Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný

Bábovky (2020)

Cituji: "Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás". Tak to je zajímavé, ale tohle já bych nikdy o tomto filmu neřekla. Zábavného v něm není vůbec nic, je to smutný příběh. Pevně věřím, že současné vztahy takhle určitě nevypadají a už vůbec ne, že to zná každý z nás z běžného života. To už bychom na tom byli hodně špatně. Prostě je to drama, žádná komedie ani romantika. Ale filmařské řemeslo je odvedeno pěkně, to zase jo. Herci také dobří. Akorát z těch příběhů je mi smutno.

Šarlatán (2020)

Jé, tak to byl zase jednou herecký koncert Ivana Trojana. Jeho léčitelské schopnosti jsem mu věřila okamžitě a hned bych si šla také stoupnout do fronty. Všechna čest i Josefu Trojanovi, také super výkon. Nejvíc mě bavily ty léčitelské části filmu, ale i zbytek byl zajímavý. Hned se jdu vzdělat více o Janu Mikoláškovi. Takže hurá do kina, stojí to i za to sezení v roušce.

Bourák (2020)

Bylo to dobrý, překvapivě dobrý .... to jsou slova, co jsem vyslechla po skončení filmu, když jsem odcházela z kina od pro mě neznámých návštěvníků. To já naopak čekala, že to bude dobrý a bylo. Jak jsem ráda po nucené korona pauze viděla oblíbené české herecké tváře. A vůbec já mám tento trochu nekorektní humor ráda a docela jsem se u filmu nasmála. A rozhodně jsem nebyla sama. Jen letmo jsem přelítla některé nepřejícné komentáře, se kterými se vůbec neztotožňuji. Příběh to má, humor to má, celou dobu jsem se dobře bavila a rozhodně bych na tento počin nechtěla zapomenout. 5*

plakát

Moje místa (2017) (TV pořad)

Díl: Martin a Martina Preissovi

Modelář (2020)

Viděla jsem ukázku v kině, zaujala a víc jsem nepátrala, takže mi bohužel uniklo, že se ve filmu hodně řeší politika. Tak to není můj šálek. Zbylé linie filmu mě ale bavily, Jiří Mádl i v rámci možností pobavil a Kryštof Hádek je čím dál víc podobnější bráchovi. 3*

plakát

Chlap na střídačku (2020)

Mně se vždycky líbí tady Ti odpadi, jak se strašně pohoršují nad absolutním dnem a peklem. Já jsem tedy z ukázek, názvu a popisu filmu úplně jasně věděla, do čeho jdu a to jsem také přesně dostala. A další jistotou pak je Mirka Spáčilová, ta když dá 0%, tak to vím, že se mi bude líbit. Takže 4* komedie, na kterou se ráda někdy kouknu znova.

plakát

Příliš osobní známost (2020)

Proč bylo nutné kazit docela pěkný film angažováním cizích mužských herců a příšerným dabingem? Fakt mě to celou dobu filmu příšerně rušilo a otravovalo. Snažila jsem se je ignorovat. Velká škoda, jinak by film ode mě určitě dostal minimálně 4*, protože nebyl špatný. Oproti ukázce byla výborná Táňa Dyková a také Eliška Balzerová, které filmu zase hodnocení zdvihají. Sexuální scény Dykové fakt vtipné, Petry Hřebíčkové celkem trapné. Malá Valentýna Bečková prima. Suma sumárum 3*.

plakát

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Přiznávám, že na americkou parodii bych ani nekoukala. Ale česká parodie, to je jiná liga, tomu rozumím a ráda se pobavím. A proč nedávám plný počet hvězdiček? Prostě ty komedie si za to můžou samy, většinou mě diváka hned namlsají velkou legrací, ale já se pak chci smát celých 97 minut, což prostě není ani teoreticky možné, to uznávám. Hercům nemám co vytknout, povedená parodie. 4*

Le Mans '66 (2019)

Na tento film jsem šla jen jako doprovod, sama bych si ho nevybrala. Každopádně jsem byla rychle vtažená do děje a 2,5 hodiny uteklo minimálně o hodinu rychleji. No a pak mě film ještě donutil se historicky v této oblasti vzdělat, protože mě zajímalo, zda se to takto opravdu stalo nebo je to "jen" scénář. A hle stačilo drobné přikrášlení historických faktů a jaký je z toho příběh. 4*

Ovládací panel
1 bod