Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Úvodní kurýrní scéna je prostě nezapomenutelná. Stejně jako původní dabing. "Mám pro Vás zásilku pane. Nějaký střepy. To je možný. Za to my ale neručíme." Neskutečná kadence hlášek a gagů na který nemají chybu. Stejně jako Aceovo parkování s výhledem z okýnka. No nejradši bych se na to znova podíval. Film, na který se můžu dívat dokola a pořád mě baví.

Asterix v Británii (1986)

Je to pivo dost teplé? Nemám ho ještě trochu přihřát? A naše specialita, kanec v mátovém sosu. Jo, v tomhle filmu mě drtila jedna hláška za druhou. Pro Obelixe utrpení. Pro diváka super zábava. Další film, na který se rád podívám zas a znova.

Krokodýl Dundee (1986)

Film mého dětství. Film tří dabingů ze kterých je samozřejmě nejlepší ten první. Pěkná příroda. Atmosferický New York. V té době ještě domov jen sedmimiliónů lidí. Vtipný, decentnější humor. Happyend nepostrádající správný kýč, který je ale podbarven skvělou hudbou. Celkově je hudba v tomhle filmu skvělá. A je jí tam hodně. Pro mě odpočinková záležitost. Film, na který se rád podívám zas a znova.

Terminátor (1984)

Start jedné skvělé série. Nejtemnější díl. Skvělá akční jízda. Švarcig se pro tuhle roli narodil. Tady je naprosto fenomenální. Vypadá děsivě. Ručně malované triky. Skvělý příběh. Tenhle film neměl ve své době konkurenci. Rád se na něj vždy podívám zas a znova.

Pátý element (1997)

Scifi ve své nejryzejší podobě. V době, kdy tvůrci zvládli slušné triky a masky ještě nebyli digitální. V době, kdy výbuchy ještě byly výbuchy. A ještě k tomu ve vesmíru. Film plný představivosti a humoru. Skvělý hlavní hrdina. Ještě lepší záporák. Scéna, kdy Mila odevzdaně zkočí z mrakodrapu do provozu patří do nejklasičtějších výjevů kinematografie. Celková stylizace zdejší budoucnosti je skvělá. Hravá. Vždyť, proč ne? V budoucnu se může stát cokoliv. Film jsem viděl mockrát a pokaždý mě baví. Možná k tomu přispívá i skvělý dabing. To byly časy, když jsem na tom byl z tátou a bráchou ve dvanácti v kině a bál jsem se, abych stíhal titulky

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Pořád naprosto skvělé honičky. Humor tu šlape. Překvapivě je i vtipný. Hrdinové tu už trochu fotrovatí. Je to znát. Dostávájí tu taky dost do huby. Jet-li není žádný ořezávátko. Nejlepší je tu ale stejně Leo. Až na trochu trapnější konec je to skvělý film. Akční. Se vším co k tomu patří. Milovníci filmové hloubky, jděte o dům dál.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Tuhle starou školu žeru. Pokračování si vzalo to nejlepší z jedničky a navíc tu i přibylo humoru. Pořádně zlý záporáci, nemilosrdně nasraný Riggs skvěle doplněný Murtaughem . Tyhle filmy mě snad nikdy neomrzí.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Naprosto skvělé. Vzdávám hold tvůrcům. A to proto, jakým způsobem se k tomu postavili. Žádbý trapný jeden film na jednu knížku. Tdy máte jednu sérii o deseti dílech na jednu knihu ve vázané edici. Deset hodin. Díky tomu mohou tvůrci sledovat všechny dějové linie a nemusejí překrucovat předlohu. Navíc. Má to skvělé obsazení. Super muziku, která krásně podbarvuje ten sirový středověk. No prostě, je to skvělý. Občas je tu sice trochu chudší výprava (asi rozpočet), ale to vůbec nevadí. Vřele doporučuju. Tohle se fakt povedlo. Ti, co si ale myslí, že jim seriál vynahradí knižní předlohu, tím o dost přijdou.

Smrtonosná zbraň (1987)

Tohle prostě žeru. Jeden z filmů na který se vždycky rád znova podívám. Stará akční klasika. Poctivý výbuchy. Přestřelky doplňované vtipnými hláškami. Drsný a zlý záporák. A navíc seržant Rigs s naprosto šíleným výrazem v očích. Tady musím ocenit i skvělý český dabing. Zlatý fond akčního Hollywoodu. Ještě kdyby do toho necpali ty reklamy, výzkal bych blahem.

Ip Man (2008)

Nejlepší kung-fu film, co jsem viděl. Neuvěřitelně rychlý Ip Man, který by si vytřel zadek i ze Segalem v nejlepší formě. A hlavně to postrádá takovou tu obvyklou naivitu asijských filmů v podobném žánru. To mi moc sedlo. Donnie Yen je si tu vědom svého stáří. Proto se od něj nedočkáte velké akrobatické kousky, ale jeho údery jsou smrtící. Navíc je film až k prasknutí prošpikován souboji. Co víc si přát.