Parazit (2019)

Mám v hledáčku režiséra tohoto filmu, Džun-ho Pon již delší dobu a vždy byl pro mě synonymem originální a nevšední divácké podívané. Parasite je jeho prozatímním vrcholem! Krásně hravý, divácky přívětivý snímek, plný humoru a napětí zároveň. Technicky je to pastva pro oči i uši. Krása! Kvůli filmům jako je tento, miluji filmy! Doufám jen, že v další tvorbě nezabředne do civilnější tématiky. Mám rád, když se filmy nebojí "být divné".... (mrkněte na Okja :-)

Zaklínač (2019) (seriál)

Hodnocené z pohledu věrného fanouška (nikoliv nekompromisního fanboye)... Dopadlo to nad očekávání dobře! I když je knižní předloha leckde pozměněna a nastavována pro potřeby epizodního seriálu jde poznat, že tvůrci k původnímu materiálu přistupují se znalostí a úctou. Těšil jsem se tak na každou další epizodu/povídku a byl jsem zvědavý, jak ji převypráví lidé stojící za seriálem. Mám sice pár výhrad (origin Yen mi přišel zbytečný), ale celkově jsem nebyl zklamán. Technicky je to zvládnuto (na seriál) obstojně. Potěšily krvavé akční pasáže bez zběsilého střihu. Triková stránka občas drhne, ale pořád OK. Herci a obsazení překvapivě dobré (Ciri je trefa do černého, Triss pro mě největší přešlap, ale dá se). Z mé strany tedy spokojenost, ALE pro člověka neznajícího Zaklínačovský svět, asi nic moc... Na nového diváka začne seriál hned v úvodu chrlit nespočet jmen postav, měst a zemí. K tomu se nerozpakuje vyprávět v rámci jedné epizody 3 příběhy ve 3 jiných časových rovinách což je velice těžké sledovat (i protože Geralt a Yen nestárnou - příběhově). Za mě spokojenost a obnovení zájmu o Zaklínače (asi se vrátím ke knihám) a vyhlížím 2. sezónu.

Paterson (2016)

Snímek Paterson je poetickou oslavou všednosti a o nalézaní krásy v ní. Sám o sobe je vizuální básní. Kvalitní, nicméně strašlivě utahanou a pro mě i nudnou a unavující. Nejsilnější vlastností hlavní postavy je její emocionální strnulost. I cestující v autobusu (do nichž jsem vkládal jisté naděje) jsou přehlídkou obyčejnosti. Jim mě zklamal. Tohle mohlo fungovat, mít to 90 minut. 2-3* zaokrouhluji prozatím dolů.__________p.p.č.: Only Lovers Left Alive mám nesmírně rád. Zajímalo by mě, jak by se lišilo hodnocení, kdyby pod tím nebyla podepsaná taková ikona, jako Jim...

Špindl (2017)

Přiznávám, že jsem to po 30 minutách vzdal, protože mě to zkrátka totálně nebavilo. Celé to působilo tak nějak plastikově uměle. Od toporných hereckých výkonů, přes scénář až ke kameře. Vtípky hodně mimózní, nevtipné a za herce mi bylo trapně, protože někteří z nich jsou docela sympaťáci.

Joker (2019)

Joaquin Phoenix je bůh. Jsem moc rád, že to Toddu Phillipsovi vyšlo a že tento "nízkorozpočtový" malý komiksový filmek jdoucí proti současným trendům má u diváků veskrze pozitivní odezvu. Já jsem mu to sežral i s navijákem. Z Arthura jde strach, je vám ho líto a zároveň máte poťouchlou radost z toho, jak se formuje do nejikoničtějšího záporáka všech dob. A když se na vás valí tyto emoce v tentýž okamžik, tak nevíte, máte-li plakat, nebo se hlasitě rozesmát. Snímek obecně nepřináší nic nového a vlastně i parafrázuje starší klasiky, ale v kontextu "komiksového filmu" je prostě skvělý. A nenechte se zmást, Joker je komiksový film, který by bez znalosti fikčního světa a postav (stačí znát Gotham, Jokera a rodinku Waynů ), nebyl zdaleka tak opojným zážitkem.________p.p.č.: K hodnoceni: Poslední Avangers ode mě dostalo 4* a toto je mnohem, mnohem lepší film!

Aladin (2019)

Celkem koukatelná Disneyovka zcela prostá jakéhokoliv režisérského rukopisu (Ritchie to tedy dopracoval... ), která začne bavit asi až po 20. minutě s příchodem džina. Will Smith má stále charisma, což se bohužel nedá říct o Aladdinovi a hlavním záporákovi, jehož obsazení jednoduše nechápu. Zdaleka nejhorší jsou však písně, které zakomponováním do děje degradují některé napínavé či emocionálně vypjaté scény na hloupě a lacině vypadající videoklipy. Odstranit 70% písní, přemýšlím o 3* ______p.p.č.: originální animák jsem nikdy v celku neviděl

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Hned z kraje přiznávám, že jsem nikdy nebyl fanoušek Pokémonů a od snímku jsem si sliboval jen a pouze vtipnou blbinu s pěknými efekty. A stejně jsem narazil! Ve snímku je zhruba o půlku jednoho vtipu víc, než ukázal trailer. Herecky to válcuje hlas Reynoldse a zbytek hereckého ansáblu je zoufalý, páč postavy které ztvárňují jsou nezajímavé, šedivé a nudné. Zápletka nikoho staršího deseti let nijak neoslní a celé je to prostě strašlivě k uzoufání nudné._____p.p.č.: rejža Goosebumps pohnojil další solidní šanci

Zrodila se hvězda (2018)

Sám jsem šokován, jak mě to dokázalo zklamat. Ty 2* jsou jen pro Lady G., páč tam rozehrává nefalšovaný herecký koncert. Škoda že celý film je časově těžce přetažená nudná šmíra se sračkoidními písněmi jako bonus. Cooper nedokáže říci v kuse jednu větu a jako režisérovi jsem mu chtěl za ty flashbacky ve finále plivnout do ksichtu. Ne, dojat jsem nebyl.

Nestyda (2008)

Ukázkový příklad naprosto zbytečného a prázdného filmu, který není vtipný, není vážný, není dojemný, nemá pointu (tedy něco jako pointa tam je, ale je tak banální, že bych brečel), prostě nic. Možná starší ročníky si občas nostalgicky zaplesají... Mizerná hvězda za herectví a obstojné filmařské řemeslo. Nikdy více!

Špión, který mi dal kopačky (2018)

Solidní akční blbina, která boduje zejména díky Mile (mám to holku rád), bez mála skvělé eRkové akci a parádní záporačce. Být tam místo Kate McKinnon (nebo scénáristky) někdo se smyslem pro humor, mohlo by to byt i za slabší 4*