• Thriller

Srdcová královna (2019)

Jsem nadšen, když i po tolika filmech co jsem viděl se dokáže najít film, který mě naprosoto odrovná a to je přesně případ Srdcové královny. První část se seznamuješ s prostředím, s postavama, dostáváš do sebe atmosféru, jako ono to může znít nudně, ale režie May el-Toukhy je tak kvalitní, že všechno sleduješ s velkým zájmem a tušením, no a pak to začne a čím víc se blíží konec, tím víc jsem cítil tíseň a ouzkost, konec mě absolutně rozbil. Fenomenální herecké výkony předvádí všichni, ale Trine Dyrholm je neskutečná a Gustav Lindh ve 24 letech, takovejhle výkon ? No to je teda mazec, jaký mají v Dánsku super talenty. Vůbec se nedivím, že v Dánsku tento film sklidil tolik cen.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Vlastně Bond měl psát srdečné pozdravy spíše z Turecka,ale to je jedno. V Dr.No si dali Bond a organizace SPECTRE prvni spíše oťukávající soubojíček na Jamajce . Zde už to oba soupeři rozjíždějí naplno a Bond dostane napomoc první "hračky" od Q. Soupeře má také zdátne, třeba kopající důchodkyni s otraveným bodákem v noze. Ovšem co mě zaujalo bylo kolik měl Bond holek za cca 2hodiny : "starý případ" , "2 cikánky" a Bondgirl - překrásnou Taťánu Romanovovou . To je i na Bonda fakt dobrý, težko tento rekord někdy vyrovnám.

Srpnové nebe. 63 dní slávy (2013)

No, kdybych to vzal jako film, tak to moc velké hodnocení nemá, protože to prakticky nemá příběhovou strukturu, do toho dvě časové roviny, uplně šíleně do sebe naroubovaný. Ovšem ono čím víc se blížil "film" ke konci bylo mě jasné, že tohle je hold hrdinům Varšavského povstání, hodně netradiční, ale líbil se mě ten respekt současné polské generace k lidem který umírali ve Varšavském povstání, áá kašlu na to, mám Poláky rád, ty čtyři dám.

Stalin (1992) (TV film)

Film měl Stalina ještě víc osolit, zrmda jednoho. Jo a uživatel canakja mě tady docela rozchechtal prej "zemi udržel pohromadě " hmmm, jasně, například lidi v pobalstých státech ze Stalinova "udržování pohromadě" ještě teď stříkaj blahem. Nicméně souhlas s tím, že film mohl bejt natočen mnohem lépe, válka, paranoidní likvidace blízkých byla totálně odfláklá, tohle téma kdyby se udělalo dobře, tak by to mohlo bejt mrazivý jak nanuk míša.

Stalingrad (1993)

Jako dítě jsem žil v domění, že peklo udělal Lucifer, je pod zemí a jsou v něm čerti . Po shlédnutí tohoto filmu jsem pochopil, že peklo udělalo několik málo lidí, mnoha jiným lidem a umístili ho do bitvy o Stalingrad.

Stalo se (2008)

Uáá to je nuda tady. Stejný slova v tolika komentářích, stejný výtky v tolika komentářích. Tak já musím říci, že jsem to viděl úplně jinak. Předně a hlavně jsem se poprvé v životě lekl, když zavál vítr !! V životě mě pak leká už jen laciná snaha vypadat za každou cenu jako filmovej odborník a nemít na to. Ten slejvák padajích dělňasů ze střechy a jejich dopad na pevnou zem, to bylo taky hodně luxusně natočený. Ta baba jaga v tom domě, to byl slušně výživnej mišuge k ní bych ubytoval Spáčilovou, světu by se dost ulevilo, kdyby se sestřičky po letech potkaly. Hudba fantastická, herecký výkon Mark Wahlberga dobrý, atmosféra filmu měla mírně sestupnou křivku, ale ne zase tak moc, jako osobitost některých zdejších uživatelů. Trošku mě mrzí, že nemůžu dát pět hvězdiček, abych některým zdejším papouškům dokázal, že mít vlastní názor na filmy se slučuje se zákony České republiky, ale bohužel ten lis na divákovy city utahoval Shyamalan až moc pevně. Jo a celý to eko poselství Shyamalana je 100x lepší i když zavání pohádkou než laciné eko "rebelství" jednoho ješitného profesora.

Stalo se za bílého dne (1958)

Úlně jsem se zalekl, že zde není žádný komentář k této kriminálce. V tomto filmu je velmi hezky popsán kriminalistký postup v pátrání po vrahovi dětí. Současně máme možnost nahlédnout i do sokroumého života téhle bestie . Film by s napětím obstál určitě i v dnešní konkurenci. Tenhle komentář se stal za bíleho dne !

Stan a Ollie (2018)

Příběb vůbec nedrží při sobě a nebýt některých samostatně fungujích scén měl bych s ním mnohem větší problém. Naštěstí alespoň oba hlavní představitelé se na své role připravili skvěle a ve filmu jedou hereckou první ligu.

Stará garda (2018)

Nádherný film, plný citu a lidskosti a já za to, že ještě existují tyhle francouzský něžný polibky plný života moc děkuju.

Stará panna (1972)

Originální, zábavné, pohodové. Ve filmu je zvýšení výskyt neortodoxních postav, který se nám starají o bránici a pak léto, pohoda, dva lidé muž a žena ty se zase starali o mou příjemnou náladu. Kásný vývoj postavy Muriel u který je vidět, že chlap má na ženskou psychologii velkej vliv aneb cesta od nepříjemný ženský k usměvavý nežný krásce. Utahaná, prázdninová atmosféra francouzského města úplně vybízí k nic neděláný.