• Thriller

O tom co potom (2017) (studentský film)

Výborný, vtipný, nápaditý, zatím nejlepší v rámci Studentského maratonu 2018 na ČT.

Studentský maraton 2018 (2018) (pořad)

Musím se přiznat, že LFŠ jsem ještě nikdy nebyl, ale věřím, že to změním, protože vystupování odpovědných lidí mě přijde sympatický a oproti třeba MFFKV mě to přijde víc o filmech a méně o elitách a celebritách. Třeba ČEZ uvolní málo peněz co měl pro Vary na tento fesťák, byl bych za to rád. Koukl jsem se alespoň na studentský maraton, protože si myslím, že český film se ubírá velmi špatným směrem, především díky filmovým kamarádšoftům. Viděl jsem toho dost něco horší, něco lepší a něco skvělý. Moc těm mladým lidem fandím, aby se prosadili, protože jestli měl maraton mnoha různých filmů, dokumentů a animací společnýho, tak to byla kreativita, nápad a v mnoha případech i talent. V diskuzi jsem nechal kompletní seznam vysílaného, protože docela dost pořadů a tvůrců tady nemá profil což je docela škoda, když už tady má profil Hitler a Cival, mohli by mít i oni.

Seznámení (2017) (studentský film)

Tohle mě teda vůbec neoslovilo. Sorry Lubomíre, ale makej na sobě a na mé hodocení se vyser.

Miliardy - Série 3 (2018) (série)

MOŽNÉ SPOILERY : Zatímco první dvě serie jsou "jen" skvělé, tahle třetí je vyslovený scénaristický majstrštyk. Nejsou totiž jen dvě hlavní postavy Bobby a Chuck co táhnou přiběh vpřed. Scénaristi dokázali dát prostor i dalším postavám, ale takovým způsobem, že diváka dění silně rafne a nepustí ani v poslední scéně, protože s tebe udělal zavisláka co chce další dávku. Ten střet Taylor vs Bobby to bude seriálová jízda roku 2019. Wendy se stala fatalkou serie, vypadá křehce, ale když na to přijde jde přes mrtvoly jako ostatní a ještě umě využívá svého vlivu na všechny chlapy v okolí. Mimochodem jsem sám kdo má v hlavě Wendy a Mafeeho ? Tam taky věřím, že scénaristi ještě nenapali poslední písmeka. Mafee zde dostal rovněž svůj hodně dobrej díl. Lara je trošku v pozadí, ale scény ve kterých byla měli pěkný důvod pro dokreslení charakterů nejbližších postav. Bryane jeho zápal a ambice ho dovedl do dalšího vrcholu série a luxusnímu vábidlu na další sérii při střetu s Chuckem. Další postava, které se na začíná propisovat je Kate, taky umí zatočit, podle větru. John Malkovich démonickej a Maruška Šarapovová si pinkla tenis i mimo turnaje WTA. V každým případě boží dílo a na 4 sérii jsou rozehraný partie na snový divácky zážitek.

Trouba k pohledání (2017)

Zase jednou malarkey doporučil film. Přitom už tady všichni víme, že když malarkey doporučuje film je třeba sednout na sajuz 7 a utéct před oním filmem na jinou planetu. Já jsem však blbec a zase jsem se dal nachytat. Musím však malarkeyovi uznat, že ho tentokrát trošku chápu, kdo by se netěšil na další filmové setkání Catherine s Gerardem, ovšem kdo mohl čekat, že dostane tak tuctově nudnou a ohranou zápletku. Úplně mě je líto jejich talentů na tohleto. Gerardova postava byla milá a ta vesnička, z fleku bych si tam chtěl chvíli žít, tedy pokud tam nejsou v realu kofoly, přece jen se jedná o Francii, ale prostředí a atmosféra francouzského městečka má zásadní vliv na mých hvězdičkách.

Drsný holky (2016)

No vlastně to bylo spíš reportáž. Co mě to dalo ? Že v Maďarsku jsou boxerky, tady dokument sledoval tuším dvě. Jedna dostala na držku s Bulharkou a druhá brečela, že má nemocnou ruku a že chce odvetu a když byla, zase brečela že má nemocnou ruku. Pak si jedna z nich připadala jako prostituka, že dostala peníze (mohla je klidně poslat mě, já si jako prostitut připadat nebudu ) . Ještě dva momenty stojí za zaznamenání a to že malý holky tam boxujou proti klukům jak jsem vyrozuměl a že ta jedna boxerka, když byla těhotná se už těší až zase bude trénovat. Tak asi tak.

Chata na prodej (2018)

Docela mě ten film zamotal šišku. Jo, dej si ho v létě ideál v letňáku s pivkem a zasměješ se, ale ono to někdy pálí docela vostrejma ("ty žádnou rodinu nemáš"), jenže dál se jednotlivé postavy neřešej, jen vždy kousknout a jít dál a já právě nedokážu odhadout jestli to byl záměr nebo neschopnost. V každým případě konec měl být úplně jiný. Co se však povedlo na výbornou je casting. Jana Synková když spustí s tou svou hlasovou intonací, tak je člověk nasranej jak trestaneckej kýbl. Postavy ve finále docela nenápadný, ale zajímavý, jen u Terezky mě přišlo že její postava už je trošku přes čáru. Vašek Kopta výbornej, Judit krásná, Ivanka skvěle civilní a Honza Strejcovský mě nejblížší. Knížní bitka, auto dialogy luxusní. Určitě se na to chci podívat znovu, ten film není tradiční český ha ha ha jak by se mohlo zdát a za to palec nahoru, ale zatímco strejda trautemberk měl kyselo moc kyselé, já mám tenhle český film moc evropský.

Miliardy - Série 2 (2017) (série)

Doslova učebnicová ukázka, jak se má pracovat s gradací vyprávěného příběhu. Mistrovská práce scénaristy, dramaturga i režiséra. Ten začátek byla zase trošku vzpamatovávačka ze všech nových postav a příběhů, ale jak se to stiskne, tak už to nepovolí. Poslední dva dlíly na jeden nádech. Mé nadšení je rovněž z nové postavy Taylor Myson, kteoru hraje na milimetr přesně Asia Kate Dillon a jsem moc rád, že tvůrci to vidí stejně jako já a kolem Taylor našroubovali docela dost událostí a to je jen dobře, protože podobný typ ženské postavy jsem ve filmech/seriálech snad ještě neviděl. Napochybuji, že v třetí serii její postava bude jedním z klíčových hybatelů děje a zastíný tak partnerky obou hlavních postav. Moc se na Asia těším i v John Wickovi 3, určitě tuhle herečku budu sledovat. Ještě k Paulovi, hraje samozřejmě tu svini velmi dobře, ale přišlo mě že z dílu na díl strašně zestárl. Dávám pět, protože Miliardy baví i když mě neříkají pane.

Tísňové volání (2018)

Mám to stejně jako kolegyně Chilly00. Námět skvělý a prvních dvacet minut, když spolu s hlavním hrdinou odkrývám indicie příběhu fajn, jenže od doby, kdy vidím jak jeden mobil je okamžitě lokalizován a druhý vůbec mě to přestávalo sedět, navíc prostě to volání je nesmysl čili už od začátku má hra s fantazií a hrou na překvapení alespoň u mě základní trhlinu a osobní děj hlavního hrdiny by byl fajn, kdyby se více věnovala pozornost dialogům Asgera se svými kolegy a konec mě přišel vysloveně hrrr.