• Thriller

Vzpomeň si (2015)

Musím říct, že jsem dlouho s filmem bojoval, pro jeho žánrovou nevyhraněnost a přitom dramatickou tvář. Opět mě zaujali nenápadnosti typu policajt - fašoun, luxus ve kterým žil bývalý SS, to podle mě nebylo náhodný. Skvělý výkon Christopher Plummera o tom není třeba polemizovat, zajímavý, že nezískal za svou roli alspoň nominačku na nějakou cenu. Hotová filmová perla je samotný závěr příběhu, takhle se maj psát scénáře, to nejlepší si pro diváka nechat na konec, ale to umí jen mistři oboru.

Nezvaný host (2007)

Velmi přesně vystihuje pokrytectví amerických úřadů a ještě lépe prokresluje lidskou duši, kterou může polít živou vodou jen nepatrný impuls. Richard je v roli Waltere dokonale vystížný a Hiam Abbass je velmi výrazný i v malé roli.

Špinaví, prohnilí lumpové (1988)

Velmi příjemná záležitost, dva koucouři to tam válej se samičkama tak velkolepě, že jim vždy uleví od peněz, než se na hřiští objeví jedna liška bystrouška a show může začít.

Pasťák (1968)

Mistrovská psycho atmosféra. Ivan Vyskočil tady zahrál mladýho nezkušenýho učitele tak věrohodně, že mě připomínal prase na porážce nikdy bych neřekl, že je schopen tak přesvědčivýho výkonu. Hynka Bočana mám fixovanýho spíš v pohádkách nebo nějakých light filmech, ale mě přesvědčil, že režisérsky umí i hodně dospělý filmy. Velmi depresivní pokoukání.

MOST! - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Určitě zatím nejslabší díl, ale pořád jsou tam rachejtle typu "chánov united" "je dospělej nebo dospělá" co spolehlivě osloví bránici.

Koptashow (2019) (pořad) odpad!

Zapoměl jsem po 168 hodin hodit tv na HBO a vyjelo na mě tohleto. Strašný, proboha co to dělá na ČT ?? Umím si představit, že na nějaký soukromý party by to mohlo mít odezvu i to na mě tak působilo. Doufám, že se do mě zítra v mediích nepustí autoři této zbytečnosti, že jsem kreten a nula a že csfd je shit, jak je v poslední době v naší zemi zvykem, kde umělci neustále vykřikují o respektu a slušnosti, ale stačí jim se kouknout na hodnocení na csfd co nekoresponduje z jejich viděním a mám chuď jim koupit dlouhý kožený kabáty.

Případ dvou básníků (2019) (TV film)

Škoda, že zvolený název trošku ubírá na překvapení z hlediska případu. Jinak, ale zápletka docela dobrá. Já mám tandem Vašátko a Horác docela rád, stejně jako jejich představitele, ale uvítal bych kdyby oba měli více společných scén, jde jim to k sobě.

12 hrdinů (2018)

AKční masakr vypadal dobře, ale způsob vyprávěný vůbec neměl šťávu je to skoro až neuvěřitelný, aby takový příběh působil nudně, ale působil toho se chopit Bay, Fuga tak to by bylo žrádlo. Ještě by mě zajímalo, jak to bylo v reálu, protože mě to přišlo až neskutečný, jít do toho takhle po hlavě a jen se zamazat od bahna. Bejt já, tak určitě zařvu.

Dívka v pavoučí síti (2018)

Musím amíky pochválit, jak dokázaly film natočit v severským stylu, bavil mě, měl dynamiku, porci tajemství, překvapení, napětí, akci. Jediný co se nepovedlo je casting Claire je dobrá herečka, ale na postavu Lis se vůbec nehodí, taková Noomi to byla volba snů a ještě hůř dopadl Sverrir Gudnason , to fakt ne, chlapec bez charasmatu a hraje Mikaela Blomkvista, ach bože.

Ceny české filmové kritiky 2018 (2019) (pořad)

Já se na to díval především kvůli Janě Plodkový, kterou mám rád a měla na sobě hodně hezký šaty. Ceny od kritiků nemají žádný význam, ani pro mě ani pro samotný filmy z hlediska marketingově-obchodního. Jinak večer to byl velmi nudný, ale to tak nějak skvěle pasuje ke slovu kritik.