• Thriller

Spectre (2015)

Tak tohle bylo dlouhý jak cesta do Mukačeva a zpátky. Sam Mendes umí pracovat z obrazem to ano, ale pokud jde o jednotlivý scény zapoměl zřejmě na kouzelné slovíčko "stop" a tak Spectre působí zbytečně natahovaně. Osobnost hlavního padoucha, ale bohužel i bond girl je na úrovni papírovýho kelímku. Obě postavy jsou scénaristiky naprosto odfláklé, navíc Waltzova herecké invence je jen trapná kopie z Djanga a Panchartů. Profesionálně natočená rutina ze který jsem ještě teď nervozní jak klokan na trampolíně. EDIT 27.12. Už druhá změna názorů tento měsíc a navíc tady nad svým komentářem nevěřícně kroutím hlavou a říkám si, kterej kretén ho psal. Teď jsem dojel home projekci a zvedám na 5*. Je to neuvěřitelně komplexní a vyzrálý snímek, který umí vyprávět, trefuje se do citlivých míst, ale nebojí se ani velké a mistrovské akce a to co jsem tady napsal o Léa Seydoux, tak to už se nechápu vůbec, protože ta byla nejen prcatelná snad v každým záběru, ale po Evě Green snad jediná Bond Girl, která krom kukuč předváděla i herecký talent, za všechny jmenuji scénu s jejím otcem v TV a 007 na zemi. No dost možná je na čase zrevidovat svou bondí top. Zvedám ze 3* na 5*.

Spice World (1997)

Jendou jsem četl nějakýho moulu co napsal do novin o tomto filmu: " Nevím přesně jak tento film uchopit". To bylo asi to nejzábavnější v souvislosti s tímto filmem. Jelikož já jsem měl den, kdy jsem se chtěl týrat, šel jsem do půjčovny, pravou rukou jsem uchopil film a dovlekl jsem ho domu. 93 minut jsem nechápavě koukal, pak uchopil film do levé roku a šel jsem ho vrátit . Se čtyřma holkama s téhle kapely bych se v pohodě vyspal a bejt zlitej tak bych vzal i tu patou, aby o nic nepřišla. Ukažte mě druhou takovou kapelu, kde bych se chtěl vyspat se všemi členy kapely. Za to mají ode mě tyhle holky tu hvězdičku.

Spider-Man (2002)

Na první pohled normální, mladej kluk, kterej má věk na to, aby zbalil každou hezkou holku, ale to on nééé, pán si totiž radši hraje na pavouka, víte !?

Spider-Man: Homecoming (2017)

V rámci dovzdělávání světa Marvelu jsem si dal toto a tvrdě jsem padl na hubu. Ukázalo se, že Spider-Man po upgradu Supermana je moje nejneoblíběnjší komiksová postava ze všech komiks světů. Tady mě vysloveně sral, tak uřvanej idiot co nic neuměl, ale do všeho se montoval to bylo fakt úmorný. Nejlepší akci obstaral IM při zachráně lodi, fandil jsem Vulturovi co to jen šlo. Ne opravdu, pubertální superhrdinové nejsou pro mě.

Spider-Man 2 (2004)

Poměrně zdařilé zábery kamery.Tentokrát to bylo o pavučinu horší než 1 díl.

Spiklenci (2009)

Sice nejsem velkým příznivcem vypravění příběhu formou dvou časových pásem, protože člověk prakticky ve vteřině musí přepnout pozornost i myšlenky což je alespoň pro mě prostě vysoce rušivý element, leč umím pochopit, že některé příběhy se lépe vyprávět nedají, což je i případ Spiklenců, protože jinak by ta kriminální část nemohla být tak zajímavá a nebudila divákovu zvědavost. Film je však kriminálkou jen z části, tu druhou si pro sebe bere vztahová linie a tady musím říct, že mě to bavilo ještě více. Vztah mezi Vincentem a Rebecou byl opravdu velmi rychlý a občas jsem až zasnul co dokáže láska ze strany ženy. Jenže to není jedinej vztah, který nám ve filmu bují. Pak je tam ještě dvojice policajtů a oni nám tam taky vztahují a jejich vztahování mě bavilo ještě víc, protože ten vztah byl nenápadný, měl takový zvláštní odstup a tím byl právě zajímavý. Po herecké stránce jsou všichni vysloveně na pochvalu a z hlediska filmařskýho taky není moc co vyčítat. Dobrý je taky to, že Francie pořád nezapomíná na svoje mistrovský konce filmů.

Spirit (2008)

Zlákán na jména Scarlett Johansson, Eva Mendes a Paz Vega jsem čekal jsem pořádně sexozní biják, leč co se nestalo po filmu pobíhá nějakej zemědelec v masce a Samuel El tam ze sebe krlí takovou kupy keců, že by se moh od něj učit i Fidel Castřík. Kdybych se místo čumění na Spirit učil pěstovat kořenovou zeleninu udělal bych líp.

S písní v tísni (2022) (TV film)

Homofobní nehomofobní , ale mě opravdu nebaví v nedělení večer řešit co si kdo strká do prdele a proč.

Spojenci (2016)

Angelina Jolie označila tento snímek za nejhorší film všech dob. V tomhle se Angie ale příliš neshodujeme. Ty tři lidský devíze filmu Robert + Brad + Marion šlapou jak hodinky ze švajcu a prakticky nemáš nic k výčitce, například akční scény jsou luxusní, leč škoda že jsou jen dvě. Co je horší je příběh, protože já se cítím mírně podveden, celou dobu se mluví o špionážce z války a pak dostanu sladkou polevu jak prase. OK jsem Čech, takže se okamžitě novému žánrovému režimu přizpůsobím, ale výhrady na plitkost dialogů u píva potichu brblat budu.

Společná hra (1991)

Tak tady mě čekalo bohužel veliký, převeliký zklámání. Čekal jsem když po někom jde i CIA a KGB současně, že to bude napínavá adrenalinovka, která by svým tempem mohla klidně závodit na okruhu F1. Protože je jasný že když po vás jdou tyhle nechvalně proslulý tři písmena a ještě ve dvojitým vydání, tak je přece jasný, že na luštění křížovek moc časo nezbývá. Nevadilo mě, kdyby mě očekávání nebylo naplněno a místo toho byhc dostal jinou formu vyprávění, ale ať už tak či onak, je prostě blbý když film působí zkratkovitě a někdo se totálně vzpírá myšlení absoloventa zvláštní školy. To pak podraží úplně všechno a jediný co zbývá jsou herecké výkony, ale tady nebylo ani moc co hrát. Z hlavních hrdinů jsme necítil, že na to v jakých byly sračkách nějaký výrazny emoce, prostě věděli že rejža zařve "stop" a oni půjdou na kafe. Vrcholem všeho byl konec, to je jako kdyby rejžova manželka zavolala, kdepak se Nicholasi flakáš už si měl bejt dávno doma. Takhle odbytej konec už dlouho nepamatuju.