Šimon a Matouš (1975)

Klasika a skvělá napodobenina filmů s Hillem a Spencerem. Rvačky výborné, hlášky totéž, k tomu skvělej dokola se opakující song. Sice jsem nikdy nepochopil proč tvůrci tohoto filmu neobsadili Hila a Spencera a našli jejich dvojníky, ale i tak jde o skvělou zábavu.

Dva výtečníci (1977)

Tento film této slavné dvojky je aspoň tedy co se týče mě jen průměrný, je zde málo rvaček, a ještě k tomu takové o ničem, málo vtipných hlášek, a ten děj, ikdyž to je u všech jejich komedií je takový slabý.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Jedna z nejlepších, možná i ta nejlepší bláznivá komedie, která kdy vznikla. V hlavních rolích dva nekompromisní, neohrožení a nesmrtelní Hill + Spencer. Příběh je naprosto prostičký, snad nejvíc ze všech jejich filmů, protože se vše motá kolem jedné červené bugíny se žlutou střechou :-D. Co z této komedie dělá tu nejlepší jsou asi ty nejepší rvačky, které od je od nich možné spatřit a navíc je zde hromada dalších vtipných situací, kde není potřeba pěstí, například střet s motorkářema, kterej je skvostnej, nemohl jsem se přestát smát a také vyřízení nejlepšího odstřelovače chicágského podsvětí paganiniho :-D, navíc Bud ve sboru byl něco co sem málem nevydejchal. Závěrečná bitka je také skvělá, k tomu skvělá dokola se opakující hudební motiv, kterej je šíleně nakažlivej. Rozhodně nejlepší komedie této kultovní dvojice.

Dva misionáři (1974)

Nepříliš známá komedie této legendární dvojice Hill + Spencer. Tentokrát jde o historickou komedii s opět prostističkým dějem, skvělejma mlátičkama, s pár dobrýma hláškama. Rozhodně jde o průměrnou komedii, této dvojice a už natočili lepší, ale neznamená to, že jsem se nebavil, ale právě že naopak.

Jdi na to (1983)

První seznámení s touto legendární dvojicí v mých 6 letech. A také jde o poslední film společně s "Dvojníci", který stál za to." Jdi na to" je sice jedna z nejslabších jejich spolupráce, protože se zde vyskytuje málo rvaček, na kterých jsou jejich komedie založené, ale těch málo, co se tu vyskytuje, jsou výborné, hlavně ta se servírováním hamburgeru a následné pokračování v kuchyni a poslední rvačka na lodi byla také povedená. Navíc docela zajímavej příběh, kterej se zamotává, i když je prostinký, tak jde o jeden z nejzajimavějších příběhů, kterej se v jejich komediích vyskytl. Navíc příjemná hudba, opět skvělá banda tupejch záporáků a i hromada povedených hlášek, narážek na filmy s Jamesem Bondem a na další známé filmy o tajných agentech, vlastně se mi zdálo, že jde o parodii na filmy o tajných agentech. Dávám 5*, protože jde o můj první film, který jsem viděl s touhle dvojicí, a i za děj, který je něčím víc, než obvykle.

Monstrum (2008)

Godzila nebo Válka světů natočena jedinečným a rozhodně nejoriginálnějším způsobem jakým sem kdy viděl. Ruční kamerou natočen film se už sice vyskytl z Záhada Blair Witch, ale zde to byl o o poznání lepší, navíc herci sice neznámí, ale skvělí. Napětí, atmosféra zdevastovaného New Yorku je dechberoucí, navíc ta bezmoc, beznaděj, která přes TV vlezla i na mě. Rozhodně jde o originálně natočenej horor, kterej na velkém plátně musela být bezkonkurenční podívaná, když jen sledování v TV mi vzalo dech a vtáhlo do děje. Trochu mě mrzelo, že se nic nevysvětlilo, a ani to vlastně nijak neskončilo, ale to by asi nejspíš zkazilo dojem celého filmu, tak možná jedině dobře.

Kinobox (1993) (pořad)

Jednu hvězdu dávám za původní kinobox na kterej sem často koukával, ale co se toho chopil Čtvrtníček, kterého úpřímně nesnáším za ten jeho pro mě odpornej (ne)humor, kterej je o tom, že si dělá srandu ze všeho a všech. Navíc zde vypadá jako debil.

Flash Gordon (1980)

Naivní, tupá, sci-fi pohádka, s většinou špatnými hereckými výkony, svělou hudbou, komixouvou barevností, triky dnes už působí směšně, možná i tenkrát působili směšně, a nebo to mohla bejt bomba, těžko říct. Ale svým způsobem jde o slušnou zábavu, a svým způsobem jde už dnes o kultovní sci-fi, vezoucí se na slávě Star Wars.

Hvězdná pěchota (1997)

Typický Verhoeven. Já rozhodně patřím do fandů jeho mnohými nepochepénemu, úchylnému stylu, typických klišé, které využívá v každém svém filmu, jako například zpravodajské vstupy, hektolitry krve, nechutností, a zde přibyli i létající lidské končetiny. Příběh je sice prostý a jednoduchý, ale to je fuk. Zde jde hlavně o zábavu, akci, která je zde nonstop a nenudil jsem se ani minutu. Občas se zde objeví prvky humoru tak jak to umí jen Verhoeven. Triky na rok vzniku jsou naprosto dechberoucí, skvělé a nadčasové, a většina rozpočtu musela padnout na ně, proto asi do hlavních rolích obsadil toho krypla Casper Van Dien, kterej je jako herec příšernej a jediná pořádná role v jeho životě je zde v tomto filmu, tak se docela i snažil, Dina Meyer je krásná, ale dlouho na place nepobyde a Denise Richards je sice krásná, ale jako herečka k ničemu. Nakonec z toho vychází celkem slušné sci-fi se slabším příběhem, ale za to hodně hutnou a krvavou akcí se skvělými triky a s nic moc herci s dobrou hudbou, u kterého sem se bavil celých 129 minut tak proč nedát 5*.

Proč? (1987)

Na dobu vzniku určitě hodně drsné, syrové, ale tohle nenapsal John, ale realita a život sám. Už v těch letech byli fanoušci taková zvířata, která více jak fotbal zajímalo vždy jen to násilí. Režie výborná, Johnův scénář, sice občas moralizuje těma rozhovorama, ale je hodně dobrej. Herecké obsazení v čele se skvělými Langmajerem, Dejdarem, Landou, Potměšilem a mnoho dalšími.