• Thriller

Bílá masajka (2005)

Já nevím co na tom nechápate ? Prostě se bílá švýcarská holka zamilovala do černýho masaje a nazdar bazar ! Vám se to nikdy nestalo ?? Jasně, ta konfrontace dvou odlišných světů, hodnot a kultur mohla vyznět ještě tvrději, ale i z tohohle musí bejt každýmu jasný o co tu jde, že zamilovanost zaslepuje, ale kvůli tomu přece nebudu nikoho nazývat krávou nebo přemýšlet nad tím, proč se do masaje na první pohled zabouchla. Boha jeho. A vůbec, moc tady nemacharujte, protože jak vás znám, tak na vás by hodil nějakej ten masaj kukadlem a šup, za chvíli by jste mu vlezli do tý chýše stejně jako hlavní hrdinka. Na a o nás klucích ani nemluvím, masajka by se zavlnila a pří zpátečním letu z Keni do Prahy by bylo o boule v katích postárano, viď Malarkey, ty škrtiči jeden :-)

Jak vykrást banku (1964)

Absurdní situace, skvěle napsané postavy - zejména nejmladší dcerunka a její houslový výstup, to byla hotová oslava vtipu a především vynikající dialogy, udělali nakonec z 85 obyčejných minut, velmi zabávný čas.

Chaos (2005)

"Halóó tady Wesley Snipes," "No ahoj brouku tady Jason Statham, něco potřebuješ ?" Ne, má bílá lásko, jen jsem tě chtěl slyšet a teď ti řeknu do telefonu něco drsnýho, protože jsme v akčním filmu, můžu? " "No jasně Weslíčku, ty můžeš všechno," "Ty jsi sladkej Jasonku, tak hele jdu na drsnou hlášku." "I chaos potřebuje řád" "Jééé tak to bylo teda drsný, teď si diváci budou lámat hlavu co si mě tím chtěl vlastně říct a tady můj novej kolega, kterýmu produkce už nedala telefon, protože jsme jen levný "béčko" to na konci celý odhalí." Tím chci jenom říct, že když v akčním filmu hrajou dva ostrý hoši, není v něm žádná akce a ranaři se ani jednou neporvou, jen si telefonují jak přihřatý veverky, jsem jak závodní auto, který režisér vytáčí do červenýho a je nebezpečný vytáčet závodní auto do červenýho, mohlo by bouchnout.

Síla odvahy (2008)

Jsem rád, že konečně někdo natočil příběh z druhé světové války, kde prim hraje ženský odboj, to každopádně. Ano jistě, odvaha, přátelství, čest, to všechno má v celkem napínavém příběhu své místo, ale když je film na motivy skutečných událostí, tak nemůže vypadat jak zfilmovaná představa Hurvínka o válce. Takhle to totiž vyznívá, že by stačilo vzít dvě, tři prodavčky z Alberta a za pár minut by byla celá nacistická říše poražená. Přitom stačilo, aby si někdo víc pohrál s detaily, například s přepadením vozu.

Prázdniny s Violou (1998)

Ou, ou ou, Asia Argento mě teda dala pořádně zabrat. Tady je to přesně ten typ holky, kvůli který bych vzal náručí slona, řekl Klausovi, že i on se může zmýlit, šel do ringu proti Rockymu nebo bych napsal do žádosti o vizum do USA, že jsem terorista z Al Kajdy a důvod mého pobytu v USA je nejasný a nejistý, to všechno bych udělal, jen aby si mě tahle mega sexy holka alespoň všimla. Ještě ke všemu tak sympatickou roli tady měla, takovej energickej rapl v minisukni, přesně můj styl. Ovšem i celkově ten film hrozně potěší. Takovej ten typ filmu, co přijde do života, ničím nenasere, vyvolá příjemnou náladu a zase ze života odejde. Na rovinu, těm třem fajn chlapíkům jsem to jejich dobrodružství s Violou, hrozně, ale fakt hrozně záviděl. To byli takový hodný brouci nebo jak jim Viola říkala "moje štěnata" co nedokázali zkazit snad vůbec nic a přitom úplně všechno. ježisí já bych ten film nejradši políbil, fakt :-)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Ach jo, pozvdechl si mudla ze Žižkova po skončení Harryho Pottera a Prince dvojí krve a šel psát komerntář. Hrozně rád bych zde napsal chválu, ale nejde to, nejde. Film bez atmosféry ať už kouzelné jako v prvních dílech nebo tajuplné z dílů posledních. A kde je temnota příběhu, ta jasná temnota, která šla z předchozích třech dílů ? A proč Snape měl tak málo prostoru ? Žádný nový originální postavy ? A co děj ? Jaký měl vůbec smysl tenhle díl ? Vžyť se v něm kecalo o ničem víc, než v neděli nad otázkama Václava Moravce. Já si připadal, jak když jsem kdysi viděl jeden díl Beverly Hills 90210, kde on miloval ji, ale ona milovala zase jinýho a ten jiný by rád zase úplně jinou a postupně se všechno ostatní stávalo nedůležitým, protože hlavní je, kdo koho bude milovat. Já bych taky chtěl strávit divokou noc ve složení já, Hermiona a Belatrix, ale copak kvůli tomu půjde všechno ostatní stranou ?? A to samé s Bradavicema? Jen proto, že s čarodějama cloumaj hormonky jsem nedostal akci, kouzla, pána zla, dynamiku příběhu, napětí, velkolepý finále, no při té bídě bych se uspokojil nakonec i s malilinkatým finálíčkem a nebo třeba úplně něco jinýho, pohádkovýho např. Hermionu v podvázkách jak si kupuje vanilkovou zmrzlinu. Není tam jediná scéna kterou bych si 12 hodin po skončení filmu zapamatoval a přitom taková časová smyčka v Azkabanu, finále Fenixova řádu, boj o Ohnivý pohár, mozkomorové, učení nových kouzel, to všechno už se odehrálo tak hrozně dávno, ale je to nezapomenutelný. Krásný závěrečný titulky jsou fakt jen slabá náplast na mou zklamanou mudlovskou dušičku. A protože mám pocit, že můj komentář je naprosto nezajímavý, připravil jsem si pro Vás určité dodatky. KOMENTÁŘE CO STOJEJ ZA HOVNO - Enšpígl a Matty. VÝDĚLKY - 818.246 Indických rupiíí a 65.258.658.974. Jihoafrických Rand. PODOBNÝ FILMY - Kolja, Forrest Gump. JINÁ HROZNĚ DŮLEŽITÁ STATISTIKA - POČET SMRKÁNÍ BĚHEM NATÁČENÍ : Daniel Radcliffe - 24X ; Emma Watson - 746X /díky odporu k líbání s Rupertem Grintem chytla Emča těžkou alergii a dalo by se říci, že se filmem doslova prosmrkala / Rupert Grint - 0x / díky touze po líbání s Emmou Watson se mu během natáčení zcela přestalo chtít smrkat / P. S. Tomáši, to přece nemůže stačit, ty vole. Nebo tobě snad stačí jenom fotka Simonky ? Aha, tak vidíš !

Za vodou (1972)

Film jsem videl 3.8. a už 6.8. jsem nevěděl ani název filmu a musel jsem ho v programu hledat asi 20 minut. Samozřejmě moje hodnocení a komentáře na CSFD jsou na týhle planetě důležitý asi jako uschlý psí hovno v parku, ale chtěl jsem si pro sebe poznamenat, že film je sračka, abych se na něj za pár týdnů nedíval znovu, když po třech dnech jsem schopen zapomenout jeho název i děj a jen si říkat "nedávno jsem viděl nějakou sračku, ale vůbec nevím jak se jmenovala a o čem byla".

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Těžko mě může nudit něco víc než hospodský holčíčí kecy, to se fakt nedal "kvok, kvok, kvok" a druhá na to "iá iá iá". A bohužel to ještě nebylo všechno. Ano, pamatuju si ještě z kina kdy se filmy promítaly a různě to chrčelo, byli tam jakési černé nebo bíle čáry případně se přetrhla nebo přeskočila páska, fakt zážitek. A tohle všechno Mr. Quentin Tarantino začlenil do svýho filmu, jenže místo aby to vyznilo cool, vyznělo to trapně. Občas mě přišlo, že už Tarantino nevděl kudy dál a tak jakože přeskočil pásek a pokračovalo se dál. Co na tom, že neměl logiku ani děj, ani postavy, Tarantino je přece borec a komu to vadí, tak nechápe, že to udělal úmyslně, že tím vzdává poctu starým filmovým brakům, ale na tyhle kecy já seru. To je jako koukat se na ráno na ČT 2 na pořad Panorama, chvíli koukám na Šumavu, jak tam sněží a vidím lyžaře jak se táhne na vlek, pak střih a koukám na Krkonoše, jak je tam sluníčko a na louce se pasou krávy a pak zase stříh zpátky na Šumavu, ale lyžaře už nevidím, za to vidím babičku, jak si nese do chaloupky čerstvý rohlíky. No nic až bude příště Tarantino vzpomínat na filmové braky, půjdu radši do hospody poslouchat slavistickýho dědka, kterak vzpomíná na časy kdy hrála fotbal snad ještě Klapzubova jedenáctka, to má alespoň nádech upřimnosti. A abych nezapomněl, ze závěrečného chování Kurt Russella se mě chtělo zvracet. Nezbejvá než poděkovat za nádherný záběry na ženský nohy, to jsem si fakt užil.....noo, zas tak dobře, aby mě z toho bolela pravačka, ale ne !!!! a dobře natočený autoscény.

Půjč mi svou ruku (2006)

Originální zápletka, vtipné dialogy, spousta zábavných situací, krásná hlavní představitelka a voala, předpověď mé nálady vypadá následně : "Dnes bylo celý den v mém životě zataženo, ale večer byl zaznamenám ústup oblačnosti vlivem příjemné nálady, která ke mě proudila z Francie." Předpověď na příští dny : Dokud budu mít ve své hlavince Charlotte Gainsbourg bude svět fajn, protože ona je fakt krásná a v tom "cirkusovém" tříčtvrťáku je prostě totálně neodolatelná. Hmm ňam !

Důvod k zabití (1992)

Chtěl bych vidět toho nedodělka co psal obsah k tomuhle filmu ..."stává obětí nebezpečné sexuální posedlosti...." na EPG dokonce bylo napsáno ..stává obětí nebezpečné sexuální obsese..." . A já vůl na tohle zabučení nějakýho fantasmagora uslyšel a celou dobu čekám na nějakou tu sexuální obsesi až najednou čumím na závěrečné titulky. Sexuální posedlost si představuju trošku jinak než 45 sekundovou soulož oblečených lidí ! Scéna vyznívá o to trapněji, že oba vzdychají jako kdyby to byla nějaká extraligová píchačka. To fakt musí bejt rajc jak svině, když má ženská na sobě šaty a kalhotky a chlap jeansy a začne se jebat. Někdo měl tomu panicovi, co tuhle scénu připravoval říci, že tahle groteska vyzní všelijak, jen ne jako sexuální posedlost. Cha, tady v obsahu se ještě píše - "stává obětí její sexuální náruživosti" prej sexuální náruživost, pcháá, to by pak takovej králík musel bejt uplná sexuální mašina.