Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Nejsem zrovna fanda těchto typů hororů v hlavní rolo s přerostlým zabijáckým krokodýlem, ale dovoluji si tvrdit, že tento rozhodně patří mezi ty lepší, ne-li nejlepší. Začátek jako vždy nudí, seznamuje nás s potravou, tedy s postavami, aby po půl hodině mohla nastat krvavý boj o přežití, napětí by se zde dalo krájet, tvůrci využili podobné schéma jako v starých, známých čelistech a to takové, že zlo v podobě krokodýla není dlouho vidět, aby se na konci ukázalo v podobě obrovského trikově skvěle zvládnutého krokodýla, poslední souboj mezi hlavní postavou a krokodýlem je sice přitažený za vlasy, ale působí docela reálně. Film má výhodu docela v tom, že hlavní postavy jsou známé tváře a jejich hereké výkony obstojné.

Venkovský učitel (2008)

Tak už i my máme film na téma homosexualita. Film je pěkný, zároveň dojemný a občas jsem se i zasmál. Herecké výkony famózní, především Zuzana Bydžovská a Pavel Liška a ten tedy tuplovaně, dříve jsem ho moc nemusel a filmy s ním nevyhledával, zde jsem udělal vyjímku snad jen kvůli Bydžovské, protože ji mám jako herečku rád, ale zde exceluje Liška, toho jeho homosexuála věřil v každém záběru. Dal bych plných 5, ale vadí mi trošku ta kamera, ty dlouhé záběry a minimum střihů mi přijde trochu zbytečné a především nudné.

U mě dobrý (2008)

Hodně rozporuplný dojem sem měl po shlédnutí tohoto Hřebejkova snímku. Většinu filmu se téměř nic neděje, spíše jde o takové seznámení s postavami a jejich charaktery, až najednou po hodině se z ničeho nic zjeví hlavní motiv příběhu a poslední půlhodina je vážně skvělá, jak kdosi tvrdil, že jde o Dannyho parťáky po česku, tak nebyl daleko od pravdy, ale i tak jsem se po většinu snímku nudil. Obdivuhodné je herecké obsazení, zejména to pánské, dámské je přehlédnutelné, jen škoda, že herci takových zvučných jmen jako Somr, Forman a další nedostali tolik prostoru jako třeba Polívka, Schmitzer. Dal bych i více, kdyby se celý film nesl v duchu poslední půl hodiny, proto dávám jen průměrné 3*.

Kronika mutantů (2008)

Čekal jsem něco více, už jen kvůli hvězdnému obsazení. Nakonec se mi tedy dostala taková komixová, příběhem jednodušší jednohubka, která ze začátku oslnila a v druhé půli spíše zklamala, mutanti vypadají dobře, je zde hodně krve, herci sympatičtí, akorát mě trochu zklamal Ron Perlman se svými náboženskámi kecy, ale když hrál jakéhosi mnicha, tak se to dalo čekat. Občas ty triky vypadali dost levně, ale ve zběsilém tempu sem si toho ani moc nevšiml, bavil jsem se více než-li třeba u svět zitřka, ale i ten po dlouhém promyšlení dopadl lépe, než tento zmatek. Suma sumárum dávám 3*.

Katakomby (2007)

Svým způsobem originální, co se týče prostředí katakomb, ale jinak co se týče děje tak otřepaný, konec sice děj dostane úplně někam jinam, závěrečné vyústění a tudíž i pointa je docela nepředvídatelná, ale zároveň i dost ujetá, moc jsem ji tedy nevěřil, navíc hodina předtím je i nudná, většinou sem koukal na tmu a poslouchal šílenej řev hlavní představitelky. Dal bych i více, ale není zaco, jedna hvězda za originální prostředí katakomb a snad za hudbu a druhá je za tu pointu, ale víc dát nemůžu.

Tomík (1997)

Ten konec je vážně neuvěřitelnej, nevím zda sem se měl smát a nebo naopak.

9 (2005)

Do 10 minut namačkáno napětí, akce, postapokalyptické prostředí, bezmocnost, výborná pointa a překvapivě skvělý závěr, škoda jen krátké stopáže, jinak nemám důvod nedát 5*.

Banální prohlídka (2007)

Horor rozhodně ne, to jste se spletli, spíše psychologické drama, na téma strach z doktorů a zde oprávněný. Ale já se nudil, film je sice zajímavej, je zde moc nudných flashbacků, zbytečných keců, kterým jsem moc nerozuměl, občas jsem nepochopil jednání postav, ale konec mě docela dostal, potom mi vše došlo, ale i tak je to opravdu nuda, kterou jen podtrhuje dlouhá stopáž, nic moc herci, a hudba, která sice není špatná, ale sem se mi vůbec nehodila. Možná by to dopadlo lépe, kdyby v hlavní roli byla nějaká známá tvář, která by to dokázala lépe zahrát, než ten kdo zde hrál.

Dům na špatné adrese (2008)

Docela zábavnej thriller, ale spíše tak do TV na pozdní hodiny, schéma děje už jsem viděl několikrát, takže nic nového, ani originálního, jediné co z tohohle filmu dělá něco více jsou herci, především Samuel L. Jackson, kterej stále svým vzhledem umí vyděsit, sousedskej manželskej pár byl sympatický, ale to je tak vše, je sice pravda, že jsem se ty necelé 2 hodiny nenudil, ale žádnej zázrak to není.

Houbičky (2007)

Banda teenagerů se vydává z Ameriky do Irska jen kvlůli tomu, aby tam zašli do lesa na pár hub a pěkně se z nich zhoubovali, hmm už tohle mi přišlo trapný, ale budiž, máme zde nastíněn děj. Ale to co se odehrává potom je naprosto ubohé, předvídatelné, už po prvním snu hlavní postavy jsem tušil kdo bude pachatel, samozřejmě jsem měl pravdu, ale zase jsem se zděsil, jaký měl pachatel dost chabej motiv k tomu, aby všechny vyvraždil, no hlavně, že tvůrci si udělali radost a natočili tento rádoby originální horor s překvapivým závěrem a rádoby originální pointou, která sice originální je, ale rozhodně ne tady.