Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Je mi strašně líto toho, co nyní napíšu, ale Mel Gibson by už zřejmě měl jen režírovat (popřípadě režírovat a hrát hlavní roli, to by byla možná úplně nejlepší varianta). To, jak dokázal natočit tento film, jak zde opravdu prakticky vše funguje přesně tak, jak má ... jednoduše řečeno excelentně zvládnuté filmové řemeslo. S podivem, že člověk jako Mel dokáže do filmu dostat i romantiku, milostný vztah mezi mužem a ženou, vztah mezi synem a otcem, a v neposlední řadě pouta mezi samotnými vojáky. Příběh který vás chytne a nepustí, akční a velice často brutální scény které si budete pamatovat ještě dlouho po zhlédnutí filmu a téměř po Oscaru sahající Vince Vaughn a Hugo Weaving. Ps. : Garfielda moc nemusím, ale uhrál to velice dobře. Největší pochvala filmu ? ...jednoduché ... Po "Zachraňte vojína Ryna" nejlepší válečný film. 86%

Svět podle Prota (2001)

Film stavěný na příběhu a hereckých výkonech. Příběh je velice dobře vyprávěn a ikdyž poslední půl hodina filmu lehce zaostává nad prvními 85 minutami, tak jako celej je dojemný a k zamyšlení. O to samozřejmě tvůrcům šlo. Ovšem co dělá tento film vyjímečným je bezkonkureční Kevin Spacey, jedna z jeho nejlepších rolí (asi mezi TOP 3). To, s jakou lehkostí a uvěřitelností zahrál Prota je až neuvěřitelné. I ostatní herci jako Jeff Bridges si ale zaslouží pochvalu. Vše ostatní, jako hudba, střih atd je nadprůměrné. Povinnost pro všechny milovníky dramat k zamyšlení. 85%

Mělčiny (2016)

Konečně film, který se alespoň lehce přiblížil čelistem. Příběh 0, ale dobrý herecký výkon hlavní hrdinky a hlavně slušný thriller s povedenými efekty. Pro fanoušky žraloků konečně další koukatelný film. 73%

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Pokud tento film budete brát jako vánoční film, který si jednou za pár let pustíte právě o vánočních svátcích, pak možná ano, pak to možná bude fungovat. Vše je tady totiž sotva průměrné, příběh, herecké výkony, hororové scény, náznaky komedie atd. Ovšem ten lehounký nádech vánočního Burtonovského horroru to drží nad vodou. + samotný Krampus je ok. Ps. : Slovenský název filmu "Choď do čerta" by u nás v CZ asi neprošel :-D 55%

Sinister 2 (2015)

Chyba tohoto filmu je v tom, že to není pokračování (velice dobré) jedničky, ale její recyklace. Prakticky nic vás nemůže překvapit pokud jste viděli předešlý díl, což je velká škoda, protože jinak je to rozhodně koukatelný horror. ... 60%

Poslední dny na Marsu (2013)

Bohužel ... Jediné dva "plusy" filmu jsou Liev Schreiber a prostředí. Přece jen, filmů/horrorů z vesmíru nebo z cizích planet zas až tak moc není... Složitost natáčení atd. ... To je ale vše, co by se dalo tak nějak "vyzdvihnout". Příběh - hrozný sh*t. Jak sakra mohou být členové vesmírné expedice takoví idioti ? (Zlatý Alien Covenant). Herecké výkony na úrovni mexické telenovely a efekty ... efekty tedy přijatelné. Suma sumárum zde napíši mojí nejčastější větu ... "jedno zhlédnutí si to zaslouží" ... Ale nečekejte mnoho. 35%

Zpráva o Europě (2013)

Zajímavý nápad, který by se dal odvyprávět během 2 minut je zde natáhnut na hodinu a půl. Takže se můžete těšit na spoustu "omáčky" a asi i nudy kolem. Stejně to ale stojí za zkouknutí a samotný závěr je tak nějak uspokojivý. Rozuzlení se jistě pro mnohé může zdát hloupé, mě se ale líbilo a od nynějška už vím, co je v Europě pod hladinou ;-) . 65%

Mumie (2017)

Do vydaní tohoto filmu jsem si jistě nejen já říkal, že "Tom Cruise už hodně dlouho nešlápnul vedle" ... tak teď šlápnul. Zlatá Sommersova Mumie ... Video recenze zde : https://www.youtube.com/watch?v=_AExzNb_s4Y