Iron Man (2007)

Nuda. Tohle slovo mě napadlo po skončení této animace komixového iron mana. A přitom tam bylo akce dá se říct od začátku do konce a přitom mě to šíleně nudilo, takže je asi něco špatně. Nejspíš to bude tím dějem, který je slabý a založen na nějaké čínské legendě nebo co. Navíc ta animace nebyla nějak oslnivá, ale spíše průměrná. Film s Downey Jr. byla pecka, ale tohle dá se říct nestojí za nic.

Sleduje tě vrah! (2000)

Celkem slušná dějová zápletka, stačilo trošku vyšperkovat ten příšernej scénář a zalepit v něm ty díry, omezit hromadu těch až moc absurdních situací ve kterých se zůčastnění chovají jako paka, ale hlavně by to chtělo lepšího režiséra, protože ten Charbanic je naprosto neschopnej a film vypadá jako nějakej TV film. Díky celkem dobře hrajícímu Keanu Reeves, kterej si zápornou roli užívá a toho psychopata mu i věřím dávám, ale James Spader sice nehraje špatně a rozhodně je skvělej herec, ale zde mi připadne jako kdyby ho to nebavilo. Takhle je to jen špatně natočenej thriller, kterej pohřbil sám režisér svojí neschopností natočit thriller tak jak se má.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Nejhorší a zbytečný díl této slavné tetralogie, který Jeunet raději neměl točit. Vše co bylo typické pro předcházející díly jako napětí, skvělá akce, pocit bezmoci, beznaděje a ta temnota, kdy nikdo nikdy nevěděl z které stěny vyskočí vetřelec, to vše zde nenajdete. Sigourney se sice snaží, ale roli má napsanou tak zvláštně, že mě i občas štvala svým chováním, Winona byla dobrá a Perlman jako vždy taky. Akční scény byli celkem zvládnuté, vetřelci sice až moc digitální, ale scéna ve vodě byla skvělá. Nakonec to celé pohřbil tím mutantem, což už se mi zdálo celkem překombinované až přehnané. Škoda, že tento snad závěrečný díl vůbec vznikl, není sice tak špatný, ale všechny typické atributy, které k této sérii patří zde prostě nejsou.

Vetřelec ³ (1992)

Debut dnes už kultovního režiséra Davida Finchera a debut velmi vydařený. Skvělé pokračování slavné série o vetřelcích. Sigourney opěr ve formě navíc bez vlasů. ale stejně jí to sluší a je ještě tvrdší než kdy jindy. Navíc prostředí věznice plné vezňů, strachu, jednoho odporného vetřelce, který se vyklubal tentokrát ze psa. Navíc skvělá honička u konce filmu a famózní finiš. Sice nejde už o tolik skvělou zábavu jako v případě předešlých dílů, ale rozhodně jde o důstojné pokračování.

Spálené vzpomínky (2007)

Film téměř bez děje, jen o lidském neštěstí, kdy rodina přijde o otce a film se zabývá tím jak se stím rodina vypořádavá a k tomu jim pomáhá nejlepší přítel zesnulého otce, kterej má problém s drogama, toť vše. Ale co z tohohle filmu dělá dobrý film jsou především herecké výkony ze strany Halle Berry, která konečně narazila na dobrou roli a dokázala všem, že je skvělá herečka, ale co zde předvádí Benicio Del Toro tak to je radost pohledět a hned bych mu vrazil do rukou oscara, protože zde hraje naprosto dokonale. Film má tendenci si pohrávat s divákovými city, měl jsem z něho hroznou depku.

Na půl cesty (2005)

Naprostá slátanina, plná nelogických situací, dialogů, špatných herců, ubohého námětu atd. Jedna hvězda je za finální myšlenku, která nebyla k zahození.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Originální snímek to sice je, jsou zde skvělé herecké výkony hlavně ze strany Goslinga, ale to je tak vše. Nevím, ale nějakým způsobem mě to nebavilo, ale spíše naopak. Buď jsem to nepochopil, nebo jsem to nechtěl pochopit. Konec je celkem zajímavý a dojemný zároveň, a celkem mi ty nafukovací pany bylo líto, což mě překvapilo. Někdy, až na tento film někde narazím, tak se pokusím to shlédnout znova a možná půjdu shodnocením výš, ale pro teď je to pro mě zatím za dva, protože film se mi jeví sice s hlubokou myšlenkou, ale bez vysvětlení, zda ten Lars je nemocnej, nebo není, možná kdyby tvůrci řekli prostřednictvím doktorů, že je psychicky nemocný tak bych to poral, ale takhle ne.

Rovnice smrti (2007)

Škoda, že se tohohle filmu nechytil lepší režisér, neobsadili lepší herce, protože si myslím, že by z toho mohla být pecka, která by se zařadila možná i vedle slavných podobně laděných snímků, jako SAW nebo Sedm. No, ale nestalo se. Takže z toho vznikl průměrný kriminální film na úrovni televizních seriálů typu CSI a vypadá (tedy až na závěr) jako úvodní pilot k nějakému drsnějšímu televiznímu kriminálnímu seriálu, což je škoda, protože měl jisté ambice stát se něčím víc.

Diagnóza vražda (1993) (seriál) odpad!

Jeden z nejdementnějších seriálů, co je v TV k vidění. Je to věrná kopie To je vražda napsala, stím rozdílem, že v hlavní roli není vševědoucí spisovatelka detektivek, ale senilní doktor, který je taktéž vševědoucí a všechny případy jeho neschopného syna, který je detektiv vyřeší za něj. Zkrátka debilní kopie debilního seriálu. Nechápu proč naše TV tohle svinstvo pořád donekonečna opakují.

Péčko pro začátečníky (2003)

Opět další z řady teen komedií, která není ničím novým. Opět se zde vyskytuje téměř absurdní děj bez scénáře, záchodový humor, který samozřejmě nemůže chybět, špatní herci a trapné scény, při kterých se cítím trapně i já, když je sleduji. Jedna hvězda je za občas něco málo vtipného a za ty holky, které zde ukazují hrudníky.