• Thriller

MOST! - Epizoda 6 (2019) (epizoda)

"Nejdřív vodky a pak volnej styl" , tak to se narodil další slovní kult. Finále v bordelu s ťapkama byla už jen třešnička na dobře uvařeným dortíčku. U této epizody jsem si uvědomil, že to není jen vtipný, ale především hodně chytrý. Jo a to haló co se bylo v mediích kolem seriálu minulý týden to nepamatuju. Jako kluci, fakt nechcete druhou sérii ? Halóó, jsme češi, potřebujeme se smát je to náš fet, tak doufám, že Honza s Petrem budou i nadále dealovat takhle kvalitní matroš. "Máš to tam dole, nějak udělaný a nebo to mám vzít od zadu" .

Zachránit Leningrad (2019)

Před 14 dni proběhla v Rusku velmi očekávána premiéra filmu Zachránit Leningrad, samozřejmě i mě zajímalo filmové zpracování této válečné události. Bohužel musím konstatovat, že film má víc much než jsem schopen přehlížet. První co mě mrzí, že rusové se nedrží své filmařské řeči založené na syrovosti a autentičnosti, tady ta snaha o Hollywood byla až do očí bijící a když se k tomu přidala neschopnost zaměřit se na motivy a jednání postav na úkor událostí, které následně vyzněli do prázdna "bitva o kopec" a pokupě to drželo jen proto, že to bylo na jedným filmovým pásku bylo zle nedobře. Naštěstí jsou rusové velmi zručný pokud jde o obrazovou složku, takže třeba akční nálety na loď mě bavili, ale fakt měli Němci k dispozici jen dvě letadla ? Mohlo to být ještě velkolepější přece. Proč se třeba fimaři více nazaměřili na civilisty v podpalubí, to mohlo vyznít hodně tísnivě. Schváleně jsem se koukl na hodnocení ruských diváků a ani oni a že jsou to velcí patrioti a k dané události jist ěmají emotivnější vztah než já tento film nehodnotí nějak nadšeně, ŠKoda naprosto promrhraný potenciál.

Případ dvou manželek (2019) (TV film)

Po první dílu, první série nejvydařenější případ. Uzavřená skupina lidí, mrtvolka, ale žádný napínavý dusno, všeobecné podezírání všech všemi, jak to známě v každé kriminálce, ale objasňování "na pohodu" pomocí vyprávění. Docela jsem si na nedělní společnost Horáce a konstábla zvykl, Matas s Preissem byla dobrá castingová volba. Moc se mě líbila závěrečná scénka na rybách u řeky s pivkem, v prostředí kde jsem tyhle dva poznal, jsem se s nimi i nakonec rozloučil. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se ještě napsalo a natočilo, protože důchodem přece zločiny nezmizí.

Polar (2019)

Tomuto filmu dá Dalajmáma zřejmě odpad. Ani mě příliš nenadchnul, ta snaha o cool za každou cenu působila křečovitě. Mads si zřejmě chtěl odflusnout od náročných roli, biflování složitých dialogů a dopřát si prcačku.

Tajné město (2016) (seriál)

Politický thriller, který nemá žádné velkolepé akční scény, dějový zvraty ani užasný sexuální šukačky, ale o působí opravdověji, zejména boj o politickou moc mezi dvěma rivaly je tak nechutná, že jí bezmězně věřím.

Sweet Country (2017)

Austrálie má v mnohým podobnou minulost jako Amerika, rasismus tam v minulosti kvet jak řepka v ČR. Silný příběh, ale nedovyprávěné scény mě trošku ubraly na zážitku.

Red Dog - psí legenda (2011)

Poutavý příběh, plný australský atmosféry a vynikající hereckým výkonem Koka, který by mnohým pseudehercům (Mišík ml. ) mohl dávat lekce herectví. Někde osud dokáže napsat hodně silný příběhy.

Deset kánoí (2006)

Rolf de Heer umí při vyprávění svých filmových příběhů krásně projevit respekt a cit k původnímu obyvatelstvu, jeho tradicím a zvykům a současně nenudit človíčka před plátnem.

Stopař (2002)

Rolfovi nejde jen o seznamení diváka s hlavní postavou, jde mu o to, aby divák přes hlavní postavu poznal nejen celý příběh, ale i bolavou minulost Austrálie. Nádherný hudební doprovod jen umocňuje silný filmový zážitek.

Poslední taxi do Darwinu (2015)

To hlavní se neděje na plátně, ale ve tvém srdci, do kterého film přes hlavní postavy nádherným způsobem vysílá silné a emotivní podněty.