• Thriller

Zakladatel (2016)

Na začátku musím říct, že McDonalds rozhodně není místo kam se chodím stravovat a dokonce na mě působí silně nesympaticky. Druhá stránky věci je tento příběh, který je vastně o businessu i když.. . Hned na začátku jsem si říkal, že bráškové si pustili Kroce moc k tělu no a pak už to jelo. Jednání Kroce je mě vysloveně odporný, ale v jednom měl pravdu, podnikání je o vytrvalosti a o vizi. Ovšem každý business, každý deal by měl obsahovat nádherný umění se dohodnout s druhou stranou a ne se snažit druhou stranu ojebat, protože to není business, ale křiváctví. Rovněž nesouhlasím s tím, že film Kroce za to co udělal vlastně glorifikuje, ale to mohl být jen můj pocit. Dostal jsem velmi zajímavý příběh a v životní formě hrajícího Michaela Keatona a film ode mě dostal můj čas, tomu já říkám slušnej deal.

Špičák (2009)

Teda to byla rodinka, kam se serou Gomezovi. Originalitu filmu neupřu, docela nepříjemnou stísněnou atmosféru rovněž ne. Jen jsem nevěděl jestli se při některých scenách mám smát nebo žasnout. V každým případě požadovat za svítící čelenku lizačku, to je slušnej deal.

Tajemný předmět touhy (1977)

Já rozumím, že chlap pokud jde o touhu po ženě může vlastně dopadnout i hůř, než tady ten pajda, ale stejně nechat sebou tak cvičit. Ono už v jistým věku je lepší se soutředit spíš na luštění křížovek než na ženský i když pravda láska je slepota. Neskutešně mě rozesmálo, když jí v tý posteli skoro slíknul až na ty bombarďáky se spoustou provázků a uzlů , to jsem se tlemil asi tři minuty. Ode dneška si dávám na noční stolek nůžky. Jako Carole byla samice první kategorie a jelikož narazila na zoufalýho, ale prachatýho dědka rozehrálo se slušně šílený vztahový šílenství. Pokud by se mě to stalo, dost pochybuji, že bych si sednul do Pendolino a vykládal bych svou zoufalost spolucestujícím, korn, když by tam byl liliputan chytrej jak prdel. Nicméně Luise musím trošku víc nastudovat má v sobě solidní potenciál.

Za zvuků hudby (1965)

Když mě Martinka dala do výzvy tenhle muzikál a já pak kouknul na ty fotky, myslel jsem, že bije moje poslední hodinky, pak přišel pohled na stopáž a musel jsem si dát panáka a přemýšlet co jsem uživatelce Chilly00 udělal tak zlýho, že se mě pokusila zabít. Ale výzva je výzva a já nemám rád, když se něčemu říká výzva a pak se vyjednává, aby to nebylo tak či onak a nebyl to ten či onen film. S jakým údivem jsem u první hodiny zjistil, že mě docela baví a i když tématicky nebyl úplně můj styl, oceňuji, že se v něm zpívalo jedině, když to ladilo emotivně a všichni tam zničeho nic nezačali tancovat jak banda teplejch berušek. Naopak po celou dobu měl tento muzikál skvělou dějovou konzistenci a poslední třetina je vysloveně skvělá. Jelikož jsem očekával, že během sledování Za zvuků hudby si prožiju to, co ježiš kristus na kříži jsem opravdu velmi mile překvapen, byla to zkrátka taková v pohodě usledovatelná pohádka.

Kursk (2018)

Myslel jsem si, že Evropani jsou na jazykové přesnosti důslednější než Amíci, ale bohužel i tady mezi sebou mluví Rusové v Rusku anglicky. Je radost koukat na tu evrospkou elitní hereckou skvadru, byť nějaká výraznější hlavní postava ve filmu není. Větší prostor samozřejmě má Matthias, který mě občas připomíná omlazenýho Putina, ale nechci ho nějak urážet je to charismatickej chlap a roli šéfa ponorky zvládnul skvěle. Nejsilnější složkou filmu je nenápadná hra s podvědomím, kdy si člověk říká, že opět naprosto zbytečně umřeli mladý lidi. Film beru jako obžalobu politicko-byrokratických gaunerů v nejvyšších patrech Ruské federace pro které životy mladých kluků a děti bez tátů nic neznamenají, fakt odporný. Nevím do jaké míry se drží film faktů a do jaké ne, ale já dostal komornější dialogovku s několika skvěle zvládnutýma výbuchama, jejiž největší síla je v celkovém vyznění.

Cena za štěstí (2019)

První český film v tomto roce a hned první rozpaky. Jako základní chybu co jsem těžce pobíral, byla časová posloupnost ve který se příběh odehrával a nápisek "ten rok" na orientaci nepřidá. Další věc jsou některé scény, které museli být napsaný asi na silvestra, protože by mě tedy velmi zajímalo, jak můžou žít mladý lidi, většinou nezletilý v komunitě bez vidtelných příjmů i když to bylo "ten rok" , možná "ten rok" bylo všechno zadara, nevím. Scéna s jachtou, to byl snad joke, to když jsem viděl, tak jsem měl větší oči než hurvínek. Scéna s malou Johanou Rackovou mě přišly zbytečně doslovné, byly by silné i bez toho. Taky by mě zajímal větší záběr na postavu soudkyně. Abych tady do filmu jen nepálil ostrejma. Film má kvalitu i v hereckých výkonech, taková Ivanka Chýlková to je prostě radost tu ženskou sledovat v libovolný roli. Majitel skvělé hospody v Nižboru je pořád sympaťák i když hraje ne zrovna sympatické postavy. Jarda Plesl zahrál svou svini tak, že by klidně mohl jít do výkladně skříně chlapů - ubožáků na prestižní pozici. Dětské role taky v pohodě, docela jsem zvědav jak se bude vyvíjet kariéra Johany Rackové. Celý film jsem pochopil jak ego a sobecké chování dospělých může tvrdě ovlivnit dětství a to je určitě skvělý námět a tleskám za něj. Bohužel se silně nepovedl scénář. Budu na Olgu mírný, protože mám pocit, ž ten film to tady dostane sežrat a já si zae i přes zásadní výhrady nemyslím že se jedná o úplnou zbytečnost. Dávám tři se zavřenýma očima.

MOST! (2019) (seriál)

Průšo, ty vole tohle jsem přesně potřeboval, díky moc. Postavy a casting trefený líp než terče střelby na OH. Skvělý, klobouček. Jestli každej díl bude tak vypointovanej jako tenhle, hmm, to pak tedy mám chuť místo pěti hvězdiček, dát pět koleček, protože umíme ocenit dobře napsaný scénář, víme Péťo.

Liga spravedlnosti (2017)

Země v ohrožení, tak to tu ještě nikdy nebylo a tak jsem neodolal a šel odit okem a nestačil jsem žasnout. Parta hic resp. superhic se bitkáří s nějakým demonem nebo ufonem nebo co to bylo za magora a do toho všeho létající blbci s červenýma očima. Pak taky hodně triků, hezký nohy madam Gal, oživlej Supráč, s nezájmem hrající Beníček, ale tak hezky to odsejpalo jen příště víc humoru a míň křečovitosti a bude na světě líp.

Pierre Richard - tichý muž (2018) (TV film)

Jsem trošku na rozpacích. Na jedný straně skvělý dobový rozhovory s Pierrem, ale většinou v jedné větě k filmu či k životu. Za to kritici a všelijaký mudrlanti tam dostávají prostoru, aby na atomy definovaly roztržitýho člověka a další velemoudra, ježiši marja kam vlezou tyhle lidi tam nuděj. Navíc jsem si myslel, že dokument je o Pierrovi a ne názorech všechytráků. Co bych tedy očekával ? Větší prostor pro názory samotného Pierra na jednotlivé filmy, názory kolegů na Peirrovi filmy (ještě jich pár žije ), možná nepovedený záběry, taky víc zaměření na rodinu. Dramaturgie neměla ani snahu ukázat Pierra, že umí točit i náročné dramatické role. Co třeba divadlo ? Nejslavnější období tria Pierre + Gerard + Francis jen na minutu a pak už šup a mluvil nějakej mudrc. Krásný byl však konec, Pierrova láska ke klasikům němé grotesky nemohla být ztvárněna lépe. Dám tři, ale je to víc z lásky k Pierrovi než že by mě tento dokument posadil na prdel. Ten co dávala ČT kdysi dávno byl mnohem lepší. Ještě pro ČT, nechcete místo stále dokola opakujících se filmů, koupit i ty ostatní a to platí v případě dalších fr. superhvězd Bebelem počínaje a Venturou konče. Děkuji.

Mardi Gras: Jarní prázdniny (2011)

Fakt, když přijedeš do New Orleans tak tě tam přefikne Carmen Electra ? No tak už vím kam pojedu na jaře. Jinak humor má nízkou úroveň, takže jsem se docela bavil. Třeba při scéně s hovnem jsem si vzpoměl na kolegu malarkey, dál bych to radši nerozváděl. Určitě ne pro lidi co požadují duchovní zábavu, pro bezcharekterní nuly však ideál.