Storm Warning (2007)

optimálne naturalistický film s výbornými hereckými výkonmi záporných hrdinov. Škoda len krátkej stopáže a príliš skratkovitého záveru filmu. Mimochodom - tá vaginálna pasca bol výborný a originálny výmysel! ;-)

Trhlina (2019)

slovenský film Trhlina mal na mňa silne liečivý účinok - úplne ma vyliečil z idealizmu...z predstavy, že sa na Slovensku ešte niekedy nakrúti dobrý film...nuž, s takýmto režisérom a najmä s takýmto mizerným "hereckým" ansámblom by to bol naozaj zázrak...výkony "hercov" by poľahky prekonal aj Rómsky ochotnícky súbor z Jarovníc. "Herci" neovládali ani základy artikulácie (časť dialógov bola nezrozumiteľná) a celé to pôsobilo maximálne neprirodzene a kŕčovito. Bebjak "hercov" evidentne nezvládal (to je tak, keď sa z mizerného herca stane ešte horší režisér)...ale ako na takýto odpadový produkt vedeli nalákať také množstvo platiacich divákov, nechápem...O tempora, o mores!

Beznaděj (2006) (TV film)

to, že sa veci dejú z Božej vôle a v rámci Božieho úmyslu je fakt a nezmenia to pohŕdavé komentáre ateistov, budhistov, islamistov a iných pomýlených "istov". Tento film ale nebol Bohom požehnaný, nakoľko to bol veľmi nesúrodý a zmätený sled udalostí, ktoré režisér herci ani omylom nezvládli (možno s výnimkou pobožného chlapca a Rona Perlmana) - o úrovni digitálnych trikov ani nehovoriac. Ja sa tomu Kingovi ani nečudujem, že ho vždy chytil amok, keď videl, ako väčšina jeho poviedok dopadla po nevydarenom sfilmovaní

Biele vrany (1977) (TV film)

jedinou chybou tohto inak veľmi vydareného filmu je príliš malý časový priestor, ktorý mu nedovolil rozohrať všetky jeho dejové a ídeové línie...vysoký morálny ethos filmu a výborné herecké výkony hlavných protagonistov by si to jednoznačne zaslúžili.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

nudná vec, plná klišé a mizerných hereckých výkonov, kde USA je paradoxne zobrazené ako vodca celosvetového ekologického hnutia za záchranu zemegule - to USA, ktoré odmietlo Kjótsky i Parížsky dohovor, teda odmietlo sa podieľať na znižovaní produkcie skleníkových plynov a je v súčasnosti jedným z najväčších znečisťovateľov planéty...toľko pokrytectva v jednom filme je fakt silno nad čiaru...keby tam neukázali pár pomerne slušných digitálnych efektov na jednu hviezdičku, bol by to totálny odpad...každopádne - je to strata času

Volyň (2016)

ako presvedčenému panslávovi mi vždy vadila slovanská nesvornosť...je ale nad slnko jasné, že kliny do slovanskej vzájomnosti vrážali a vrážajú tí, ktorí smrdeli a smrdia strachom pred možnou slovanskou hegemóniou...a tak Poliak nenávidí Ukrajinca, Ukrajinec zas Poliaka a obaja nenávidia Rusa...historia magistra vitae est a preto vítam tento poľský filmový počin, odhaľujúci temnú stránku ukrajinského fanatizmu, kde nacionalizmus znamená šovinizmus...najvýstižnejší komentár: Daddko

Balón (2018)

remeselne dobre nakrútený film s dôrazom na dobovú výpravu, slušné herecké výkony a sympaticky vygradovanú dejovú líniu...tým výpočet pozitív končí a nastupuje silná tendenčnosť liberálno-politickej agitky...a možno v blízkej budúcnosti vznikne film o podobnom úteku nemeckej rodiny z islamskej enklávy Moslimrepublik Deutschland

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

spolu s ešte lepšou jednotkou (Ako vytrhnúť veľrybe stoličku) patrí medzi tri najlepšie české filmy v celej histórii. TOP komentár: specz - tie jeho citáty to úplne vystihli!

Nesmiřitelní (1992)

to nebol klasický westernový film, to bola Eastwoodová psychologická štúdia o tom, že socializovaný zabijak neexistuje, je len momentálne abstinujúcim zabijakom..C. Eastwood to celé ťahá neskutočným spôsobom, G. Hackman a M. Freeman sú len vzdialenými štatistami...dobrý herecký výkon predviedol iba J. Woolvett...no, rozhodne to nie je film pre každého