• Thriller

Útěk (1972)

Steve McQueen je tady charismitictký tvrďák, kterýmu člověk musí fandit i když se teda s tím nesere a nedělá zrovna skautské věci, perfektně k němu ladí jeho parťačka  Ali MacGraw se kteoru mají skutečně neortodoxní vztaj, kde se nedá předvídat jestli v následujícím okamžiku budou na sebe házet zamailovanej kukuč nebo po sobě půjdou. Dobře nastavená atmosféra, příběh s výborným tempem, jo, jo pozdrávek z doby kde se ještě točili filmy a Marvell spinkal, jak bylo krásně.

1899 (2022) (seriál)

Ze začátku mě to neskutečně chytlo, chtěl jsem přijít věcem na kloub, líbila se mě i ta atmosféra, tíseň jsem měl v hlavě ještě dlouho. Jenže jak se všechno začalo vysvětlovat a odhalovat, přišla neuvěřitelná nuda, poslední dva díly jsem vysloveně protrpěl a bylo mě to celý už úplně jedno a kdyby se všechno vysvětlilo tím, že za to může Křemílek a Vochomůrka vyšlo by to stejně, protože jsem už byl v úplném limbu.

Případy 1. oddělení - Loterie (2022) (epizoda)

No teda to byla lavina emocí, tu ani tak nespustil případ, který tentokrát řešilo první oddělení, ale interní vývoj v samotném první oddělení, to mě dává zabrat, taková míra arogance se opravdu nevidí příliš často. Jsem zvědav kdo Kozákovi meje schody i když to vypadá jasně, radši si to nechám vyložit od tvůrců.

Fabelmanovi (2022)

Steven Spielberg je mistr filmového vyprávění. Je nádherný kolik umí Steven dát citu a lásky do jednoho záběru, do dialogů a následnou scénu natočit naprosto odlehčeně a přesto to k sobě dokonale pasuje. Já samozřejmě netuším do jaké míry je to autentická autobiografie a do jaké míry filmá fikce a je mě to jedno, ale ta ukázka talentu v podobě natáčených studenstkých filmů to prostě pohladilo na duši.  Film, který i přes svou délku trvá hrozně krátce, protože, když si něco zamilujete, nechcete to končit a já si tenhle film zamiloval. Steven Spielberg mě už desítky let dodává vrchovlovou filmařskou kvalitu, zábavu, ale především nádherné emoce, dlouho předlouho už jsem neviděl film, který by nesmrděl titulem "spotřební zboží" , ale dnes jsem dočkal procítěné, filmařsky brilantní extraklasy, která nikdy nebude v šuplíku s filmy "zkouknuto, zapomenuto, další.

Angličanka (2022) (seriál)

Pokud se sejde dobře-originálně promyšlený příběh, filmově atraktivní postavy s vlastní motivací, režie ví co dělá a jaký seriál chce mít a ještě zafunuje hudebně vizuální složka, není moc důvod proč chodi tkolem horké kaše, prostě se jedná o kvalitní podívanou

Přátelé na neděli (1958)

Já nevím, ale mě to přípomínalo hrozně takový ty agitační filmy, prostě kolektvivní koníček, hra na kytaru, nějaká ta zamilovanost, jako jo, mladej Belmondíček, určitě fandím každýmu kdo si plní sny, ale mě ten film bohužel evokoval něco jiného co mě příliš nevoní.

Mezičas (1976)

Jo kluci už to tady řekli docela za mě , hlavně z charles3 se docela ztotožňuji. Takže jen drobnost, Tapky stáli v 70 letech ve Francii 200 franků, pokud si dobře vybavuji kurz na konci 80 let byl 1 frank za 5,5 kč, takže cca něco přes litr. Frajer, který dělal recepčního v jednom hotelu v centru Prahu mě říkal, že v 80 letech brali ťapky 100 ,- a ještě se s nima dali měnit bony + dobrý kontakt na jiný kšefty, protože za nima chodilo hodně dědulů z UV KSČ, no tak to jsem tady trošku zapůsobil jako pedagog a teď zase k zpátky k filmům, je tam poměrně hodně závěrů do rozkroku hlavní herečky, protože proč točit tvář ženy, když se jedná o lásku muže, že ? Jinak je až neuvěřitelný jak o hovnu to bylo.

Snivokraj (2022)

Musím říct, že mě Netflix překvapil, protože film má krásné fantasy kouzlo díky vizuálně hudební stránce. Škoda, že si Jason Momoa trošku hraje Johnnyho Deppa, ale na druhou stranu Marlow Barkley byla docela dobrá. Některé nápady byly ve filmu opravdu na wau, ale jako celek mě to přišlo trošku ve stylu vlnobití, někdy mě to spláchlo, jindy nechalo na suchu.

Společnost hrdinů (2013)

Působilo to dost lacině a ten scénář ach jo, to zase je příspěvek do kategorie válečných filmů.

Grand Prix (2022)

Bylo na čase vyrazit na nějaký český film do kina, ne že by tento rok nebyla nabídka, mám dojem, že český film je to jediná co má prachy na všechno, když vidím kolik se toho natočilo. Další výhoda je, že si nemusím příliš lámat hlavu s hereckým obsazením, protože ve všech hraje Štěpán Kozub, tady ještě za vidatné pomoci jednoho ze čtyř - tři tygrů Robina Ferra, nutno říci, že ten až do konce mě přišel svou postavou nejzajímavější. Spíš než jako celkový příběh, mě to bavilo jako minipříběhy jednotlivých postav, neříkám, že návštěvy kina lituju, film umí udržet pozornost místy je i zábavný, ale jen jsem se přesvědčil, že česká filmová tvorba zaplavující tento rok kina nevyniká ničím, kvůli čemu bych musel spěchat do kina a nečekat na netflix.