• Thriller

MOST! - Epizoda 7 (2019) (epizoda)

Spíš než žánrová proměna je na světě proměna hlavních hrdinů pod vlivem událostí, které sami spustili, z mého pohledu geniální scénář a práce s postavama, ale hlášky tam ještě taky byly ne že ne "......a protože pleška nechodí nikdy sama, tak je v Severce festival bosohlavů " , to fakt chutnalo.

Oslněni světlem (2018) (seriál)

Tak tohle byla nekompromisní jízda drogovým podsvětím Varšavy. Neskutečně sebvědomý a filmařsky absolutně vyzralý film, který rozhodně nedělá komprosi, kvůli tomu aby získal rodinné diváky. Násilí, kurvy, mrtvoly, výstavní gangsterský slovník, který obsahuje minimálně třikrát kurwa v jedný větě. Nadupaný soundtrack dělá z některých scén až hypnotickou záležitost. Až mýtické ředstavy hlavního hrdiny dávají seriálu takový správný drogový opar. Celý seriál působí naprosto reálně, věrohodně a ví přesně jak pracovat s divákem, každým dílem je atmosféra dusnější, mrtvol přibývá, tvrďácká květomluva z úst ostrejch hochů jede na plný pecky a já nestačím žasnout nad tím co dokáží v Polsku natáčet, to je na hlubukou úklonu. Nemluvě o hereckých výkonech, takový Robert Więckiewicz tady válí na oscara.

Moje sestřenice Rachel (2017)

Bylo to na HBO GO v poslední šanci, hraje v tom Rachel, tak jsem po tom hrábnul, ale moc oslněn nejsem. Především Philipovo chování mě sralo, přesně takový typ chlapů nesnáším, půlku filmu tam defacto profňukal, fakt nechutnej chlap. Jasně scénarista si s námi trošku hraje, ale nějak zvlášť mě to nezaujalo, snad kromě toho že Rachel černá sluší.

Pitbull: Ostatni pies (2018)

"Dáme férovku, vy čtyři proti nám dvoum" , mám slabost pro drsný kluky co se zastanou ťapky v nouzy. Ještě větší slabost mám však pro polský drsňácký filmy. Pro mě to byl paradoxně nejsilnějš Pitbull, kolegyně Dzeyna má pravdu že pro vtip tam moc místo nebylo, ale chvílema jsem napětím ani nedýchal. Perfektně propracovaný scénář, nikdo se s ničím a nikým nesral, paráda. Herecky opět bez výtek. Poláci jsou prostě dravci co v současný době uměj filmy nejlíp na světě.

Senzační svět (1992)

Hodně originalní promíchání kresleného a reálného světa. Na příběhu byl občas uzlík, ale zejména kreslný svět měl užasnou atmosféru a Kim Basinger je tady neskutečně sexy a to jak kreslená, tak především ta hraná.

Likvidátoři (2013)

Násilí, rajcovní děvky a cikáni, víc ke štěstí nepotřebuju.

Krym (2017)

Já z toho ještě nemůžu vzpamatovat. Co je kolem toho filmu zajímavý, že v Rusku je hodnocen 3/10* a na IMDB 7/10. Čekal bych to spíše opačně, protože tohle je zcela nefalšovaně ruský pohled na události kolem Krymu. Ono je to vlastně zajímavý i tady. Na rozdíl od kolegy trasprd s ruskou okupací Krymu nesouhlasím, ale s jeho hodnocením a názorem na tento film ano. Dost pohřbili oba hlavní představitelé, protože to jsou herci asi jako já včelař. Nicméně tohle je téma, který doslova volá po filmech, bohužel asi není možný ho udělat neutrálně tedy čistě filmově. Nejvíc mě zajímal okamžik vstupu ruských - neoznačených vojáků na Krym a následná dialogová konfrontace s ukrajinskými důstojníky, tady se do toho vmísil takovej dějovej nesmysl, kvůli vývoji vztahu dvou hlavních hrdinů a to nejzajíměvejší vlastně pohřbil i když nejzajímavější, platilo to ruský ministerstvo, tak jak by asi dopadlo v duchu jedné věty "Jedni přijeli zabíjet, druzí bránit" . Čekal jsem, že dám odpad, ale díval na jsem se na to s větším zaujetím než na mnoho jiných filmů, asi kvůli tématu a zpracování vývoje událostí ty tři dám i když v realu za vojenský vpád do cizí země dávám rusákům odpad.

Léto s gentlemanem (2019)

Jaromíra Hanzlíka mám hodně rád, takže na jeho scénaristický debut jsem byl zvědav a na jeho herecký výskyt na plátně jsem se těšil. No a dopadlo to půl na půl. Začnu tím horším ať to mám zkrku, protože mě to nikdy není příjemný. Byl to opravdu scénaristicky debut a některé věci neměli hlavu ani patu. Vůbec jsem nepochopil jaký vztah měl Hanzlík směrem k dělníkům, celá scéna s Etzlerem byla pro mě jedno velký WTF. Celý to od začátku bylo hrozně na náhodu, postavy mě přišly moc šablonovitý až nevěrohodný. Bylo tam nutný začlenit dceru Luci Vondráčkovou ? Měla jít pryč, nic to příběhu nedávalo a hlavně to ubíralo na atmosféře. Čímž se dostávám k tomu hezkýmu, film působí pozitivně a když jsou Anna a Artur spolu, rozumíš jim proč, chápeš je, přeješ jim, Krásný exteriéry steřdních čech dávaj filmu touhu pro výletě, po létě, po pivu, po tom cítit se šťastně což bych přál hlavně českým filmovým kritikům. Já to nechám za tři hvězdy, můj tip, že střední a starší gerenace tento film ocení ještě lépe než já a u kritiků je to jasný předem.

CineKino: Francie (2016) (TV film)

Už když jsem se koukl na stopáž, bylo mě jasný že není nejmenší šance jít do hloubky francouzské kinematografie, to by chtělo alespoň 20 dílů po hodině. Tady si tvůrci vybrali od všeho jedno a něco k tomu plácli. Jaký to má smysl moc netuším a už vůbec ne proč to a ne třeba to. Zajímavé bylo info na francouzskýho se chodí v Evropě a na co v USA, v tom amíci docela příjemně překvapili. Na druhou stranu najít dneska v kinech ve větší míře a třeba v ČR mimo Prahu jiný než americký blockbustery není uplně lehký i když v Praze se v poslední době situace díky malým distributorům mírně zlepšila.

Zábava, zábava (2018)

Chlastík umí být hodně zlej kámoš, to může potvrdit mnoho z nás. A to je možná problém proč mě film až tak nebral, protože zcela upřimně, co je po mě tom, že tři ženský si chlastem kurví život sobě a druhým. Zastavím se u slova "druhým" , tam ty emoce jsou. Jak šla Teresa nalitá operovat malé dítě, to bylo hodně odporný. Stejně jako prokurátorka s poslance, který si byli vědomi že by jim prošla i vražda, protože jak sami řekli jsou občani jiné kategorie, to bylo velmi přesně vystižení. Paradoxně ta mladá holka Magda byla ve věku kdy se hledala a těžko jí něco vyčítat. Zavěrečný dějový katarze všech tří hrdinek odpovídali tomu co jsem k nim cítil. Herecký výkony tento film hodně táhnou je to radost sledovat tři polské generece hereček a vidět u všech třech vysokou hereckou kvalitu.