• Thriller

Maigret - Maigret a noc na křižovatce (2017) (epizoda)

Teda myslel jsem si, že Rowan roli věhlasného detektiva nedá, ale opak je pravdou,byl dobrej, uznávám. I když měl docela ulehčenou roli, protože komisař Maigret kdyby čuměl na nahýho Miloše Zemana a nebo majetek Bill Gatese pořád by měl výraz ala "objevuju Ameriku". Jinak dílo bych nazval ryze anglický, tak moc nějaký až to bylo zajímavý.

Reparát (2016)

Tak dneska už po druhý se tady s kolegy neshodnu. Od začátku na mně dýchla neskutečná pohoda, sandlerův humor jel na výbornou a pokračovat film v podobným duchu až do konce dám suvereně pět hvězd. Bohužel někdy od půlky se nám do komedie vmísí krimínální linka, která dost zbrzdila vtip a vymázavala pohodu z filmu. Nechat ty dva dělat klaiscký životní píčoviny v Porto Ricu byl by to super nášup i tak se jedná o svěží vánek vtipu made in Adam.

Stíny horkého léta (1977)

Pan Vláčil určitě umí a situace který se film věnuje je rozehraná mistrovsky. Troufnu si říci, že na navození atmosféry je František Vláčil vysloveně mistr řemesla. Práce s herci taky výborná, Kukura naprosto fámozní a Bartoška zmrd k pohledání. Obrazová schopnost vyvolat dramatický moment bez dialogu je jedinečná, ale plný počet dát nemůžu, je mně líto mistře Liško, ale na vině jste Vy, protože Vaše hudba často přebíjela atmosféru filmu, to prostě nebylo úplně šťastný.

Prezidentský duel – finále (2018) (pořad)

Tato debata má jasného vítěze, Světlanu Witovskou. Tato dáma mě naprosto okouzlila, tomu říkám moderátorská nestranost, skvělá příprava, měla respekt jak u jednoho, tak druhýho, nešetřila ani jednoho, nevstupovala do řeči, když kandidáti mluvili, nechala jim dialog a utla ho až v okamžiku, když začínali nudit. Fakt musím říct, že Světlana mě velmi příjemně překvapila a doufám že sebestředný nabubřelec Václav Moravec bude Světlanou co nejdříve nahrazen, to přece musí vidět i bossové na ČT, že máme novou hvězdu. Jinak díky za tuto debatu, měla důstojnost, konečně otázky co voliče zajímají i publikum bylo celkem dobrý, možná méně potlesku, ale ok. Ke kandidátům se už vyjadřovat nebudu, ani jeden mně za to nestojí (viz uživatel SOLOM.), škoda že nekandiduje Světlana, tu bych volil z fleku :-)

Gohiki no šinši (1966)

Hodně vydařený kousek. Opět se potvrdilo, že černobílá barva umí vytvořit lepší atmosféru a dějové nálady. Děj je založený na chování postav a spíš než napínavý je tenhle snímek zajímavý a velmi kvalitně natočený.

Horská hlídka (2004)

Chuan Lu u mně opět zabodoval. U tohoto filmu mně hodně mrzí, že jsem ho neviděl v kině, to sem fakt kreten, že mně proklouz, protože ty záběry a ta atmosféra to je prostě vysoká filmařská. Působí to hodně realisticky, vlastně člověk má občas pocit že sleduje nějaký dokument a skutečně co my lidi dokážeme vyhubit na této planetě to je opravdu velmi ubohé. Horská hlídka na ochranu antilop určitě podpora, ale tady mně přišlo, že oni se rozeběhli na úplně každýho člověka, kterýho spatřili. Navíc jsem přemýšlel z čeho asi mají ti ochránci zvířat/antilop oblečení. Nicméně to nesnižuje velký význam a důležitý sdělení filmu a už vůbec to nesnižuje filmovou kvalitu, kterou snímek disponuje.

Sinsegye (2013)

Drsnej svět a krvavá parta, to je hlavní myšlenka, která mně při sledování téhle gansgerky napadne. Musím říct, že od Korejců jsem takhle kvalitní gansterku rozhodně nečekal, má to vyprávěcí urověn, obrazovou kvalitku a švih."Dneska je krásný den na smrt."

Mongtajoo (2013)

Pěkně si se mnou tvůrci pohráli jen co je pravda, ale líbilo se mně to. Film má jiskru a stylem vyprávění hravě umí upoutat divakovu pozornost.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Kolega Davidi mně vzal vítr z komentátorských plachet. Tak svěle napsaný scénář jsem už dlouho neviděl. Celý to stojí především na totálně neortodoxních postavách, protože co dialog nebo čin, to flusanec z pekla a jelikož to byla pro mně byla klíčová složka zážitku na který vše stálo není co řešit.

Drsný holky (2006)

Neskutečně silný a v posledních dvacetiminutovce vývoj graduje takovým způsobým hubem, že jsem držel hubu a krok. Téma šikany je poměrně častý jev ve filmech a většinou mně tvrdě zasáhne, tady o to víc že se točilo okolo Laury Ch., která patří mezi nejcharismatičtější herečky na světě. Přičina toho co se ve filmu děje byla dost jasně řečena v několika málo větách ve filmu. Jsem smutný z toho, kam se to tady v tom filmu až dostalo, protože přičina byla v chování vedlejších postavách, ale důsledky nesly postavy hlavní. Natočený, vyprávěný i zahraný je to opravdu velmi věrohodně.