Thovt

heteropterolog (beze srandy)

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 21.5.2020  07:08

Zajímavost: na scénáři postupně pracovali tři scénáristé a i pak se musel výrazně předělávat. Člověka to ani nepřekvapí, protože celý příběh je opravdu děrává slátanina, prvními scénami počínaje. Vedlejším projevem je, že zatímco nestárnoucí Will Smith má v příběhu být o několik let starší (!), jeho vrstevník Josh Brolin ani při všem svém hereckém umění nemá šanci přesvědčivě zahrát, že mu je o 15 let méně než Willovi.

• 16.10.2019  09:33

Zajímavost: představitele hlavní zvířecí role před koncem natáčení zabili a vycpali, aby s ním mohli dotočit scény příliš namáhavé pro živého psa.

• 16.9.2019  21:11
    Chlapectví (2014)

Časosběrný dokument bez dokumentu, navíc v chvílemi trochu laciné podobě, to je drtivé vítězství formy nad obsahem.

• 3.6.2018  22:48

Vida, když koukám na hodnocení ostatních, jen se mi potvrzuje můj vlastní dojem: Rodriguez to s přístupem "to je tak blbý, až to je dobrý" sakra přepálil. Na ty skoro dvě hodiny je tam těch zhovadilostí prostě moc. Vyzdvihnu snad jen postavu Chameleona, obzvlášť naprosto lahůdkový výkon Cuby Goodinga. Jinak ale musím říct, že kdybych tenhle film neviděl, vůbec nic by se nestalo.

• 22.2.2018  21:12
    Sucker Punch (2011)

Trolling nadržených puberťáků za 80 miliónů? To asi nebyla úplně mazaná investice...

• 15.12.2017  09:40

Podobnost s Oceans' 11-13 je nepřehlédnutelná, bohužel drhne scénář i zápletka, ve které dělňas s hospodským vymyslí v mnoha ohledech geniální plán loupeže. Když už ale jsme u té geniality: Adam Driver svým výkonem zvedá kvalitu filmu tak o 10%. Další body přidává filmu skvěle podané prostředí Západní Virginie. Nebýt těchto nečekaných kladů, byl by Logan Lucky obávám se docela průšvih.

• 14.9.2017  08:22

Jako popcornová sci-fi (myšleno bez úrážky) naprosto skvělé. Stačí jen přestat vnímat, že hlavní zápletka je vlastně úplně nesmyslná a že spoustu motivů jsme viděli mimo jiné v Matrixech 2 a 3. Pak už se můžete jen pohodlně opřít a vychutnávat si, jak skvostná mecha-Blunt seká přerostlým mečem emzáky na kusy. Ňami!

• 29.6.2017  23:09

Další ukázka toho, že připitomělá zápletka působí ještě připitoměleji, když se převede do pohyblivých obrázků. Hvězdné obasení navíc nebylo nic co platné, když velká jména hrála naprosto nenápaditě - samozřejmě až na Tildu. Když se ale člověk zvládne nad tyto nedostatky povznést, docela se na to i dá koukat...

• 1.6.2017  09:38

Zbytečnost, která nemá co říct. Slušný Ewan McGregor (monolog na rande s Veronikou byl asi jediná scéna, kterou si po týdnu budu pamatovat), Ewen Bremner na druhou stranu přehrával tak, že by se hodil tak možná do divadla Sklep.

• 22.3.2017  22:15

Kolikrát bych se smál, jen kdybych v danou chvíli neměl všechny svaly ochromené leknutím. Raimi prostě umí.

• 22.3.2017  21:47
    Shrek (2001)

Ve své doběnaprosto průlomový a originální film, který změnil žánr na mnoho let dopředu. To jinak hodnotit nemůžu, i když bych si to s odstupem asi už tak neužil.

• 22.3.2017  21:40
    Mravenec Z (1998)

Po skoro dvaceti letech se na Antz skoro nedá dívat. Ne že by to bylo způsobené animací (která ale upřímně je dost odpudivá), ale vzhledem k tehdejší absenci konkurence/inspirace tenhle film zdaleka nedosahuje kvalit pozdějších animáků. Děj je extrémně tuctový, dospělí ocení jen málo vtipů (i když třeba mravenec citující Marxe byl fakt ňamka), zato nejen dětem asi nesednou nekonečné neurotické kecy Woodyho Allena. Ještě že se žánr od té doby tak posunul.

• 9.1.2017  15:13
    Casablanca (1942)

Do nebes Casablancu vážně vyzdvihovat nebudu - ať se to ostatní hodnotící snaží okecat jakkoliv, příběh byl obehraný už tenkrát a dnes už tuplem neobstojí. Humphrey Bogart je ale neuvěřitelně cool a postava prefekta v podání Claudea Rainse má šmrnc jak ve scénáři, tak ve výsledném podání. (Mmch, dnes by je mohli zahrát Jon Hamm a Jean Dujardin a určitě by to nebylo poplivání legendy.) Ingrid Bergman je proti tomu dost nijaká, nemůžu si pomoct. Ve výsledku je to taková ta klasika, na kterou byste se měli podívat, abyste si pak řekli "aha, tak to bylo ono".

• 9.1.2017  14:42
    Divočina (2006)

Tenhle film raději dětem nepouštět, ještě by mohly získat dojem, že slovní průjem = zábavnost. O škodách, které tahle nenápaditá slátanina způsobí mozku dospělého, ani nemluvě.

• 11.11.2016  09:47
    Ona (2013)

Mladší bratříček Eternal Sunshine of the Spotless Mind má sice dost hluchých míst a nevyladěný děj, ale schopností jít až k podstatě lásky a vztahu si mě získal a druhou půlku filmu jsem hltal každé slovo a každou emoci. Škoda, že Phoenix zahrál spíš svůj slabší standard, mohl snadno přidat své postavě další rozměr, kdyby mu to bylo umožněno.

• 31.8.2016  21:21

Dokoukáno jen do půlky, pak už se ta nikam nevedoucí nuda nedala vydržet. Filmu se ale nedá upřít zvrhlý kouzlo. Kdo ví, třeba někdy dokoukám i tenhle nejslabší díl trilogie.

• 22.7.2016  23:02

U podobného typu filmů nevadí, když je hlavní představitel nanicovatý jouda, ale Vince Vaughn v roli zábavného parťáka naprosto selhal. Trapárna s asi třemi opravdu dobrými gagy, zjevně spoléhající na to, že šaškování Willa Ferrela to všechno zachrání.

• 22.7.2016  10:43
    Deadpool (2016)

Deadpool je jako petardy: Rkový rating z něj dělá zboží pro dospělé, ale mnohem víc radosti si s ním užijí mladší. Takže místo kvalitního boření čtvrté stěny (i když pár lahůdek by se našlo) a úderného humoru jsem spíš poslouchal prázdné žvanění a desítky vtipů po masturbaci. To celé pak bylo naroubované na zápletku z nejtuctovějších. Takže jedním slovem zklamání.

• 22.7.2016  10:36

Pro film o třech lidech v krytu je naprosto zásadní casting. Tady se povedlo trefit ve všech třech případech, v případě Johna Goodmana to byla rozhodně trefa do černého. MacGyverovské prvky se naštěstí většinou nepřehouply za hranici sebeparodie, zato Emmerichovské finále si autoři mohli odpustit - nejvíc jsem stejně trnul ve chvílích, kdy zlem bylo jen "něco ve tmě". Nejhorší na celém filmu asi opravdu je fakt, že vzhledem k jeho názvu spousta diváků zná pointu předem. Proč proboha nezůstalo u "The Cellar"?!

• 15.7.2016  09:30

"...Ohlazuje hrany, jež jsou v dnešní době na venkově značně ostré; také vztahy mezi lidmi tam jsou vesměs tvrdší" (z textu distributora). Tak tohle mohl napsat jen vůl, který 1) paušalizuje venkov se stejnou chutí, jako to dělali komunisti nebo Zemanovci a 2) i kdyby to tak bylo, tak většina postav opravdu ostrá je, což posiluje potřebu "obroušených" individualit vypadnout. Jinak tohle je prostě čistý Sláma, mohl bych se tady rozplývat nad spoustou detailů, ale vyzdvihnu jen práci se zvukem - řev nevkusných reklam nebo manželky opilce na pozadí znělky Večerníčku dává scénám opravdu dekadentní podtón.

• 7.7.2016  13:00
    Ave, Caesar! (2016)

Nemůžu si pomoct, ale navzdory absenci výraznějšího děje a coenovsky šokujících zvratů jsem si to opravdu užil. Skvěle je vyjádřená ambivalence Hollywoodu - Coenové dávají za pravdu jeho kritikům z The Future (benhurovsky křesťanský aspekt Clooneyho "postavě v postavě" byl opravdu reakcionářský až běda), ale na druhou stranu sdílejí Mannixovo nadšení. Miniscénky a camea mě taky nerušily, zvlášť Ralph Fiennes ve své roli opravdu zářil.

• 3.7.2016  07:30
    Orel Eddie (2016)

Trochu žasnu nad nadšením ostatních uživatelů (rozpor nejlíp trčí z komentáře Spikera01 ve stylu, že "takhle se dělá životopis, i když podle pravdy tam bude tak 5%" - přičemž ta procenta odhadnul sám Edwards). Půvabný scény a skvělej výkon hlavního předtavitele jsou k ničemu, pokud to je všechno naroubovaný na naprosto standardizovaný schéma. Kromě Eddieho mě nenapadá jediná postava, která by měla hloubku (zvlášť jeho rodiče a britští olympionici jsou jak podle šablony). Snaha o přiblížení se osmdesátkám i stylově (samozřejmě dojde i na tréninkovou montáž) tyhle nedostatky jen vyzdvihuje.

• 8.6.2016  08:47
    Vesnice (2004)

Tohle je těžké hodnocení. První polovina filmu je úžasná - temně pohádková atmosféra připomíná dílo Neila Gaimana, Joaquin Phoenix je ve své roli naprosto dokonalý, kameraman každou chvíli překvapí propracovaným obrazem a celkově to šlape skvěle. V druhé půli nás ale Shyamalan překvapí tím, že tohle všechno... prostě podělá. Atmosféra béčkového hororu, ústup Phoenixe ze scény, ubohá kamera snažící se navodit atmosféru pár rozklepanými korunami stromů a zpomalenými záběry jak z novějších filmů Stevena Seagala, to všechno film sráží mezi průměr. Takže první půlka 90%, druhá 30%, celkově akorát na tři hvězdy.

• 27.4.2016  19:13
    Zwei Kessel Buntes (TV pořad) (1999)

Lepší než původní Česká soda, i když parodie na dobové reklamy si už dnes moc nových obdivovatelů nezískají. A ta sbírka nehereckých exotů, kde je proboha Čtvrtíček shrastil?

• 18.4.2016  11:08
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

V mnoha ohledech revoluční seriál - kromě skvělého nabízí úchvatnou práci se střihem, kamerou, triky, hudbou (překvapivě a příjemně ne-retro) a tak dále. Bohužel, ve druhé sezóně se původně vcelku kompaktní zápletka rozplizne do izolovaných linií - a sledovat, jak se vyvíjí milostný život saniťáka, mě opravdu nebralo. Knick je vynikající, ale časem ztratil svůj původní šmrnc. Plánovaná další dvacítka dílů (sezóny 3 a 4) by proto měla být nakopnuta nějakým pořádným novým impulzem.

• 12.4.2016  11:57
    Anomalisa (2015)

S Kaufmannem to asi jde trochu z kopce, pokud na jediné, sice originální, ale v zásadě jednoduché myšlence staví celý film. Provedení zajímavé, ale celkově vzato nijak zvlášť přínosné, snad jen že ještě prohlubují depresivní vyznění filmu. I tohle ale šlo udělat líp...

• 18.3.2016  22:04
    Hlavu dolů (1971)

Trochu zvláštní Leone. První hodina byla opravdu nuda k uzoufání, plná toporných a opakujících se vtípků. Zbytek jako by byl úplně jiný film: hluboká psychologie postav, skvělé znázornění hrůz války... úplně mě mrazilo v zádech a kdyby Leone držel stejný styl už od začátku, byl by to určitě jeho nejlepší film. Steiger a hlavně Coburn byli skvělí, tomu prvnímu ale docela uškodil scénář. Jako padouch dokonalý Antoine Saint-John, aneb to jsem nevěděl, že už tenkrát v Mexiku měli nácky...

• 2.3.2016  09:57

Skvělá dvojice Rudd-Segel, k tomu povedená recyklace Lou Ferrigna... já se bavil.

• 2.3.2016  09:53
    Kopačky (2008)

Úplně jsem cítil tu infantilní radost provázející tvorbu tohoto filmu. Rozhodně doporučitelný kousek!

• 29.2.2016  15:51

Jako reklama na zimní dovolenou ROH vynikající. Jako komedie je to, ač směs prvorepublikově jednoduché situační zápletky a komunistické angažovanosti, rozhodně solidní kus. Trojice Marvan-Kemr-Zázvorková je neodolatelná!

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9