Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

• 4.7.2018  21:13

Mám dojem, že za pár let Očista bude přirozenou součástí životů lidí v Evropě, ale zatím je to bohudík jen film, který sice nemá příliš originální zápeltku (ochrana senátorky), ale pořád se v tom něco děje, no děje, prostě pořád padaj mrtvoly, takže to rychle utíká.

• 4.7.2018  18:39

Než se došlo do finálové fáze, která má punc nápadu, připadal jsem si jak v uspávacím kempu.

• 4.7.2018  14:17

Film, který je v současné době tak sledován, že se sem člověk pomalu bojí něco napsat. Těšil jsem se hodně, ale mám z toho smíšené pocity. Paralela hlavního hrdiny s Terry Gilliamem byla hodně dobrá a spousta orginalních scén a nápadů moc potěšila, jenže někdy jsem si připadal jak na tuctový americký komedii - opakované pádání, vývoj producentského páru ( Olga + Stellan ) od vážně napsaných postav na začátku k směšně jednajícím na konci jsem příliš nepobral. Terryho film je silný svým pojetím, kamerou, vedením herců, ale do celku se mu vloudily momenty, který můj pocit z filmu snížily.

• 4.7.2018  00:26

Nepřestane mě fascinovat ta rychlost se kterou dánské policisty napadají indicie, jeden si nestačí ani dolejt božolé a už se vše ví. Jinak, ale kvalitka, tempo, napětí, zvraty dánové jsou prostě sázka na filmovou kvalitku.

• 2.7.2018  23:34

Měl jsem hodně velkou chuť na nějaký Rumuni a HBO mé choutky vycítilo a poslalo mě k uspojení tento biják. Opět se potvrdilo, že Rumuni dokáží skvěle pracovat s reálností příběhu a to nejen zaslouhou kamery a režie, ale i dialogy, přesně napsaný postavy, kde na každýý tři reálný připadá jedna filmovější v pozadí (tatínek, kterýho jsem si na konci zamiloval proto co řekl a v jakou dobu to řekl a jak se zachoval). Trošku mě tady tíží ten konec, byl až směšně naivní, ale jinak před Rumuny opět klobouček.

• 2.7.2018  23:10
    10 Years (2011)

Působilo to autenticky, hlavně konec, pár panáků a masky a přetvárky jdou dolů, známe, známe.

• 2.7.2018  19:30

Je to tam ! Francie když chce tak pořád v komediích valí jak za starých časů. Francouzi ten svůj humor umí skvěle promazat romantikou i sociální tématikou, tak že to nebolí, netahá za uši ani za oči a odcházíš s náladou fajnovkou. Jo a pražská epizoda mila potěšila a zmínku o Spartě bych ve francouzským filmu nečekal už vůbec.

• 2.7.2018  19:25
    Máš ji! (2018)

Docela mě mrzí, že kolega Pepinec tady nezanechal žádnou slovní stopu, ale i tak jsem se na základě jeho hodnocení rozhodl do kina vydat na americkou komedii. A ostych stranou přátelé, protože se jedná o absolutní letní komediální pecku, přesně ten typ filmu pro letňáky S pivem po boku. Vynikajcí pointa "hra na babu", koho by napadlo, že na světě existují šampioni co tuto hru provozují věk nevěk situace nesituace. Stačí přijít na porod a říct "máš ji", nic složitýho a přitom se směje celý kino. Během honiček film pomrkává i po akčního žánru a jde mu to taky hodně dobře, ale vládcem filmu je tady zábava a to kurevsky dobrá. Jeremy Renner je tady milé dámy sexy a kdyby nebyl amík a Bourne asi by klidně mohl být kandidát na novýho 007. Potlesk na otevřené scéně drazí amíci, tohle se Vám fakt povedlo a já si živě představuji jak mě do jednání s nadnárodním korporátním klientem vstoupí Pomo a řekne "máš ji" a začne blázinec. Náběh na pět hvězd je tu velmi silný. Podle skutečnýj událostí..masakr, jestli byla podle skutečných událostí i ta svatba tak máte chlapi můj obdiv, protože vystrašit před svatbou nevěstu tak, že navrhne smlouvu, aby se alespon během svatby nehrálo na babu, to je majstrštyk.

• 1.7.2018  17:56

Vztahová pohodovka dospívajících mladých lidí. Aby to nebylo jóó tuctový, hlavní hrdina je slepej. Pak je tam ještě jeden teplej a heteroholka.

• 1.7.2018  15:54

Jedinou ambicí filmařů bylo ukázat krutost vojenké junty v Argentině, nikoli vyprávět příběh. Ptám se tedy nebylo by toto téma zpracovat do dokumentu a tohle si odpustit ? Jasně, krutý zacházení, napínavý útěk, ale z hlediska koncepce nějakýho příběhu nula.

• 1.7.2018  11:34
    Medianeras (2011)

Perfektní vystižený dnešní doby. Osamělost, choroby moderního světa. Po všech stránkách mistrovský kousek.

• 1.7.2018  00:40

Druhá serie je scénaristická základní nebo spíš rovnou zvláštní škola. Nezáživný, nudný, přehršle postav, každá se svým mnohdy naprosto neřešeným příběhem překrývá kriminální linii děje, vše působí nepřehledně, šité horkou jehlou jakoby honem, honem, dokud maj diváci v paměti jedničku. Kdo zvolil na castingu Vinceho měl by si dát facku. Sledování druhé serie bylo utprení. Jednička pro mě navždy zůstane kultovní pětkovou klasikou, který druhá série může leda tak lešttit boty.

• 1.7.2018  00:30
    Metoda (2005)

Uf, tak to bylo nechutný sledovat. Vůbec si neumím představit, že bych chtěl pracovat pro firmu, která by mě na "pohovoru" nutila k takovým prasárnám vůči jiným lidem. Fakt skvělý film, silný, intezivný, po všech strankách promyšlený. Filmové mistrovství na pár metrech čtverečních.

• 30.6.2018  21:01
    Sidney Hall (2017)

Spíše než o příběhu je film o hlavní postavě, která se v průběhu filmu hledá a hledá a stejně je na tom divák. Má to silný momenty, ale má to i momenty slabší. Ten anarchistický způsob vyprávění mě opět nesedl a jsem si jist, že ubral na hvězdě.

• 30.6.2018  11:36

Filmem se protínají dvě dějové linky kriminální a pozadí Hollywoodského byznysu, které se pochopitelně prolínají. Kriminální část je skvělá především díky Adrien Brodymu, žádná role mu nesedla víc než soukromé očko se životem v troskách. Pak tu máme Beníka, který si střihnul roli Supermana, zdá se, že jak jde o superhrdiny Ben sprintuje na konkurz, Supermana i Batmana už dal, tak co bude příště ? Deadpool ? Zákulisí filmového byznysu je pro mě vždy a za všech okolnosti atraktivní, takže všichni ti křiváci mě dost bavilo, ale myslím si, že zákulisí českého filmového byznysu je ještě prohnilejší.

• 30.6.2018  11:13

Finové když se opřou do složkyy zvané humor, tak se s tím neserou a to se huronským smíchem kvituju, ale nebylo to ani zdaleka jen o smíchu. Ten kdo o uvažuje o kariéře mužské šlapky by měl tenhle film dát, aby viděl co ho taky může potkat. Do toho ještě takovej ten chlapskej smutek na duši, když už ti není dvacet a tvůj život je tak trošku v prdeli, dobře to fiňáci mixli.

• 27.6.2018  23:02

Z hlediska scénáře naprosté fiasko. Zavěrečná pasáž obsahuje tolik hloupostí, že jsem šel do mdlob. Jediný štěstí, že Stefano je skvělý režisér, takže tam kde film ovlivňuje čistě režisérská práce (akce ) film sbírá body, ehm hvězdičky. Dokonce si myslím, že Josh šel pod jeho vedením herecky víc nahoru než pod Denisem. Hudební motiv, který mě imponoval v první Sicariu tadybyl využíván zybtečně mnoho a z filmu se i díky tomu vytratila intezita nepříjemnosti následného.

• 26.6.2018  00:23
    Loď pro dva (2016)

Dostalo mě to. Dva lidi, mladý kluk tak trošku průserář a babička, kterou už dohání staří. Moc se to k sobě nehodí co ? Jeden lítá v maleréch, druhá už nemá sílu na splnění snu a pak přijde konec a já jsem na sračky, protože je furt kolik ti je, je fuk s čím se v životě potýkáš, ale nikdy nebude fuk jaký jsi člověk. Hodnocení na imdb a rajčatech je mě v tomto případě mnohem bližší než to zdejší.

• 25.6.2018  17:18

Na imdb to má mírný nadprůměr, ale já prostě na tyhle časoprostorový flmy nejsem, nemůžu si pomoc. Jo ze začátku to bylo i atraktivní, ale postupně mě to přestávalo bavit, navíc jsem měl v hlavě i jiný myšlenky což nepřidalo. Hodně vadil ustřední hudební motiv, ten mě vysloveně sral.

• 24.6.2018  23:39
    Wakefield (2016)

Hodně se mě to líbilo, byla to taková vztahovka z pozice chlapa a současně cesta do hlubin právníkovi duše. Story byla hodně originální a pokud jde o konec i já bych se přikláněl ještě o jednu minutu navíc.

• 24.6.2018  21:36

K filmu jsem se dostal díky Jenn, která na svým kontě nemá zase tolik damatických rolí a tak jsem byl zvědav. Ona tam ve finále nemá zase tolik prostoru, cca 3 scény, ale patří mezi ty nejsilnější na celým filmu. Z počátku jsem to příliš nepobíral a říkal si, že teda nic moc, ale poslední třetina, která je až meditativně mysteriozní film vystřelila hodně vysoko. A právě v poslední třetině oceňuji i Jenn že s ohledem na okolnosti nepřehrávala ani nezahrála žádnou afektovanou scénu a podržela civilní rovinu snímku. Závěrečná skladba skvělá, vlastně vůbec tady hudební složka dost určuje nálady celýho filmu.

• 24.6.2018  19:26

Spousty vizuálně skvělých nápadů, ale pokud jde o děj tak originalita jde docela dolu a humoru si myslím, že mohlo být taky více, ale uznávám, že se mnou to mají animáče těžký.

• 24.6.2018  17:34
    Tiger Girl (2017)

Ze začátku jsem měl pocit, že sleduju dvě největší krávy v dějinách německý kinematografie, na konci to vypadalo, že kráva už je jen jedna z nich. Ovšem přebrat tenhle film to není úplně lehká věc. Sám s tím mám dost problém, těkavá kamera, brutální stři dělající s filmu epizodní scény. Krajně nesympatická Margaret ve mě dost budila odpor, ale stejně jako na Ellu si i na Mariu chci ještě posvítit, herecky totiž chválím. Někde v půlce se to zlomilo a film mě začal bavit, ale hrozně těžce si překladám co že jsem to vlastně viděl. V každým případě Němci se nebojí netradičních koncepcí a to je hvězda pro ně.

• 24.6.2018  15:18

Na mě asi až moc nezávislý film. Pár lidí se jde projít do hor, ne všichni spolu a nějak to skončí. Nevím jestli si Eric myslí že tímhle filmem objevil Ameriku, ale za sebe bych příště radši lez na tu horu já než koukal na televizi jak choděj po lese jiný lidi. Navíc i přes snahu kamery mě tak jak je příběh nastaven nepřišel příliš reálný.

• 24.6.2018  13:42

Nepovažuji za příliš šťastné, že humor byl postaven na infantilnosti hlavního hrdiny, takovou podbízivost americkému publiku si Mike fakt nezaslouží. Své světlé chvilky film měl, ale nebylo to nic, co už jsme neviděli v podobném ladění v předchozích dvou dílech. Zvláštní, že Linda stárne, ale Paul ne.

• 24.6.2018  13:40

Kontrast velkoměsto versus australská divočina se v druhém díle přilepil na tuctovou kriminální zápletku a stejně jako v prvním díle i nyní mě bavila více ta australská část, kde se využívá exotické prostředí k "likvidaci". Nejedna se o žadné hardcore představení, vždy je na prvním místě nadled a humor s trochou akčním kořením. Na Linde s Paulem je vidět jak jsou do sebe zamilovaný a spolu jim to velmi sluší.

• 24.6.2018  13:40

Ikonický filmy z Austrálie. Mám dojem, že když se řekne Austrálie, vybaví se klokani, opera v Sydney a Krokodýl Dundee. Určitě v Austrálii vznikly umělecky kvalitnější snímky, ale co naplat, krásné exotické prostředí, nádherná Linda, charismatický Paul, uvolněné zábavné dialogy i scény dělají zázraky. Jednu výhradu však přeci jen mám, to co jsem napsal platí absolutně jen na první polovinu, druhá část, když se prostřídá exotické přírodní prostředí Austrálie za velkoměstský život v NY ztrací na atraktivnosti. Především díky začlenění třetí postavy a tím zdůrazněným romantickým faktorem příběhu, který má v sobě snad všechny možné vztahové klišé. V letňáku s pivem v ruce, ale bude Krodýl Dundee pořad skvělá svěží zábava.

• 24.6.2018  13:38
    Cukrář (2017)

Cukrář je intimně vyprávěný příběh, při kterém jsem myslel na to, co se asi uvnitř hlavních hrdinů odehrává, protože si vůbec nejsem jist, že bych se zachoval jako Thomas. Statická kamera, minimalistický hudební doprovod a dobře trefená závěrečná gradačka dělá z filmu silnější divácký zážitek.

• 24.6.2018  13:38
    Jurský park (1993)

Nevím, zda v roce 1993 byla v nějaký zemi revoluce, ale na jisto vím, že v filmové zemi se odehrávala a měl jí na svědomí Steven Spielberg. Velké dítě Hollywoodu nechalo na plátně běhat a řvát dinosaury. Každýho jednoho diváka přesvědčil o tom, že lze i komerční blockbustery dělat s láskou a zápalem pro to krásné plnění světa snů a fantazie, které stříbrné plátno umožnuje měrou vrchovatou. Ten pocit, spatřit na velkém plátně dinosaura na zádních, koukat na zuby tyranosaura a nechat se jeho řevem zařezat do sedačky, ten krásný pocit už bude mít každý, kdo viděl Juráčka v kině navždy v sobě. Co je však skvělý, že film není postaven je na wau efektu z dinasaurů, ale i příběhu který má tempo, napětí a i po letech neskutečnou dynamiku. Spielbergova hravost a nápaditost se projevuje v mnoha scenách. Herci ? Asi dobrý, ale všichni kdo v tomhle filmu hraje první housle a lidi to tedy věru nejsou.

• 24.6.2018  13:37

Ostře sledované vlaky považuji za nejúspěšnější česko-slovenský film v zámoří a zdaleka nejde jen o Oscara, ale i tehdejší skvělé zámořské kritiky. Věřím, že knižní předloha nebyla úplně ideální na filmové zpracování a Jiří Menzel zvolil dobrou cestu z hlediska časové chronologie, ale i tak na mě filmový příběh působí příliš epizodně i když to to jakž takž drží v celku. Mnoho scén nemá vůbec návaznost a chvála bohu za konec, který vše dokáže propojit. Skvěle napsaný jsou postavy, jedna jak druhá, tady Jiří Menzel udělal výtečnou práci, protože i menší role jsou díky replikám nebo scénám lehce zapamatovatelný. Na začátku v sobě mají dialogy mnoho vtipu, ale postupně se z filmu ta humorná složka vytrácí nebo mění ve vatu. Ovšem před přirozeností s jakou je film natočen, klobouk dolů.