Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Jsem rád, že je tu takový pořád. Pan Pohlreich je sice trochu kontroverzní, ale alespoň donutí některé restauratéri se zamyslet

Cesta (2009)

Film v dost mainstreamovější podobě, než jeho knižní předloha, kde sirovost, beznaděj, deprese a hlavně naturalismus přímo bili čtenáře do podvědomí. Všechno podstatné je ale vykresleno docela dobře. Filozofická myšlenka zůstala. Jen ten popílek a roušky mohli zůstat. Jsem zvědav, jestli se někdo odváží natočit Krvavý Poledník.

Duchové Marsu (2001)

Béčko v ryzí podobě, jaké umí akorát Carpenter. V podobném filmu bych chtěl hrát:-)

28 týdnů poté (2007)

Nedivím se , že to tu má tak malé hodnocení, bylo děsivé, místy dost znepokojující. Na co v jedničce vzpomínali se tu stává skutečností. Už se těším na další díl.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

To byla jízda! Spousta vtipu (hlavně vtipného), akce. Hodně překvapivé rozuzlení. Přestřelka s řezníky prostě nemá chybu:-). Jen trochu škoda zběsilé kamery, která se zakaždou cenu snaží navodit epileptický záchvat.

Sedm (1995)

Hodně sirový a překvapivý konec mi otevřel hubu dokořán.

Avatar (2009)

Super podívaná. Můžu si sice říkat: Sakra tenhle příběh jsem už někde viděl. Třeba Tanec s vlky nebo Poslední Samuraj. Ale způsobem jakým byl film natočen se mi úžasně vryl do paměti a nemůžu zapomenout. Je to nejfantastičtější fantasy prostředí natočené s neuvěřitelnou fantasií. Pán prstenů je oproti tomuhle šablona. Animace ještě pořád není dokonalá a živé herce nenahradí. Vzpomínám si na první trailer Final Fantasy esence života. Jak jsem z toho byl odvařený a dneska je to jenom slabý odvar. Totéž si mysliím, že čeká i tenhle film. Pandora mě ale učarovala a těšim se na další díl.

RoboCop (1987)

Film měl to hlavní co má film mít. Střílení, krev , akci a humor. Proto není co řešit. Prototyp policejního Mecha neměl chybu:-)

Strážci - Watchmen (2009)

Už jenom díky skvělému soundtracku nemohu jinak. Nesnaží se diváka oslnit nesmrtelností hrdinů. Nebo jejich čestnýma úmyslama. Předlohu neznám, ale tohle bylo boží. Jo, a už jsem řikal, jak citlivě to má zasazenou hudbu. Radost pohledět i poslouchat.