• Thriller

Místo zločinu České Budějovice - Anděl v laguně (2023) (epizoda)

Tohle si tak krásný kraj, jako Jižní Čechy fakt nazaslouží. Akce na náměstí v Táboře, působila jak parodie, kdyby ve skutečný kriminálce dělali tvůrci tohoto seriálu tak máme kriminály úplně prázdné, protože by nedokázali chytit ani Fru Frua nejblějšího banditu Francie. Jo tak hlavně si nasadit pásku "policie" a tvářit se nenápadně, tohle mě začíná ve svý bizardnosti vlastně bavit.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Mou pozornost seriál rozhodně získal. Zuzana Zlatohlávková mě přijde super, rozhovor s produkční nebo co to bylo mě rozesmál. Zatím bez problémů čtyři, pobaví to a rychle to skončí to přesně potřebuji. Jsem moc rád za neokoukané tváře.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

No přišlo mě to, jako by udělaný z povinnosti s tím, že to co se mohlo říct a ukázat by se vešlo do třech dílů a byla by to pecka, takhle roztáhlý jak péro od gauče a hovno z toho......no i když dějový linie kolem OB a té černošky mě docela bavily, abych jen nebručel.

Místo zločinu České Budějovice - Statek (2023) (epizoda)

Ze začátku to není špatný i když to zadržování prakticky všech podezřelých byl teda super úlet, ale pořád jsem si říkal, dá se, jenže pak se to celý dojebalo. Zásah, kde Leoš Noha nemá pistoli, protože neumí střílet, to snad nemůže nikdo myslet vážně, ale co hlavně, ten nedořešený případ dvou stopařek z minulé doby mě přišel minimálně divně vyšetřen. Bylo to lepší než první díl, ale pořád žádnej šlágr.

Andor (2022) (seriál)

Já nejsem žádný ultra SW fanoušek, přesto se rád do tohoto světa vracím a musím říct, že tenhle seriálek se mě trefil do vkusu. Přimočarý, vizuálně výborně zpracovaný špinavější příběh ve kterým je řada netuctových za pozornost stojících postav, ve kterým děj a postavy vítězí nad akcí a efekty, jo učitě chci další řadu a nejlépe už dneska.

Ropná plošina (2023) (seriál)

Po seriálové ubohosti zvané 1899 jsem se docela bál otevřít další seriál, který má v sobě tajemno a mystično, ale na konec jsem to přece jen risknul a minimálně první část me dost bavila. Ono je to vždy těžký, jak tyhle tajuplný příběhy dovést do finále, aby to nepůsobilo úplně pitomě. Tady si myslím, že tvůrci to měli v hlavě srovnané docela dobře, ale pojali to pitomě s tím tlusťochem na konci, ten to celý rozbořil a zpitoměl, zakončit tím směrem, jakým se to vyvjelo dva díly před koncem, tak by mě to ladilo víc, ale i tak atmosféra kvalitní, obrazově bez výtek a snaha napnout díváka tu taky byla a mnohdy i úspěšná.

Pluk mizerů (2022) (seriál)

No tak tohle byla pane válečnej seriálek, který mě dokázal hodně překvapovat, ono se to sice tváří jako jedna velká rock 'n' roll party, ale když je potřeba, umí tvůrci dokanale zmrazit náladu a vrátit myšlenky zpátkyk základnímu faktu - "ve válce se umírá, to není žádná párty" na druhou stranu vznik SAS v tomhel seriálou je fakt stylovej a hodně sexy, hudbou, postavama, jejich sídlem a já osobně ocenil i vražení Sofie Boutelly do příběhu, protože příliš mnoho polonahých chlapů přece jen trošku škodí mým očím, ale na pokračování série se těším, to zase jo.

Pam a Tommy (2022) (seriál)

Vzomínám si na tu VHS kazetu, jestli to teda byla ona v půjčovnách, samozřejmě si jí v porno oddělení taky našel a půjčil, protože Pam byla v devadesátkách šukací královna. Ovšem to jsem netušil jaký halóó se kolem toho odehrává a jaký zajímavý příběh z toho může vzniknout. Takže jsem opět koukal na tyhle dvě existence a nestačil žasnout. Ten cirkus kvůli jednomu domácímu péčku byť teda s celebritou (jednou, protože Tommyho jsem neznal a považuji ho za kreténa ) byl teda luxusně vygradovanej. Trošku mě to celý vonělou mírným PR pro Pam, ale ono je to fuk, když jsem jí po skončení seriálu vygooglil, tak teda i tady plastika zničila další ženskou až to píchne u takový bývalý kočky u srdce. Co naopak potěší u srdce jsou herecký výkony Lily James i Sebastian Stan hrajou opravdu dokonale, copak toho blba neznám,takže tam jse řídili čistě emotivním vyjádření postavy ale Pam, Lily trefila dokonale úplně ve všem, opravdu mistrovská herecká práce.

Bledé modré oko (2022)

Pro jednu z těch velmi očekáváných filmových premiér Netflixu nadešel den D aby byla vpuštěna mezi prostý divácký lid a tedy i do mého obýváku. Ukázal se však jeden nepoměr Scott Cooper je výborný režisér, ale špatný scénárista. Přehnáná stopáž proměnuje jinak dobrou atmosférickou kriminální dobovku v kostýmní dama mdlé kategorie s naprosto zbytečnou stopáží. Ještě tu mám jedno zjištění hereckou hvězdou filmu není překvapivě Christian Bale i když i on je hodně dobrej, ale Harry Melling, kterej hraje nejvyšší hereckou ligu. Takže ano, pokud chceš atmosféru, výbornou kameru, herecký výkony jsi tu dobře, pokud chceš divácky dechberoucí zážitek a napětí, doporučuji sledovat vývoj cen energií.

Živý terč 2 (2016)

Působilo to na mě lacině a hlavně za každou cenu být cool i když ta džungle mě občas spíš připomínala Stromovku v Praze. Ještě že Adkinsovi se daj ty kopy a údery věřit, tak alespoň něco.