• Thriller

Taková normální láska (1991)

Nejdříve jsem se z těch dialogů a náražek na konzumní styl života života smál až jsem se málem posral, ale pak jsem se začal trošku nudit. Takže na světlo boží vytahuji jako hodnocení tři hvězdy.

Stíny a mlha (1991)

Mlhy ve filmu bylo tolik, že občas dokázala pohltit spád příběhu .

Kontrakt (2006)

Když jdou Češi do lesa, začnou po sobě házet šiškama. Když jdou do lesa Američani, začnou po sobě střílet. Tenhle film je taková ukázka klasický americký lesní zábavy.

Horizont události (1997)

Myslel jsem si, že se budu dívat na film, který se v horizontu několika minut promění v událost. To se nestalo. Událost byla, když souložící pár ve druhém baráku při svém čísle tak řval, že na ně lidi zavolali policii. Policajti jim domluvili / škoda, že nevím co říkali:) / a já v klidu mohl dokoukat film, který měl atmosféru i napětí a zvukovými efekty by mohl konkurovat oněm zvukovým efektům od sousedů. Ovšem když ve filmu začali mluvit o druhé dimenzi, tak mě napadlo v jaké dimenzi teda asi byli ti hlasití sousedé ? Ve třetí ??

Hadi v letadle (2006)

Film Hadi v letadle nám pouštělil v letadle. Když film skončil, ze srandy jsem zasyčel na paní co seděla přede mnou. Spustila takovej řev, že jsme museli nouzově přistát !

Letka Moskytů (1969)

Obsah filmu by se dal shrnout do tří vět. Angličané se domnívají, že na francouzském zámečku Němci ukrývají tajné zbraně. Němci však drží na zámečku jako živé štíty zajeté anglické piloty. Angličané se rozhodnout zámeček zničit a piloty zachránit. Film měl sice ke konci jakés takés napětí, za to však neměl jakous takous logiku. Ovšem v konkurenci - zábavný pořad na TV NOVA- 150x opakovaný film na HBO - seriál na ČT1- diskuze na ČT2 - německý film na Primě, je tento film jasným králem !

Výtah na popraviště (1958)

Pověstné problémy s výtahy už jsou tak daleko, že stálo za to natočit kvůli tomu docela slušnou detektivku. Ovšem už nikomu nestálo za to promyslet si chování hlavních postav. Ještě něco. Prosím vás, pro jistotu si uložte toto telefoní číslo do svého mobilu: 26121 5761-2. Je to na firmu Nova - bene a provádí nonstop vyprošťování z výtahů. Vyhnete se tak situaci, která se stala hlavnímu hrdinovi v tomto filmu.

World Trade Center (2006)

Začátek filmu vypadal slibně a těžil z divákova očekávání následné hrůzy. Při sledování stínu ocasu letadla na baráku mě mrazilo jak po týdením koupání v Grónském moři. Prostřihy na panorama Manhattanu udržovaly mou husí kůži v čiré pohotovosti. Jenže najednou přišel otřes a s ním zmizela nejen "Dvojčata", ale i má husí kůže. Nebudu tady vyčítat patos, který ve filmu samozřejmě je. Ostatně proč by jako neměl být ?? Ono by se na to koukalo některým rádoby cynikům jistě jinak, kdyby ve Světovém centru zahynuli jejich blízcí. Myslím si, že Stone bral ohled zejména na rodiny po obětech 11.9. a naprosto tak zapoměl na dramatičnost a tempo filmu. Tak tedy nezbývá než doufat, že tento film alespoň pohladil na duši ty lidi, kterých se týká nejvíce.Tedy pozůstalé po obětech 11.září 2001.

Odstřelovač (2007)

Odstřelovače odstřelila dlouhá stopáž. Například Wahlbergovo léčení trvalo snad déle než zanícený projev českého politika. Podobně natahované scény film bohužel ničily. Musím však filmu přiznat i kvalitky ! Třeba celý úvod je akční nářez jak od boha. Mark Wahlberg je dost drsnej frajer a Kate Mara je ženská co má slovo "vypadat sexy" napsáno na zrcadle. Když se příště režisér bude držet pravidla natahuje se kondom a ne filmový scény udělá líp.

Sunshine (2007)

Po audiovizuální stránce vás film rozkopne takovým způsobem, že se ještě tejden po zkouknutí budete dávat dohromady. První část filmu navíc tenhle audiovizuální knock-out ještě umocňuje dobře budovaná atmosféra filmu. Tak kurva proč se z toho v poslední třetině filmu stala taková sračka ?? Magické nepojmenovatelno, které mě okouzlilo v první části vystřídal zcela nesmyslně hororový slepenec. Bohužel právě onen hororový slepenec odstřelil dvě hvězdičky z mého hodnocení. Přesto asi nikdy více jsem nebyl rád, že právě tento film jsem viděl v kině. Vidět takové obrazové kouzla někde na počítačí a slyšet zvukový a hudební doprovod v bedýnkách u PC, znamená že jste vlastně ten film vůbec neviděli. Je to taková odměna všem slušným lidem, co filmy nekradou a poctivě za filmy platí.