• Thriller

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Možná mě pomohlo i to, že jsem Black Panthera neviděl, takže jsem si užíval objevování světa Wakandy i podmořské říše Namora. Ovšem samozřejmě nejen to, za velmi kvalitní až neblockbusterový považuji  dialog mezi Shuri a Namorem.  Oceňují, že film nebyl přepálen akcí, ale velmi vhodně se dopňoval s příbehem a poznáváním hlavních postav. Vizuálně ani hudebně mě film nezklamal a když k tomu připočtu, že frčel do cíle jak ďas a aby ze mě měl Einstein radost ještě k tomu připočtu dobře vyřešení závěr bitvy, který zejména v dnešní době, plný válek, výhrůžek a napětí rozhodně nevyznívá do ztracena, docházím k rovnítku mimořádně kvalitní marvelovka, jedna z těch vůbec nejlepších.

Pekelná díra (2022)

No ze začátku jsem byl spíš v úžasu z toho jak je hlavní hrdina blbej, ale celý to nabere neskutečnou otočku a v tu chvíli mě hrozěn sedlo, atmosférou, pojetím prostě vším. Poláci koukám umí i žánrovky hodně kvalitně.

Na západní frontě klid (2022)

Jednomu je z toho člověku smutno, když nepočítám silný závěr asi nejvíc byly ty střihy na tu bídu a utrpení obyčejných vojáků a víno, doutníky a žranici jejich velitele. Jinak hodně sugestivní pojetí takhle si představuji válku, prakticky čekání na smrt, přžiješ jeden útok, čeká tě další a je fuk jestli si v utočící nebo obranné pozici. Kvalitně natočený válečný boják, který je oproštěn od patosu, proslovů a největší sílu dává do obrazu.

Případy 1. oddělení - Smolař (2022) (epizoda)

Doufám, že se mě vyhne ono okřídlené "v nesprávnou dobu  na nepsrávným místě" , protože to v tomhle případu platilo do puntíku. Potěšil větší prostor pro OV, ale zase byl menší pro MH a ještě přemýšlím jak se dá vyřešit fakt pokud má člověk za nadřízenou takovou píču jako OV a neodstat padáka nebo nedat výpověď, protože to by se fakt nedalo.

Válka zítřka (2021)

Solidní řežba, jen škoda mnoha family scén, mohlo to mít rychlejší tempo s kratší stopáží což je asi jediný zásadnější chyba, nepočítám -li samozřejmě absentující logiku, ale to po tomhle filmu ani moc nechci. Pokud máš prime a hledáš sodliní velkolepější řežbu na vypnutí, tak tohle by nemělo nasrat.

Lustr (1979) (TV film)

Kde by tohle bylo bez Petra Nárožnýho ? Ten Lustru naprosto vládne, vlastně i pointa je založená na jeho postavě.

Hromotluk (2021)

No Gerard Depardieu už s ohledem na svou váhu a postavu asi hraje jen nezbytný herecký minimalismus. Vlastně se nemůžu ubránit dojmu že je tak líný, že tady mu ani nepsali scénář a že je to přímo o něm. Je to takové smutné pokoukání na jednoho hereckého osamělého zkrachovalce a to jak z hlediska koukání na tenhle film, tak z hlediska koukání na Gererda Depradieu. Snad už  alespoň nebydlí v Rusku, aby ho jeho kámoš Vladimirovič ještě nepovolal do války, když s takovou pompou příjmal ruské občanství.

Elser (2015)

Neskutečný jakou měla ta svině malířská kliku. Film skvěle sekvenuje hlavního hrdinu, jeho pohnutky, jeho osobnost i jeho soukromý život.  Dobře udělaná dobovka o události, která mohle zásadním způsobem změnit běh světa, škoda, přeškoda.

Tisíc miliard dolarů (1982)

Mě se hrozně líbilo, jak se film snaží ve své úvodní fázi nastolovat paranodiní atmosféru za vydatné pomoci hudebního mága Sardeho, aby se postupně měnil v dokonale padnoucí politický thiller s jehož rozuzlení se ti bude chtít blejt jak je to ve světě nastaveno a to bylo tenkrát, jak je to asi teď to radši ani filmy netočit. Patrick Dewaere je fenomenální a celej film táhne na svým talentu a charisma jedničkovým způsobem. Jo a mistr Verneuil opět nezklamal, jak také jinak

Předávkování (2022)

Olivier Marchal si na začátku své kariéry si Válkou policajtů nasadil laťku tak vysoko, že už jí nemůže přeskočit. Bohužel takový ten střet dvou drsných skupin zločinců a policie se tady až tak nekoná, stejně tak se Olivier už nerejpe aniv nitru policjení duše, na místo toho do tohoto filmu zařadil jakýs takýs románek, který mě ale úplně vysíral a dělaj z policajtů nezajímavé figury, které s nádechem drsnosti honí ganstery. Za mě tohleto není hodno frajera jménem Olivier Marchal i když uplněj průser to taky samozřejmě není a za tu věnovačku JPB v závěru palec nahoru, ale víc jak na tři mě to tady nevychází