Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

• 28.7.2018  23:06

No trošku nedodělaný námět a možná i zbytečně dlouhá stopáž.

• 28.7.2018  23:02
    O tom co potom (studentský film) (2017)

Výborný, vtipný, nápaditý, zatím nejlepší v rámci Studentského maratonu 2018 na ČT.

• 28.7.2018  22:59
    Studentský maraton 2018 (TV pořad) (2018)

Musím se přiznat, že LFŠ jsem ještě nikdy nebyl, ale věřím, že to změním, protože vystupování odpovědných lidí mě přijde sympatický a oproti třeba MFFKV mě to přijde víc o filmech a méně o elitách a celebritách. Třeba ČEZ uvolní málo peněz co měl pro Vary na tento fesťák, byl bych za to rád. Koukl jsem se alespoň na studentský maraton, protože si myslím, že český film se ubírá velmi špatným směrem, především díky filmovým kamarádšoftům. Viděl jsem toho dost něco horší, něco lepší a něco skvělý. Moc těm mladým lidem fandím, aby se prosadili, protože jestli měl maraton mnoha různých filmů, dokumentů a animací společnýho, tak to byla kreativita, nápad a v mnoha případech i talent. V diskuzi jsem nechal kompletní seznam vysílaného, protože docela dost pořadů a tvůrců tady nemá profil což je docela škoda, když už tady má profil Hitler a Cival, mohli by mít i oni.

• 28.7.2018  22:57
    Seznámení (studentský film) (2017)

Tohle mě teda vůbec neoslovilo. Sorry Lubomíre, ale makej na sobě a na mé hodocení se vyser.

• 28.7.2018  21:35
    Miliardy - Série 3 (série) (2018)

MOŽNÉ SPOILERY : Zatímco první dvě serie jsou "jen" skvělé, tahle třetí je vyslovený scénaristický majstrštyk. Nejsou totiž jen dvě hlavní postavy Bobby a Chuck co táhnou přiběh vpřed. Scénaristi dokázali dát prostor i dalším postavám, ale takovým způsobem, že diváka dění silně rafne a nepustí ani v poslední scéně, protože s tebe udělal zavisláka co chce další dávku. Ten střet Taylor vs Bobby to bude seriálová jízda roku 2019. Wendy se stala fatalkou serie, vypadá křehce, ale když na to přijde jde přes mrtvoly jako ostatní a ještě umě využívá svého vlivu na všechny chlapy v okolí. Mimochodem jsem sám kdo má v hlavě Wendy a Mafeeho ? Tam taky věřím, že scénaristi ještě nenapali poslední písmeka. Mafee zde dostal rovněž svůj hodně dobrej díl. Lara je trošku v pozadí, ale scény ve kterých byla měli pěkný důvod pro dokreslení charakterů nejbližších postav. Bryane jeho zápal a ambice ho dovedl do dalšího vrcholu série a luxusnímu vábidlu na další sérii při střetu s Chuckem. Další postava, které se na začíná propisovat je Kate, taky umí zatočit, podle větru. John Malkovich démonickej a Maruška Šarapovová si pinkla tenis i mimo turnaje WTA. V každým případě boží dílo a na 4 sérii jsou rozehraný partie na snový divácky zážitek.

• 26.7.2018  21:44

Zase jednou malarkey doporučil film. Přitom už tady všichni víme, že když malarkey doporučuje film je třeba sednout na sajuz 7 a utéct před oním filmem na jinou planetu. Já jsem však blbec a zase jsem se dal nachytat. Musím však malarkeyovi uznat, že ho tentokrát trošku chápu, kdo by se netěšil na další filmové setkání Catherine s Gerardem, ovšem kdo mohl čekat, že dostane tak tuctově nudnou a ohranou zápletku. Úplně mě je líto jejich talentů na tohleto. Gerardova postava byla milá a ta vesnička, z fleku bych si tam chtěl chvíli žít, tedy pokud tam nejsou v realu kofoly, přece jen se jedná o Francii, ale prostředí a atmosféra francouzského městečka má zásadní vliv na mých hvězdičkách.

• 26.7.2018  19:30
    Drsný holky (2016)

No vlastně to bylo spíš reportáž. Co mě to dalo ? Že v Maďarsku jsou boxerky, tady dokument sledoval tuším dvě. Jedna dostala na držku s Bulharkou a druhá brečela, že má nemocnou ruku a že chce odvetu a když byla, zase brečela že má nemocnou ruku. Pak si jedna z nich připadala jako prostituka, že dostala peníze (mohla je klidně poslat mě, já si jako prostitut připadat nebudu ) . Ještě dva momenty stojí za zaznamenání a to že malý holky tam boxujou proti klukům jak jsem vyrozuměl a že ta jedna boxerka, když byla těhotná se už těší až zase bude trénovat. Tak asi tak.

• 25.7.2018  23:03

Docela mě ten film zamotal šišku. Jo, dej si ho v létě ideál v letňáku s pivkem a zasměješ se, ale ono to někdy pálí docela vostrejma ("ty žádnou rodinu nemáš"), jenže dál se jednotlivé postavy neřešej, jen vždy kousknout a jít dál a já právě nedokážu odhadout jestli to byl záměr nebo neschopnost. V každým případě konec měl být úplně jiný. Co se však povedlo na výbornou je casting. Jana Synková když spustí s tou svou hlasovou intonací, tak je člověk nasranej jak trestaneckej kýbl. Postavy ve finále docela nenápadný, ale zajímavý, jen u Terezky mě přišlo že její postava už je trošku přes čáru. Vašek Kopta výbornej, Judit krásná, Ivanka skvěle civilní a Honza Strejcovský mě nejblížší. Knížní bitka, auto dialogy luxusní. Určitě se na to chci podívat znovu, ten film není tradiční český ha ha ha jak by se mohlo zdát a za to palec nahoru, ale zatímco strejda trautemberk měl kyselo moc kyselé, já mám tenhle český film moc evropský.

• 24.7.2018  23:00
    Miliardy - Série 2 (série) (2017)

Doslova učebnicová ukázka, jak se má pracovat s gradací vyprávěného příběhu. Mistrovská práce scénaristy, dramaturga i režiséra. Ten začátek byla zase trošku vzpamatovávačka ze všech nových postav a příběhů, ale jak se to stiskne, tak už to nepovolí. Poslední dva dlíly na jeden nádech. Mé nadšení je rovněž z nové postavy Taylor Myson, kteoru hraje na milimetr přesně Asia Kate Dillon a jsem moc rád, že tvůrci to vidí stejně jako já a kolem Taylor našroubovali docela dost událostí a to je jen dobře, protože podobný typ ženské postavy jsem ve filmech/seriálech snad ještě neviděl. Napochybuji, že v třetí serii její postava bude jedním z klíčových hybatelů děje a zastíný tak partnerky obou hlavních postav. Moc se na Asia těším i v John Wickovi 3, určitě tuhle herečku budu sledovat. Ještě k Paulovi, hraje samozřejmě tu svini velmi dobře, ale přišlo mě že z dílu na díl strašně zestárl. Dávám pět, protože Miliardy baví i když mě neříkají pane.

• 23.7.2018  15:19

Mám to stejně jako kolegyně Chilly00. Námět skvělý a prvních dvacet minut, když spolu s hlavním hrdinou odkrývám indicie příběhu fajn, jenže od doby, kdy vidím jak jeden mobil je okamžitě lokalizován a druhý vůbec mě to přestávalo sedět, navíc prostě to volání je nesmysl čili už od začátku má hra s fantazií a hrou na překvapení alespoň u mě základní trhlinu a osobní děj hlavního hrdiny by byl fajn, kdyby se více věnovala pozornost dialogům Asgera se svými kolegy a konec mě přišel vysloveně hrrr.

• 22.7.2018  18:43
    Miliardy - Série 1 (série) (2016)

Musím říct, že jsem dal dva díly a šel od toho, přišlo mě to nepřehledné a nezáživné, ale po půl roce jsem se o seriálu bavil s jedním člověkem a přesvědčil mě, abych do první série Miliard šel znova, měl trpělivost a že seriál mi to vynahradí. A stalo se. Přesně ve třetím díle se vše začalo lámat a seriál mě vtáhl do sebe a vyflusnul právě teď po skončení první série. Ta hra dvou hajzlů o to kdo má větší péro je fascinující svou chytrostí a taky záběrem postav a situací kam až jsou oba schopní zajít. Chuck je sice ve větší ofenzivě, ale působí jako větší hajzl, především proto, že nemá problém lhát svý ženě a zradit i jí. Bobby se zatím jeví jako hodně chytrej parchant, který s přehledem odráží Chucka a jeho ataky a stojí při rodině. Jsem moc a moc zvědavej jak tohle bude dál pokračovat, ale mám dojem, že oba pánové se vzájemě naprosto zničej. Zkrátka v hlavní roli ego himalájských výšin.

• 20.7.2018  23:51
    How It Ends (2018)

Sice ten film vypadá jako kdyby měl žloutenku, díky všudepřítomnýmu žlutýmu filtru, ale žánrovka je to mimořádná. Díky výtečný spolupráci kamery a hudby z toho jde atmosféra na míle daleko. Film není ani tak o dění, protože většinu filmu se vlastně koná nedění, ale nedění, kdy každý setkání s lidmi, každá zastávka auta vyvolává nepříjemné očekávání. Asi bych si to dal i v kině, fakt spokojenost a velký překvapení a nic na tom neměni fakt, že kolem pointy příběhu máme kouřovou clonu.

• 20.7.2018  21:25

Na romantických filmech umím ocenit dvě věci, originalitu a míru vtipu a lehkosti v rámci žánru. Tady to první není špatný a to druhý je dokonce výstavní, takže se chytněte za ruce, drazí zamilovaní a dejte si Planetu singlu, protože po skončení filmu si můžete v pokoji dohrát, to co hlavní hrdinové pro záverečné titulky už před kamerou nestihli.

• 19.7.2018  21:44

Komedie, která nazepře italskou náturu. Hodně se v ní křičí a všeobecně se má všechno u prdele. Ovšem hlášek je tady plnej pytel (zaparkování ferrari v zakazané zoně a hláška na hlídače"klidně si ho odtáhni, mám jich ještě deset" ), ale film je taky hodnotný zdroj informací, například se dovíme, že bohatý lidi nesmažej, konečně jsem rád že jsem chudej a můžu žrát smažáka, film se nevyhýbá ani ekonomickému vzdělání (přijmy za měsíc 600Euro, výdaje 19 milionu euro - zkrátka ekonomická gramotnost v plný parádě". Zkrátka Itálie plná všeobecného humoru.

• 18.7.2018  22:29
    Adoration (2013)

Hrozně se mě líbil námět, ale to zpracování je takový povrchní, chybělo mě více dialogů, více scén abych mohl poznat hlavní postavy a chování jednoho z mladých pánů mě přišlo v klíčový okamžik zbytečně hysterické nebo vy si snad vemete někoho stranou "mezi čtyři oči" a pak řvete tak, aby to rušilo i E.T. pří volání domů . Uznávám atmosférku a herečky.

• 17.7.2018  17:04

Ten film je neuvěřitelná vykecávka, ale postavy vyžvatlaj leda tak prázdnou bublinu. Hotel pro zabijáky, no to už mě od JW taky nepřijde moc originální, že ? A pokud jde o akci tak tady se vysloveně spláče nad vejdělkem, já si vybavuju vlastne jen jednu větší fight scénu v podání Sofie, která nám v červených šatičkách ukazující nožky rubě jednoho chlapa za druhým. No a když se ke slovu hlásí Dave Bautista, tak se udělá střih a jdeme si co ? Jdeme si povídat. Přemýšlím co vedlo stárnoucí Jodie po pětileté pauze zrovna do tohoto filmu ? Kdyby si víc zapracovalo alespoň na atsmoféře, mohlo to mít nějakej retro styl, který jsem z filmu chvílema vnímal, ale většina času mě bohužel nudila.

• 16.7.2018  18:21
    Neonacisté v Rusku (TV film) (2013)

Když už něco nazvu Neonacisté v Rusku, očekávám že dokument se bude věnovat náckům v Rusku a ne že půlku času stravím srovnáváním s náckama v Německu. Ono se může na první pohled říct debil jeko debil, ale mě právě zajímalo to ruský prostředí a všechno kolem toho. Dokument rozhodně nešel do hlobouky a nezabýval se příliš otázkama. Přesto jsem si našel v dokumentu alespon prá okamžiků co mě zaujaly. První a hlavní a právě tady vyčítám dokumentu že se na tu konfrontaci úplně vysral bylo konstatování nácka, že strana Jednotné Rusko je nepřítel nácků, vida, vida a to přitom alespoň takhle zpovzdálí mám dojem, že náckové si můžou gratulovat, že jejich zemi vládne Vladimirovič, protože statní represe proti teploušům mě přijdou hodně, ale hodně blízký těmhle hnědým pomatencům. Malý plusko, že náckové mluvili na kameru, takže člověk mohl slyšet jejich výklad druhý světový války a od srdce se zasmát, protože takovou debilitu by ze sebe nedostala ani stolička na ryby. Jinak je to samozřejmě smutný pohled na lidi, který jsou tak pohlcený nenavistí, že by všechno kolem sebe nejradši pomlátili.

• 16.7.2018  18:03
    Mrakodrap (2018)

Když se dívám na na Dwaynovu kariéru, tak ho musím pochválit, nevypadá věru zle, zkrátka kariéra jak má být. Já k němu choval docela dost nedůvěry, ale ta jeho píle a vytrvalost je hodně dobrá a vlastně se za ty roky stal jediným akčním áčkovým herecem součásnosti (Vin Diesel a Statham fakt ne a další mě ani nenapadaj ). Mrakodrap je akční žrádlo se vším všudy včetně digitálních a rodinných dochucovadel, ale v míře prospěšné a divákova zdraví nenarušjící. Ve filmu krom herců hraje ještě oheň, kulky, pěsti, výška a hlavně umělá noha, ta předvedla skvělý výkon a nominace na Oscara za vedlejší roli by jí neměla uniknout.

• 15.7.2018  23:06
    Z metropole (TV pořad) (2006)

Dobře, ještě umím pochopit nízké hodnocení u lidí co nebydlí v Praze nebo nesnáší Prahu a ještě víc pražáky (většina pražáků už jsou beztak z celé ČR) sice nechápu proč by se na tenhle pořad dívali, ale dejme tomu, že je taková tradice nadávat na pražáky a na Prahu. Ovšem pokud se někdo v Praze narodil a má k ní vztah, co může chtít víc ? Tolik fantastických reportáží o zajímavých lidech, stavbách, příbězích, historii, to je prostě radost sledovat, Možná vůbec nejlepší pořad České televize.

• 15.7.2018  22:12
    Moje země (2017)

Režisér filmu je současně i scénarista a zatímco režijní páci zvládl celkem dobře, tu scénaristickou vysloveně posral. Tolik časových rovin a snů nepřidalo na orientaci v ději ani kapkou. Navíc příběh měl dvě roviny, jednu úplně odláfklou, vztah bratrů a druhou akčnější kdy hejna chlapů dobývala dům, ve kterým byly dvě ženy, nemocná matka a syn. Jako příběh je síla, když si uvědomím, že se to skutečně stalo, že desítky, možná stovky chlapů jsou schopny vzít zbraně a jít proti dvěma ženskejm, nechutný zmrdi bez kapky cti, ale ta je tomuhle eklhafu vzdálena na míle. Škoda, že tak zajímavý a silný příběh zazdila neschpnost pana Masuda psát filmový scénáře.

• 15.7.2018  17:56

Ono to sice není nějak objevný a film se ani nesnaží tu předvídatelnost nějak maskovat, ale především díky sexy svini Tess, která je zdrojem veškerého dění se dá snímek s přehledem ukoukat. Katherine byla výrázná a herecky mě rozhodně nezklamala.

• 15.7.2018  11:22

Tohle byl hodně silnej šálek kolumbijský kávy. Nedívalo se mě na to dobře. Tahle nemoc je strašná kurva a je mě líto všech líto co jí maj a já se jen modlím ať jí nenafasuju. Albert krom nemoci si užil ještě jednu bolest v souvilosti s Giselle, to byla fakt situace na dvě hovna. Závěrečná pasáž by rozemlela u žulu, fakt nemůžu a ani nechci k ní nic psát. Velká poklona před hereckým výkonem hlavních představitelů, tohle zahrát v USA jde to bez debat na Oscara.

• 14.7.2018  23:22

Hned na začátek bych chtěl poděkovat klukům a holkám ze Cinemaxu, že konečně někdo zařadil film s Diane Kruger do televizního programu. Vybrali skvěle. Diane s Catherine mají zhruba stejně prostoru i když Catherine je motorem příběhu, její rozhodnutí jdou často do kontrastu s činy Diane. Neškodilo by dát větší prostor jejich vztahu, protože to bylo takový nějaký, ale mohlo to být přitom hodně silný. Ovšem to nic nemění na faktu, že jsem sledoval osudovou Francii jako v 70letech, vyčkat si na poslední scénu, na poslední věty a nechat to v sobě dolehnout, dát si to kontextu celého příběhu. Poctivý silný scénáře ze staré dobré Francie stále žijí a bohudík za to.

• 12.7.2018  19:36
    Potvora (2017)

Bylo mě toho kluka líto, ale jen než započala druhá fáze, protože to už bylo moc i na mě. Natočeno je to velmi realisticky až mám dojem, že Christian věděl až moc dobře o čem píše a točí. Oba hlavní představitelé zahráli velmi věrohodně.

• 12.7.2018  08:06

Film mě zajímal hned z několika důvodů, svým tématem a pak také hlavní postavou Josefa, protože pan Formánek byl pro mě zajímavý už dávno předávno jako zakladatel časopisu Koktejl. To, co jsem 90 minut sledoval bylo z hlediska obsahového vnímání odpudivý. Chlast je opravdu zákeřná kurva první kategorie, protože člověk do stavu jako měl Josef sklouzává v podstatě nenápadně a příběh je opravdu drsný, syrový bez romantických přisad. Ničí ti zdraví, rodinu, přátelství vlastně všechny hodnoty které mají v životě cenu. A z Úsměvů to všechno jde, je to hodně intezivní, na mnoho scén se vysloveně nepříjemně kouká, což je dobře a věřím že to byl i Danův záměr. Já bych ocenil aby se tohle promítalo na školách, tam se to v mnoha případech láme. Dan Švehlík je moc dobrej, ale to samé můžu říct i na adresu Jardy Duška a Ondry Malého, to je další tragická figura filmu. V jednu chvíli mu člověk tak přeje a drží palce ... Možná dát víc prostoru manželce Josefa, kterou tady hrála Marika, ne snad proto, že Marika je moje top oblíbenkyně, ale ještě víc by film zdrsněl, vidět ve větší míře dopad Josefovi závilosti na děti a ženu. Chválím i obsazení role táty Josefa. Konečně po dlouhý době zase český film, který přináší kvalitní a především silný zážitek.

• 11.7.2018  11:28

A zatímco my do nekonečna vzpomínáme na "zlatá šedesátá" a velebíme Miloše Formana, Poláci si dávno vychovali další generaci nástupců svých kinematografických ikon. Studená válka je režisérský balzám, pro každýho kdo chce vnímat silný příběh lásky plný kotrmelců s perfektně drsně poetickým zakončením. Film má vždy nedovyprávěnou scénu, která se dokončí až v další scéně, ono to může působit zmatečně, ale ve filmu to má dobrou návaznost a vtahuje diváka do příběhu. Šetří se dialogy, ale vyprávění kamerou jede na plný plyn. Scény z baru budu mít v hlavě dlouho, bohémskost a touha po svobodě versus osudová láska. Je vyslovená radost sledovat tenhle film na plátně a užívat si mistrovské režie, kvalitních hereckých výkonů hlavních představitelů a skvělé hudební složky filmu. Hodnocení to tady má všelijaký, ale pro mě je tohle dlouho neviděná filmová dokonalost.

• 10.7.2018  14:35
    Mama Brasil (2018)

Film je nepochybně velmi autentický a herecký výkony rovněž, co však z toho, když drtivou většinu času čumím na lidi jak žijou v Brazilii, bez zápaleky, bez katarze, prostě to co se děje (rozuměj nic ) v milionech rodinách na celým světě měl Gustavo Pizzi potřebu zvěčnit na plátna kin. Nic proti, chápu že když mamince odchází synek za štěstím do světa asi to nejsou pro ní radostné chvilky, ale alespoň může být na svýho synka pyšná že z něj není mamánek jako z mnoha zdejších uživatelů a jde si psát svůj vlastní životní příběh. No nevím je to někde mezi 2-3*, ale beru že se v tom určitě uvidí hodně maminek, hodně tátů a jejich snů tak nakonec fouknu tři.

• 9.7.2018  22:51
    Škodná (TV film) (2007)

Mě to přišlo jako výsměch policajtům, počínaje nemocnicí přes převoz a konče závěrečnou akci. Nevím neznám policejní postupy, ale podle mě naši policajti nejsou takový kreteni jak tady vypadaj. Michal Slaný jako psychouš je mistrovskej a námět taky není špatný, ale mělo se to pojmout víc jako kriminálka nebo thriller a ne groteska.

• 9.7.2018  18:47

Sice to málem vypadalo, že se do kina ani nedostanu, protože uzavírky v Praze jsou vymyšleny tak, aby přesně splnily význam slova "uzavírka". Jasně, ještě se dá nařídit budík na ráno a jít pěšky a doufat, že se mnou nespadne most a věřit, že jednou na Pražskou radnici budou kandidovat postavy z Marvelovskýho světa, protože to jsou v současné době jediný bytosti, který by mohli situaci v Praze změnit. Obávám se však, že jim je dobře ve světě stříbrného plátna, jako třeba tady Ant-Man a Wasp, kteří, ale ve filmu hned nabízí řešení dopravní situace v Praze nebo na D1. Trošku zamrzí, že všechny ty vychytávky a triky jsou až ve druhé půli a tu první jsem si protrpěl. Fajn, nejsem Marvel ultras a nějaký spojitosi mě jistě unikají, ale když se můžu bavit u jiných příběhů z tohoto světa, proč tady musím hoďku čekat ? A to si stejně myslím, že ze schopností těch postav šlo vytřískat jak víc nápadů, tak humoru. Z postav mě nejvíc dostala Ava/Ghost. Hannah je velmi výrazný herecký typ a věřím, že své blockbusterové vedlejší učinkování brzy promění v hlavní role. Moc rád jsem viděl i svou osmdesátkovou velelásku Michelle Pfeiffer i když to digitální omlazení ji tedy moc nesedlo. Film určitě na kino, první půlka nespokojenost, druhá spokojenost za drive, nápady i akci a potitulková scéna zaujala na max. Těším se co a jak bude dál.

• 7.7.2018  22:00

Mám neutrální pocity. Je fakt, že na můj vkus měl Marek Eben příliš mnoho přebrebtů, ale když jsem viděl Jirku Bartošku, tak si myslím, že měli asi něco nachlastáno. To je taková česká specialita, že pokud mě někdo v naší zemi titul "prezident" vystupuje na veřejnosti ožralej, ale třeba se v tomto případě mýlím a jen neměli svůj den. Jinak fórek o dálnici dobrej. Robert typická děkovačka ze slušnosti, ale herec je to od boha a jen debil vnímá v jeho filmografii pouze Twilight. Pan Hanzlík skvělý. Ještě si neodpustím jednu poznámku, všichni z KVIFF mluví jak je to festival fanoušků, pro fanoušky a největší hvězdy jsou lákany právě "na fanoušky". Marek Eben má jistě pravdu o vstřícné ceně lístků a otevřenosti projekcí, ovšem proč agenti csfd musejí získat akreditaci přes Vodafone a ne přímo přes KVIFF ? A sami porovnejte třeba výstupy našich agentů s výstupy modly všech českých herců a režisérů Spáčilové na idnes. A to už vůbec nemluvím o novinářích- kamarádech co nás zásobují filmovým zpravodajstvím dnem i nocí např " kde se modelka A opálila ? " "co modelka B žrala" "jaká česká pseudocelebrita se kde zeblila a zechcala". Jenom tam nějak postrádám výstupy o filmech. Takže díky Vodafone a csfd.cz, že alespon někde dostanou prostor filmy a fanoušci.