Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

• 23.10.2018  21:03

Po tomto filmu se mě Rakousko dost zhnusilo, protože nechat v pozici hlavního soudce nácka, který soudil vinu jinýho nácka který za války ve Vilniusu vraždil židy to je už je opravdu sušný humus. Mrzí mě, že film byl prostříhán i mimo soudní síň, nepůsobilo to příliš přehledně a ubíralo to na emocích. Film nemá tak vyšperkovaný dialogy, jak jsem u filmů ze soudních síní zvyklý. Oceňuji snahu režiséra podržet jazykovou přesnost a snad i historickou i když bylo nemožný sehnat účastníky tohoto soudu. Jedna věc mě zaujala i po filmu při diskuzi s režisérem a to fakt, že dvě děti Franz Murera spáchali sebevraždu. O jeho angažmá v politice ano nemá cenu přemýšlet, do politiky slušný lidi nechodí nikde na světě i když pravda je, že mít v ní nácky je hodně silný presso i na mě.

• 23.10.2018  20:58

Hodně bizardní sestava, černoch co mu vypadne na hřbitově oko s nějakým tím bordelem na ksichtě, nevýraznej ind co prodává v lékárně, ale vždycky když je potřeba se objeví po boku hlavní hrdinky, rapuje a pak zase zmizí. Máma zkrachovalá existence a hlavní hrdinka co se ve filmu ani jednou nenají i když vypadá jako kdyby sežrala celou krávu. Nebylo to příliš výrazný a v ničem přínosný.

• 23.10.2018  20:57

Film si diváka celou dobu dokonale připravuje na závěrečnou katarzi. Neříkám, že je to nejlepší film ze všech, ale emoce v něm jsou ve velkém stádiu. Nádherný záběr na celý Shawshank a sbíhání věznů k nováčkům v několika sekundách ukázal to, co by bylo třeba vyprávět několika minutami. Naděje je ta nejkrásnějsí síla.

• 23.10.2018  20:53

Stejně spirituální zážitek jako vychlastat láhev whisky a zajíst to pribináčkem.

• 28.9.2018  19:39

Bylo to udělaný cyhtře, nepopírám, že jsem se i bavil, Postavy skvělý. PWH začínám pomalu věřit, že je retard. Z černošských hereců mě nejvíc zaujala ta mladá aktivistka, neměla tak velkou roli i když její postava byla pro děj hodně podstatná, hrála to dobře. JDW zkusím ještě v nějakým filmu odchytit, abych si udělal jasný názor, ale hrozně rád jsem viděl Adama Drivera už ve Star Wars mě hrozně bavil a tady byl opět výrazný a naprosto přesný. Jinak všechny ty White power a Black power mě serou stejně jako Spika, ale tím koncem ujel, ne, že by Trump nebyl křupan, ale ten konec mě přišel jako kdyby si Spike myslel, že všichni diváci tohoto filmu jsou kreteni a že se prostě neudržel a zvolil formu zcela mimo scénář a příběh, jen aby jsem znal jeho politický názor.

• 25.9.2018  23:13

Pro mě trošku nešťastná kombinace silného sociálního dramatu, který bylo bezchybný. Nádherně vypravěný, nasnímaný a člověk se jen děsí, aby se nikdy v podobný situaci neocitl. Dost mě vadila pasivita mámy, přišlo mě jako kdyby úplně rezignovala, budiž, ale nechat v těch existenčních sračkách koupat svýho syna , to teda docela fuj. Druhá část filmu je dobývání nácků nebo nacionálů do squatu, vůbec mě to tam nepáslo, kontext nula, jak kdybych najednou byl v jiným filmu se stejným psem. Vysral bych se na to a dotáhl sociální zápletku, ta měla sílu a nosnost. Exekuční uřednice byla na plátně jen chvíli, ale titul odporná filmová postava, bohužel často nejen filmová, že ? získala s naprostým přehledem. Přemýšlím co za lidi může dělat tuhle práci, protože pokud se někdo ocitně v podobný situaci, tak jednat s ním jako s hovnem, to může jen dvojitý hovno.

• 25.9.2018  07:54
    Predátor: Evoluce (2018)

Shane Black se zřejmě chtěl pomstít za to, že v původním Predátorovi zemře jako první, protože jinak si to u něj neumím představit. Nevybavuji, kdy jsem se naposled v kině cítil tak trapně jako při tomohle Predátorovi a příště bych šel radši na finančák než tuhle supersračku. Vědkyně, která v průběhu filmu předvádí akční scény jak po výcviku od mariňáku sice krásně zapadá do koncepce pro americké feministky užasná, chytrá, bezchybná žena a banda mužských kretenů, ale je to kravina, obří nesmysl, celá ta postava, ale co hůř, to není to nejhorší, to přichází v podobě dítětě, taková dokurvení všeho je opravdu skoro až výstavní, ten smrad, to bylo jak když Přichází satan tam hrabal na predátoří nádobička a prej že genius, och ouvej a ty rodinné rozhovory uprosřed akčního filmu, no výborný, ještě že jsem nebyl v soudní síti a nesledoval melodramatický rozvod a souboj rodičů o výchovu dítěte, zatímco někde v městským lesíku lovil Predátor scénaristu filmu, ano tebe Shane!! S radostí si pustím pustím jedničku a scénu kde tě Predátor sejme si pustím alespon 30x a budu predymu tleskat ve stoje. Už radši pomlčím o těch čoklech co působily jak z lacinýho hororu, vojácích a jejich křečovitých dialozích ala vulgární forečky a který svým charismatem netrufnou ani noční oblohu z jedničky natož Arnieho tým drsňáků. Tohle nebyla žádná zábava, ale jen další ubohost jak vytřískat na značce "predátor" prachy ale vůbec si s ní něvědět rady. Hnus hnusů. Po dojebání Die Hard, Terminátora, došlo i na dojeb Predátora.

• 19.9.2018  23:00
    Tvář (2018)

Já jsem strašně rád, že Polská kinematografie dostává v našich kinech stále větší prostor, protože má publiku co předávat ať už emoce, smích nebo opravdu skvělé herecké i filmařské výkony. To se týká i filmu Tvář. Nejde ani tak o vyobrazení polské společnosti, ale o způsobu jakým se v tomto filmu společnost vyobrazuje a Jacka mě lidsky hrozně líto, prostý kluk se srdcem na správným místě a dostával to tam dost sežrat. Hlavně mě nikdy nepřestane fascinovat, jak dokážou být ženský chladný a bezcitný. Tohle mám momentálně v hlavě nejvíc, postavu Dagmary je to opět další důkaz, že ženám nerozumím a opravněně se jich bojím. Dal bych asi i pět, ale některé scény si Małgorzata klidně mohla odpustit, jako třeba hádku na hřbitově, to je už dost ohraný téma a i bez ní je jasný, co člověk sleduje za lidi.

• 15.9.2018  23:44
    24 týdnů (2016)

Julia Jentsch tady předvádí vrcholový výkon své kariéry, těžce hratelnou paletu emocí zvládá naprosto přirozeně a svým hereckým pojetím dokonale zapadá do mimořádně a dokonale autentického pojetí celého příběhu. Vskutku silný zážitek.

• 15.9.2018  22:10

Myslel jsem si. že Danis Tanovič už nikdy nepřekoná svů debut Země nikoho, ale to jsem se zase jednou spletl. Nádherně vyprávěný příběh, o životě v jedné vesnici, o lidech v ní, o vztazích jedné rodiny, to všechno krásně citlivě s jasným cílem, nechat vyniknout závěr příběhu, který je o začínajícím konfliktu v bývalé Jugoslávii a člověka až mrazí, když si vzpomene na jedny z prvních slov Divkovi manželky "Vždyt tady se všichni znají, jaký pak konflikt" a na poslední záběr. Danis má za zpracování příběhu, atmosféru a mistrovské vykreslení postav jasných pět hvězd. Při závěrečný fázi filmu jsem ani nedýchal.

• 14.9.2018  19:47

Na to, abych zaujal názor na tohle dílo, potřeboval znát Jana Geberta, do té doby nic. U takových dokumentů se vždy ptám, do jaký míry ty debilové, co v dokumentu vystupují jsou zmanipolování tvůrci, do jaké míry je to všechno nahrané pro diváka a proto se odmítám na tomto bez znalosti režiséra a ideálně i těch co v tom působí vyhraňovat. Moc mě to nebavilo, pár komiků si tady hraje na vojáčky, jiný maj hubu plnou vlasti, ale do regulérni armády nejdou. Musel jsem se smát jak ten jejich kápo žil v domění jaký nejsou Slovenskí Branci hvězdy, ale je mě líto ja o nich slyšel teď poprvé a asi i naposledy a politický ambice to dorazily, ale jo lidi jsou schopný dát hlas každýmu, třeba i Mitchovi z Pobřežní hlídky, protože má červený trenýnky a zachranuje tounoucí.

• 4.9.2018  22:37

Na Olma jsem četl poměrně dost chvály za Rodinný film, ale na rozdíl od kritiků a csfd kolegů mě nějak zásadně nedostal, za to tady Olmíno udeřil kam měl. Jasně, na poli příběhu mám v hlavě pár otázek, které mě film neodpověděl a asi by měl, ale co naplat, když hlavní složka "vtáhnutí enšpígla do děje" zafungovala na 100% . Úplně nejvíc jsem nadšen ze dvou hlavních představitelů, protože oni ten film absolutně odtáhli a pro oba to byl debut, jsou mládí, prostě skvělý. U Tomáše nepochybuji, že má talent i charisma a budu se těšit, že tohle nebylo poslední setkání i když v českým filmovým rybníčku plným kamarádšoftů člověk nikdy neví, ale držím pěsti, Tome. U Honzy doteď nevím, zda to byla osobní přirozenost nebo talent, ale v každým případě skvělá práce Olmy za vedení herců a že dal šanci nový krvi, toho si vždy strašně vážím a náš film to moc potřebuje. Eliška, krom toho že se mě líbí jako ženská, se mě líbí víc a víc i jako herečka, působí před kamerou suvereně, sebejistě. Další pochvala jde na Lukáše Milotu, protože ty kompozice to byla nadhéra, byla v nich atmosféra, dávali ději nálady, částo dost depresivní. Adamov výtečná volba exteriéru místo profláklýho depresivního severu, tohle město má neskutečný genius loci a pokud pojedeš na Macochu dej mu šanci. Ještě se vrátím k ději. Mára s Heduš jsou ještě takový telátka, ale když došlo na lámání chleba (dědeček, pejsek, Elča v chatě) zachovali se jako správný chlapi a vůbec jsem jim fandil, rozuměl a možná i tu bezelstnost, přirozenost a především bezstarosnost mládí záviděl, teda až na Heduš když došlo na téma sex, to jsem opakovaně oceňoval smíchem. Dám pět, je to na hraně, ale to co filmu čekám nejvíc, tedy že si mě unese do svýho světa, to se tomuhle mlžáčkovi z Adamova povedlo.

• 28.8.2018  21:37

Skvěle ironicky do kamery mluvící Miloš Kopecký a neméně skvěle roztomilý "řek" Pája Landovský rozehrávají grandiozní part kolem jedné nedobytné potvůrky.

• 28.8.2018  19:30

Ten slovní průjem zejména v druhý části film byl horší než teplý pivo na plicích a spolehlivě zabil těch pár fórků z první fáze, kdy film ještě připomínal romantickou komedii a ne Woodyho Allena bez Woodyho Allena. Keanu a Winona maj mezi sebou chemii, umí se na sebe podívat, jenže Victor Levin je prostě nudař od boha.

• 21.8.2018  23:08
    Jan Palach (2018)

Já mám s Robertem Sedláčkem, prakticky pořád stále jeden a ten samý problém. On je naprosto skvělej v jednotlivých scénách i tady můžu jmenovat, scénu kdy rusák vyhání Honzu Palacha z mostu, emotivně silnou i když nenápadnou scénu s pani Bydžovskou při smažení kaprů a samozřejmě závěr, to je prostě mistrovský. Jako celek to na mě působilo hrozně rozlítaně, nemělo to vyprávěcí kontinuitu, to šoupání v čase bylo na mě moc hrr. Já navíc pořád v případě Roberta Sedláčka vnímám příliš velký odstup od hlavních postav , co si mám myslet o scéně s topením štěnětě, milenka, vztah Jana s maminkou, jak to vlastně měl s přáteli. Jediný co mě film dal za názor na Honzu, že to byl hodně citlivý kluk směrem ke spravedlnosti. No a tím se dostávám k nefilmové části mého komentáře, ten věnuji nejodpornějším z odporných, komunistům. Soudruzí jste hnusný kreatury, vy nejen, že na vlastní národ pozvete cizí vojska, popravíte ženskou, válečný hrdiny, doženete mladýho kluka k bolestně smrtícímu činu, terorizujete a vydírate vlastní obyvatelstvo, ale především máte tu drzost, tu neuvěřitelnou drzost dneska tyhle svoje odporný zločiny bagetelizovat, zpochybňovat, zesměšnovat. Mě je úplně jedno jak moc vám v dnešní době narostl hřebínek, že Havlem počínaje a Babišem konče s vámi každej politicky mocnej dělá politickej deal. Pro mě jste, byli a budete navždy zločinci, gauneři a šmejdi a to zlo v tomhle filmu, tak to jste vy v plný kráse.

• 13.8.2018  23:18
    Léto (2018)

Ach, ta bohémsko-punková přichuť byla tak svůdná, že i přes drobné výhrady pálím plnou palbu. Scénou na pláži jsem se vrátil do svého mladí, melancholie, rebelství, smutek i radost, film mistrovský střídá nálady a mě čas s tímhle snímkem utekl hrozně rychle. Mám teď chvíli po projekci nádherný pocit a navíc ve mě Léto pořad ještě rezonuje silněji a silněji. Hudba je tady jak pořádně chutná třešnička na dobře udělaným dortu. Moc zajímavý vztahy hlavních hrdinů. Romana Bilyka chci vidět ještě v něčem, tady byl ve své postavě jedinečnej, jak přišel na podium s elektrickou kytarou aby pomohl Viktorovi, to bylo hodně silný a ani zdaleka se nejedná o jedinou silnou scénu. Nataša krásná a zamilovaná femme fatale, a ten punk, svoboda, nespoutanost, láska k hudbě, vyjadřovací kreativita fiktivních scén, na to jsem slyšel. Navíc nápad s LP deskama na zdi je boží ! Jen víc takových filmů a méně zavřených talentovaných režisérů.

• 8.8.2018  20:39

No to bylo zase něco. Tohle se stát mě tak to bude game over. Stephen měl obrovské štěstí na skvělou ženskou, to by bylo další co by mě dobilo, mít tak oddanou ženskou a nemoc jí dát uplně všechno. Ty černý díry tomu nerozumím, takže neumím posoudit jak moc je ten chlap chytrej, ale asi to musí být něco, když se o něm točí film. Silný, hodně silný a všechny ceny, které Eddie za tuhle roli dostal, jsou udělany správně, protože v filmu předvádí hotové herecké mistrovství.

• 7.8.2018  16:53
    Wanted - Série 1 (série) (2016)

V záplavě Amerických seriálových pecek je tenhle Austrálackej klenůtek trošku ve stínu čili typická situace pro mě, abych probádal o co běží. Musím říct, že jsem byl pohlcen prakticky první scénou. Strašně jednoduše vyprávěný, žádný dějový zvraty co pět minut, tady máš zápletku, hlavní hrdinky a pak už jen tvůrci příběh i postavy hezký koření aby chutnal až do konce a mě chutnal tak, že se okamžitě domáhám přídavku. Koukám, že tu jště není obsah, tak jenom něco málo, aby jste milé panstvo věděli o co zhruba go. Dvě ženy, které se vůbec neznají stojí na zastávce, do který nabourá auto s mrtvým řidičem, za chvíli je tam další auto, trošku se to semele a máme před sebou šest dílů road krimi, která není postavna na superzvratech, temné atmosféře nebo super akčních scénách, ale je postavená na dvou hrdinkách, který osud hodil do velmi zajímavé hry. I když je zápletka i příběh jiný, v mnoha věcech mě to připomínalo Thelmu a Louise, s tím, že ty ženský mě byly ještě víc sympatický. "si jen další chlap, který mi míří bouchačkou do ksichtu". Výbornej příběh při kterým si projedeme pořádný kus Austrálie, poznáme hodný i zlý a zafandíme si dvěma ženskejm.

• 7.8.2018  16:51
    Wanted - Série 2 (série) (2017)

Děj se na nám na chvíli přestěhoval do Thajska, aby se mohl defintivně ukotvit na Novým Zélandu a na to, že filmaři využili nádherných zelándských přírodních exteriérů na maximum si mužeš vsadit. Příběh přímo na první série a jede ve stejným mustru, žádná nuda, vývoj děje jde pořád vpřed. Jsou přidány nové postavy, aůe všechno přehledné a do sebe krásně zapadající. Hodně se mě líbila ta linka silnýho přátelství mezi oběma ženama, která naplno vykvetla v posledním díle. Chytrý, ale nekomplikovaný, ambice tvůrců nebylo předvést vlastní IQ, ale dát divákovi nádherný příběh, plný silných momentů . Druhé sérii dávám zejména díky poslednímu dílu dávám plnou plabu.

• 6.8.2018  20:35
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

Jéžiši já u toho málem zdechnul nudou. Jděte se i s Vaším hodnocením všichni vyfotit. Eddie Redmayne tam sice hraje jako bůh, ale čumět ze světlíku by proti tomu vyšlo jako akční párty roku.

• 5.8.2018  22:42
    Černá smrt (2010)

Atmosféra byla hodně dobrá, film rozhodně nepatří mezi ty s iq tykve a Carice sexy jak svině, můžu ctít víc ? Můžu, například nerozklepanou kameru .

• 5.8.2018  18:14

Poslední film Patricka Swayzeho a já ho nepoznal hanba mi. Musím říct, že tyhle lidský protínačky nemám moc rád a na film jsem se díval proto, že sjíždím filmografii Eddieho Edmayneho, jinak bych s nezájmem prošel kolem. Silný příběhy v podobných filmech mě vždycky přijdou udělaný právě proto, aby se ty lidi a jejich osudy různě protli.Samozřejmě má to v sobě velký emoce, ale já se nedokážu odprostit od toho, že podobných filmů je dost a tudíž je to prostě na efekt. Herecky nemám výhrad včetně tance u tyče v podání Jess.

• 5.8.2018  16:05

Krásný. Není to o příběhu, je to třech naprosto odlišných lidech z nichž každý má svou bolest na duši. Rozuměl jsem jim všem. Výborný herecký obsazení. Kristen (spolu s Diane) je má nejoblíběnější herečka na světě a i tady ukázala talent i neskutečný charisma, který v sobě má. Eddie rovněž předvádí velmi suverení herecký výkon a William jen potvrzuje, že tvůrci při castingu neudělali chybu. Silný, přirozený a upřimný, víc takových filmů a kdyby každá herečka byla tak božská jako Kristen to by bylo na světě hned líp.

• 5.8.2018  11:49
    Like Minds (2006)

Film, který jsem si vybral kvůli debutu Eddie Redmayneho a z tohoto hlediska film svůj účel splnil, protože Eddie hned ve své první roli ukázal, že patří mezi největší herecké talenty své generace. Jeho výkon byl však to jediný co mě na filmu bavilo, protože námět byl docela provařanej, Tom Sturridge mě nepřesvědřil a Toni Collette jsem si moc neužil. Z celého filmu jde zvláštní, uspávavě-morbidní atmosféra.

• 5.8.2018  09:31

John Turtourro mě naprosto ohromil, do zcela obyčejných záběrů dokázal dát zamilovanost, osamělost a s Vannesky udělal krásně křehkou eteritckou bytost. Film měl úsměvný model, ale mě se spíš libilo, že šel do lidského nitra. Scéna, když je John v posteli se Sharon a Sofií a Sharon řekne, podívej, on je zamilovanej, byla nádherná, totéže Vanneska u zdi, krásná barevná kompozice. Já v tomto filmu vidím kvalitní náhled na mužské duše.

• 4.8.2018  22:08

Některý láska nemá hold na růžích ustláno, přemýšlím jen jestli je potřeba do toho míchat i jiné žánry. Autentičnost versus závěr moc k sobě nepasují.

• 3.8.2018  21:19

Kevin Hart mě svým hereckým projevem připomíná největšího hereckýho kreténa a černýho fašouna Chris Rocka, takže vstřebat jeho postavu byl obtížný úkol. Dwayne už teda hrál nebo spíš existoval v lepších postavách a zápeltka je originální asi jako kdybych vymyslel pomerančovej džus. Občas nějaká scéna budiž, i když ty nejlepší byly v titulkách.

• 3.8.2018  18:54
    Křižovatky (1986)

Walter Hill je docela hustej týpek Hollywoodu nebojí se jít do žádnýho žánru a to uznávám. Na tenhle film musíš mít toulavou duši a pak vnímat spousty pravdy o hudbě. Navíc kdo má rád hudbu, myslím skutečnou, ne ty dnešní pitomce co si myslí, že je hudba je, když se slíknou do spodního prádla a hopsaj, tak tu při té závěrečné kytarovce poškočí srdce radostí a to už nemluvím o posledním záběru do kterýho běží závěrečné titulky.

• 2.8.2018  22:57
    Milada (2017)

Pani doktorka Horáková si jistě svůj film zaslouží, ale film a ne střih na sebe nenavazujících scén a naprosto zmatených záberů kameru. Trošku podezírám tvůrce, že s daného tématu chtěli jen vytěžit. Doufám, že si osudu pani Horákové všimnou naši přátelé v Polsku a natočí film o pani doktorce Horákové, který bude skutečnou filmovou poctou této hrdince, protože naši filmaři to zjevně neumí. No a k dnešním komunistům a jejich voličům. Jste na sebe hrdý ? Fakt ? Vy (Vy, protože, jste přece komunisti, že jo) jste popravili úplně zbytečně nevinnou ženu ? Nic to s vámi členové KSČM a jejich voliči nedělá ? Co vy komouši jste zač, to mě hlava nebere.

• 1.8.2018  22:35

Hodnotit jen akci tak říkám na akční trůn dosedl nový král a sesadit ho je Mission: Impossible, hroši byl ten našitej děj v tom byl trošku nepořádek jak v dámský kabelce, no seru na to. Jasně že jsem na plátno čuměl jak tele na nový vrata a fenomenálně natočenou motohoničku v Paříži z palici budu mít až do mého pobytu v domově důchodců .Na kolik kamer to jelo ? A kamera co zabírala Toma na motorce musela ject snad dvěstě v městě. Až uvidí Usain Bolt bežet a skákat Toma Cruise po sřechách, pokorně mu odevzdá všechny zlatý z OH. Rob Hardy v nasnímaní akce získal zlatou, stříbrnou i bronzovou v kategorii mistr obrazu a on i Lorne Balfe se svou hudební kompozicí by si zamedailil. No a Tom Cruise ? Za to, co tady předvádí má u mě pivo, kdykoli bude chtít.