• Thriller

Ve jménu vlasti - Série 2 (2012) (série)

I druhá serie má v sobě parádní dynamiku, dějové zvraty a všeobecnou kvalitu.

Docent - Rozhodnutí (2023) (epizoda)

Tím, že se upozadili dvě naprosto špatně napsaný postavy (Vetchý a Rambo ) získal díl na přitažlivosti, ale zase že bych jásal nad náhodama, kde se podezřelý objeví v hospodě přesně v okamžiku, kdy tam "vyšetřujou" dvojčata, to fakt ne. Scéna z Renčem, to už byla asi parodie sama o sobě nebo nevím o vrahovi, kterýho vykreslí scénáře jako genia z chovaním naprostýho idiota raději pomlčím. Neříkám, že se určité napětí se u mě nekonalo, ale vidět scénaristickou zoufalost příjemný fakt nebylo.

Poklad Aztéků (1965)

Některé souboje působí v dnešní době neskutečně naivně, ale to by tak nevadilo, horší už je to s naprosto jalovým scénářem v příběhu kde postavy se spíš vyskytnutou jsou přidány na jednu či druhou stranu a tím to hasne. Po nějaké dramatické dějové záplatce ani vidu ani slechu, ale Lexovi modrý oči ty dvě dám.

U tebe nebo u mě? (2023)

Reese je pořád kočka a má charisma, který utáhne celý film, problém u tohoto je fakt, že zápletka je ta nejohranější možná a ani lidé co psali dialogy si nějak nedali záležet na originalitě. Takže poměrně romantická nuda.

Docent - Preso s mlíčkem (2023) (epizoda)

Teda kdyby ke mě domu vtrhla policistka Terezka Ramba s bouchačkou a řvala na mě "pracky nahoru" nevím jestli bych začal počítat andělíčky a nebo se smát. Tohle výrazyvo jsem naposled slyšel od Fru-Fru, nejblbějšího bandity Francie, ten teda dodával "pracky nahoru a kalhoty dolů"..což v případě že by řekla Terezka, nevím noc jestli tohle má být pokřik elitních českých vyšetřivatelů a vůbec se tam ty policajti chovaj jak ústav nesvépravnejch, jedni tajej info před druhýma, tenhle důkaz jsem zahodil, na tamten jsem se vysral. Taclík připomíná spíš řezníka Krkovičku a když se drape do kopce bojím se, že ho klepne. On ten případ není špatný a herci jsou jistě kvalitní, jenže ty postavy, ty postavy, spíš je to jako z oddělení Franka Drebina a ne z eltního oddělení Policie ČR.

Harry Haft: Boxer z Osvětimi (2021)

Strašně špatně zpracovaný námět. V podstatě dva příběhy jeden černobílý z koncentráku v menšině a druhý barevný z doby po válce, tomu je věnován větší prostor, ale i tam se časově přeskakuje. Je to na hovno takhle vyprávět mimořádně silný příběh, kdyby se zaměřil na koncetrák byl by tu neskutečně silný a emotivný příběh, takhle je to rozpzlý až to není hezký. O to větší škoda, že to vypadá že Ben měl hereckou formu, ale svou postavu vůbec díky způsobu vyprávění nemůže rozvinout.

Ve jménu vlasti - Série 1 (2011) (série)

Chytrý a promyšlený scénář s dynamickým zpracovaním. Jen tak dál, jen tak dál.

Výběrčí daní (2020)

Narosto odfláklá práce s postavama s finálovou pointou pro ortodoxní dementy. Chce to být strašně drsný a místy by se i dařilo - Shia LaBeouf fakt válel, ale ke kvalitní gangsterce to mělo stejně daleko jako mochumůrka zelená ke kvalitnímu trávení.

Classico (2022)

Le Classique (Olympique Marseille - PSG) je nejvyhrocenější zápas v Ligue 1 a v atmosféře z TOP 5 lig absolutně s nejbouřlivější atmosférou, ostatně kdo včera viděl pohárové Le Classique musí mě dát za pravdu. Nádherná fotbalová válka, která měla absolutně všechno a byl to jeden z TOP zápasů co jsem letos viděl. Příjemně mě překvapilo, že Le Classique má i svůj film. Není to žádná drsňárna a holky co je jim fotbal u jejich prdelek se tomuto kousky rozhodně nemusí vyhýbat, jedná se vlastně o nenáročnou podívanou, lízlou romantikou a zápletkou, která ukazuje vášeň a rivalitu fanoušků obou klubů, ovšem způsobem, který je opravdu hodně odlehčený, protože ukázat se v kotli PSG s kérkou OM by v realitě znamenalo jediný - smrt nebo alespoň polosmrt. Líbil se mě pohled na ty stadiony zejména pak scény na střechách obou stadionů. Nečekejte žádný bitky, pyra, fotbalové dialogy i když odkazy na ikony francouzského fotbalu tam jsou a sjou super, jedná se opravdu o odlehčenou zábavu z prostředí fanoušků dvou největších fotbalových rivalů .

Časové pásmo bylo změněno