a troufám si tvrdit, že i jeho nejlepší film, skvělý pohádkový a v něčem jinýpříběh, krásná princezna, hodnej a k tomu létající švec a samozřejmě zlé čarodějnice v geniálním podání především Heleny R§žičkové, která se stará ve filmu jak o zlo, jak svým vzhledem, tak i řevem, tak především o vtipnou linii, její hlášky jsou nezapomenutelné. Navíc je zde k vidění Bouzov, snad ze všech pohledů, nakonec vše dopadne tak jak má a žili spolu až do smrti. Vyzdvihl bych na dobu i celkem koukatelné a ne trapné triky, asi měl Troška hodně slušnej rozpočet.

Dead Set (2008) (seriál)

Nekompromisní řezba od pomalého začátkum, který se ovšem rozjede a nepustí, nezpomalí. Rozhodně jedno z nejlepších co jsem kdy v žánru viděl, k tomu rozhodně originální nápad, opravdu usadit zombies epidemii do prostřeí právě probíhající reality show big brother je opravdu orginální a obdivuhodnej nápad. Banda skvělejch herců, spousta hlášek, parádních efektů, skvěle rychlá až skoro nepřehledná kamera dodává na napětí, a na to, že jde o televizní tvorbu, tak je to teda opravdu na úrovni, škoda jen té krátké stopáže, myslím že by z toho šlo tentokrát vyždímat ještě aspoň pět dílů navíc, ale jinak to rozhodně nemá chybu. Ještě dodám, že mě naprosto dostal nej nekompromisní konec.

30 dní dlouhá noc (2007)

Dlouho jsem váhal mezi 4* a 5*, nakonec se tedy přikláním k plnému hodnocení, ikdyž si to film, v mnoha ohledech nezaslouží, například ohledně zápletky a samozřejmě scénáře, ty dialogy opravdu trhaly uši, ale o to zde přeci nešlo, je to zkrátka horor, na béčko sice vypadá moc áčkově, ale tím lépe, je zde mnoho skvělých momentů: likvidace obyvatel městečka z ptačího pohledu je opakování hodný, trhání hlav a mnoho dalších, navíc ta beznaděj z filmu sálá hned jak se zhasnou světla, prostředí zasněžené, odtrhlé aljašky tomu napomáhá, k tomu si připočítám tu stupňovanou atmosféru, no jako horor celkově je to na vysoké úrovni a žánru také rozhodně nedělá ostudu a patří k tomu lepšímu co jsem měl možnost vidět, navíc překvapí obsazení hlavní role hezounem Hartnettem, kterej si ovšem svou roli nejistého, astmatického sheriffa vychutnává, musím uznat, že mě vážně mile překvapil a byl příjemné ho opět vidět v nějaké řezbě. Ostatní herci taktéž sympatičtí, ikdyž jde většinou o neznámé tváře.

Grinch (2000)

Film vyloženě šptatný není, je to zkrátka americká vánoční fantasy komedie, navíc asi pro američany jedna z nejlepších, ale mě kazí dojem Howardova režie. Howard není vyloženě špatnej režisér, na svém kontě má mnoho skvělých filmů, dokonce i oscara, ale zde se pustil do vod, pro něj naprosto cizích a nezvládl to, jeho síla je v ukecaných dlouhých filmech typu Čistá duše, Apollo 13 atd., ale zde je vedle, zkrátka není to Tim Burton, kterej má pro tyto filmy talent, ale Howard bohužel ne. Co se týče masek, tak ty jsou opravdu skvělé, oscar zasloužený, Jim Carrey se sice snaží jak jen může, ale nezachráňuje tuto nudnou rádoby vizuálně krásnou podívanou, která mě sice zklamala, ale dá se na to kouknout a děti to snad baví více než-li mne.

Policajtem proti své vůli (2005)

Pro mě ne moc zábavná komedie, spíše nevtipná, scénář je nulový, sice nějaká krimi linie tady je, ale je dost chabá, Eugene Levy je pro tyto role stvořenej, aby ze sebe dělal šaška, ze začátku mě docela i bavil, ale opakovanej vtip po 100xkrát už není vtipnej, Samuel L. Jackson, kterého sem měl vždycky rád, mě v poslední době vytáčí tím, že leze do všeho co mu kdo nabídne, nevím jestli to má herec jeho formátu zapotřebí, zde je sice nejzábavnější prvek filmu, ale i tak jde o podprůměrnou krimi komedii s ubohým scénářem a nevtipnou komediální linii, ale na druhou stranu skvěle obsazenej.

Máj (2008)

F.A. Brabec je docela zručnej kameraman a v tomto případě i obstojnej režisér, ale převádět tuto látku na filmové plátno nebyla zrovna správná volba, také se na tom podepsala nesmírně krátká stopáž, ale co taky chtěl vymáčknout z takové krátké a jednoduché básně? Nic? Ano téměř nic, po obsahové stránce zde nic není, takže přemýšlím jestli to celé nebylo tak trochu zbytečné, řekl bych, že ano. Herci špatní, ikdyž za to svým způsobem ani nemůžou, protože je jich docela dost a každý z nich má minimální prostor, hlavní ženská herecká postava měla minimum dialogů, vlastně přemýšlím nad tím, jestli vůbec něco řekla, mladej Stropnickej jako obávanej loupežník nebo co, tak to opravdu ne, jediní, kteří stáli za povšimnutí byli Jan Tříska a jeho krásná recitace veršů a také mu patří jedna hvězda a ta druhá je za hudební motiv, kterej sice zní téměř po celou dobu filmu, ale opravdu stojí za to a je dost chytlavej a k filmu se dokonale hodí, ale to je jen můj dojem.

Po stopách zabijáka (2007)

Rozhodně příjemné překvapení v rámci žánru, které si na nic nehraje a nesnaží se za každou cenu být opravdovým hororem se všemi klasickými klišé, k tomu si připočtu příjemné prostředí Afriky, pár momentů, zrovna probíhající občanské války, docela sympatické herce, kteří občas i hrají, navíc se zde objevil Dominic Purcell, známý jako Lincoln Burows z Prison break, který předvedl, že i něco z oblasti herectví umí, a že umí i něco vícm než se jen tvářit drsně a pronášet frajerské hlášky, co se týče krokodýla tak ten už je na tom hůř jeho digitální tvář, je až moc digitálně okatá, ale naštěstí se většinou objevuje v noci, takže to není tak do očí bijící. Konec už je sice mírně utažený za vlasy, ale přesně takový konec jsem čekal. Dal bych možná i více, ale řekl bych, že tři hvězdy je tak akorát.

Šest pohřbů a jedna svatba (1998)

Bergův debut na filmovém plátně a hned docela dost ostrá. Tato černá komedie s perfektními hláškami, vypointovaným dějem, výbornými herci v čele s šíleným Slaterem a i ta Cameron Diaz mě zde přesvědčila, že v ní kromě té nesmírné krásy něco je, její hysterická a ke konci psychopatická postava byla vedle Slatera ta nejlepší. Rozhodně mě Berg překvapil a dokonale dokázal skloubit černou komedii s thrilerovými prvky, něčím mi to připomínalo Tarantinovky, ale možná je to jen můj dojem a to možná i mylný.