• Thriller

Mylène Farmer : L'amour n'est rien (2006) (hudební videoklip)

No jako scénaristicky není videoklip žádná bomba, ale když dělá striptýz Mylene, musí jít chlapi s hvězdičkama ven jinak to prostě nejde.

Mylène Farmer : Pourvu qu'elles soient douces (Libertine II) (1989) (hudební videoklip)

Tohle už není hudební videoklip, ale hudební kratkometražní film, který má absolutně všechno. Dobovost, krutost, sex, souboje, prostě nemůžu jinak, Mylene se mě hrozně trefuje do mého vkusu a to nejen svým tělem, ale i těmi příběhy.

Mylène Farmer : Tristana (1987) (hudební videoklip)

Tohle je neskutečný, prostě kdybych měl někdy točit klipy, tak Boutonnat + Farmer jsou pro mě inspirací číslo jedna. Je to šílený, ale dokonalý po všech strankách.

Mylène Farmer : Libertine (1986) (hudební videoklip)

Mylene jsem objevil někdy začátkem 90 let na MCM a od tý doby jí nepřetržitě miluju. Ta dekadence v tomhle klipu je absolutně jedinečná, kam se na Mylene hrabou všechny ty americký hopsandy v čele s Madonnou. Videoklip co je lepší než mnoho filmů. Jeden z mých nejoblíbenějších videoklipů. Přečetl jsem si tady u kolegy, kolik chlapů kvůli Mylene spáchalo sebevraždu, ono to působí až jako fake, ale nepochybuji o tom, že z Mylene jsou chlapi paf na počkání.

Bumblebee (2018)

Ještě před týdnem bych nečekal, že můj první film v Novým roce 2019 bude Bumblebee a už vůbec ne, že to bude s uživatelem Claudelem a tuplem ne, že si pokecáme před filmem u mátového čaje, leč život se má brát, tak jak přijde a odmítat kamarády a filmy z USA, to se nedělá. Tímto, ale neskončilo, další věc, kterou jsem nečekal, že Bumblebee mě bude bavit a hodně bavit. Roztomilej žlutej plecháček by sám o sobě až takový zázrak nebyl, ale ta lehkost se kterou byl příběh vyprávěn, hudbou počínaje přes čistorkevně jednoduchou pointu až k takovým detailením nádherám jako plakátky paramountích filmových pecek z 80 let. Mimochodem ten dozor Spielberga byl znát snad v každým záběru, hrozně to vonělo osemdesátkama a to je moc dobrá voňavka. Když vemu postavy a tím nemyslím ty z plechu, ale ty z kostí, tak Hailee se mě hrozně líbila, není to tuctová kráska a má charisma i talent. John Cena je takovej ten typickej americkej drsoň asi se na podobný role docela hodí. Zpracování filmu se mě rovněž líbilo, taková krásná kombinace něhy a akce se hned tak nevidí.

Scorched Earth (2018)

Takovej miš maš, ale nic pořadnýho. K dobrý atmošce chyběla nějaká ta kopjejka navíc . Ginu mám moc rád, navíc holky z MMA není radno moc kritizovat, ale trošku víc herecky projev je potřeba i do podobných filmu. Působila na mě toporně.

Hra o jablko (1976)

Režisérský rukopis Věry Chytilové mě nepřestane fascinovat, takovej ostrej střih se v naší kinemtografii snad nevidí. Na rok 1976 naprosto nadpozemské dílo i dneska to má v sobě neuvěřitelnou energii a výpovědní potenciál. Jiří Menzel asi v životní herecké role a Dagmar Bláhová sexy fatalka jak víno.

Kobiety mafii (2018)

Tomuhle já říkám síla žen. Na takhle drsný holky člověk hned tak nenarazí. Patryk Vega si Pitbullech vybrousil svůj styl, vyzrál a udělal dokonalý majstrštyk. Originální drsná mafiánka ze současnosti, která nedělá kompromisy, z postava se nesere. Výbornej scénář, jistý vedení herců, bezchybný soundtrack, tenhle kluk by měl dostat klíčky od Hollywoodu, protože to by se začali dít věci a nebo radši ne, protože ta polská syrovost je jedinečná. Letošní premiéra druhýho dílu bude v Polsku velkou událostí a já doufám, že chlapci z 3kina se nebudou flákat a bude i v ČR plátýnko. Mistrovská práce.

Grilování Bruce Willise (2018) (pořad)

Já jsem vůbec neznal koncept pořadu, takže když tam Nikki řekla Cybill, že jí smrdí pipka, docela jsem se po silvestrovský kocovině probral. Pořad je založený na tom, že se tam všichni vzájemně docela drsně uraží, ano často i vtipně a pak se obejmou a řeknou si, že se mají rádi. Dověděl jsem se i spousty novinek, třeba, že Demi Moore si neoholila hlavu kvůli roli v G.I. Jane, ale protože milovala Bruce Willise a on chtěl oject sám sebe. Mimochodem Demi je pořád neskutečně krásná a zdá se, že má i docela smysl pro humor, viz přebalovaní.

Já, knedlíček (2018)

Stejně jako minulý rok o letošní jsem zahájil s Jennifer Aniston a zatímco loni to byla depka, letos to byla kravina, respektive umím si představit že holky to může oslovit, pokud ten film urovná tlustý holky, tak super, ale na mě to celý bylo příliš ženský, soutěžě miss mě nikdy moc nebrali, tedy krom rozhovorů s kandidátkama, tolik nechtěnýho humoru jinde nenajdu. Kdyby se tam Jenn alespon slíkla, ale takhle to bylo děsně ubulený. Nic pro mě.