Jak vycvičit draka 3 (2019)

Protože jsem si i při druhé projekci rozbrečel jak malý dítě, přihodím extra hvězdu. Za to přátelství. Za tu animaci. Za ten smysl pro detail v každém záběru. Za to, že i když celá trilogie skončila kýčovitě hořkosladce, navždycky zůstane v mým listu nejlepších tří-dílů ever. Tečka.

Bumblebee (2018)

Film pro děcka. Proto jsem rád, že i ve svým pokročilým věku jsem pořád dítětem, který si tuhle rutinní zábavu užije na 4/5.

Mistrovská úroveň (2020)

Neuspokojivě uspokojivý konec. Videohra ve filmové ich-formě. Blbina s překvapivě nepředvídatelným a přitom předvídatelným scénářem. Mít to dvacet třicet mega větší rozpočet, klidně to mohlo bejt evolucí v žánru, kultovka a milestone. Levnej vizuál a laciný efekty dojem kazí. Grillo perfektní, hlášky supr, nadhled skvělý. Pecka

Duše (2020)

Animák pro dospělé dítě. Animák, kterej bohužel nepřekvapí. Kterej neoslní. Kterej naplní mustr úspěchu, přidá kousek jednadvacátýho století genderový a rasový rovnováhy a zahraje na jazzovou notu receptu na úspěch. A za rok si na něj dospělý dítě nevzpomene, protože ačkoliv je to animák o duši, sám duši tak zcela nemá. A přitom má tolik dobrého, že ty vysoký procenta v červeným si i zaslouží. Skvělá animace, hudba, design, kamera, hlasový osazenstvo... Jenom ta duše, no, ta tam prostě není.

Čističi vesmíru (2021)

Tak dlouho jsem se mezi 3 a 4* asi ještě nerozhodoval. Sweepers nejsou špatnej film. Jsou vlastně i vcelku dobrým filmem s přesahem, ale v podstatě jsou napsaný a natočený jako sázka na jistotu. Postavy jsou správně klišoidní včetně záporáka, všechny prvky filmu jsou obšlehnutý odjinud, ale dohromady to sympaticky (i přes přestřelenou stopáž) odsejpá, vizuálně to vypadá dobře, nevyhejbá se to kýči, ale film se umí sám sebe za ten kýč ohodnotit. Osobně mám pocit, že kdyby se film udělal trošičku komornější (a tím nemyslím v počtu postav nebo tak, ale myslím tím zápletku v podobě záporákova supr plánu) a Sweepers se usadili bezpečně třeba jen na orbitě a nešlo by o osud celý planety, bylo by to možná o kousíček lepší. Na druhou stranu, jako moje první rande s korejským blockbusterem západního střihu se nemůžu ubránit malýmu úsměvu - mustr americkýho blockbusteru byl naplněnej, ale přidalo se tam trochu asijskýho (a korejskýho) koření a dohromady to podle mě funguje na hezkejch 70%. Jo btw. Richard Armitage si to svoje přehrávání neskutečně dává!

Láska na kvadrát (2021)

Až budu někdy v budoucnu nadávat na českej film plnej nelogicky jednajících postav; scén, které na sebe špatně nebo vůbec navazují; scénáře, který je plný klišé (btw. jak může někdo do komentáře napsat, že celej film není klišé, to fakt netuším); a herců, kteří tak neskutečně přehrávají, snad si vzpomenu na tuhle polskou slabotu. Adrianna je pěkná holka, to bez debat, a v obou rolích se snaží, ale s takhle špatně napsaným, sestříhaným a zrežírovaným "majstrštykem" nezmůže ani pěkná holka vůbec nic. Adrianno, tumáš ode mě hvězdu, za víc tenhle film opravdu nestojí. 20%

Alice in Borderland (2020) (seriál)

Až na to, že je to "mrtě adrenalinový" souhlasím s DaViDem. Osobně tam ten adrenalin postrádám, postrádám hlubší rozbor charakterů (což logicky na omezeném prostoru ve srovnání s mangou nejde), například taková Hikari Kuina by měla imho mít detailnější historii, než jí scénář poskytl, protože v současném světě milionu genderů je Hikari Kuina pořád vzácná kytka, ale v zásadě jsem Alici (Arisu) vydržel až do konce a druhé řadě s klidným svědomím taky nějaký čas obětuju. Byť samozřejmě jako čtenář předlohy asi nebudu moct být překvapen.

Winx Saga: Osud (2021) (seriál)

Teen záležitost v celý svojí (pseudo)kráse. O animovaným předchůdci nevím zhola nic, ale hranej k němu určitě bude mít daleko. Sem tam totiž někomu ujede shit a fuck, občas vystříkne digitální krev, zakouří se tráva, šestnáctiletí chlastají jak o život a sem tam proběhne i letmej polibek, při němž se dvanáctiletým holkám protočí panenky v dávno zapomenutým :rolleyes: smajlu. V každým dílu se zmíní instáč a jiný důležitý věci, který v minulosti zformulovaly charaktery postav. Ty charakteristiky se nemění, kromě jediné postavy nikdo neprojde žádným emočním vývojem, všechno je to nalajnované podle mustru takzvaně na jistotu. Nic tak staršího diváka nepřekvapí. Ale nějak "coming of age" séroš o vílách, který se ve zdejší obměně Bradavic učí ovládnout svoji magii, přece jen aspoň baví svým temnějším já. Jen je škoda, že je to tak blatantní vykrádačka všechno fantasy, protože ve svý temnější podstatě by mohla mít Winx sága i potenciál zaujmout čtyřicetiletýho klacka. Nebo už jsem moc starej a nedokážu tak teen drama ocenit, jak bych možná měl. Ale šest dílů je tak akorát ideálních na to, abych to vydržel a v zásadě to sjel i během těch cca čtyř dnů a klidně do budoucna dal šanci i druhý řadě, která by se klidně mohla jmenovat Fénixův řád.

The Cloverfield Paradox (2018)

Já tu jednu hvězdu přihodím navíc ne proto, že by mě něco na filmu dostalo. Vlastně narovinu řeknu, že je to film zbytečnej, průměrnej a místama opravdu opravdu slabej. Tu hvězdu navíc přihodím za to, co by mohlo bejt. Ten námět měl tolik potenciálu a někdo ten potenciál utopil ve špatným provedení.

Wonder Woman 1984 (2020)

Gal Gadot je supr Wonder Woman. Chris Pine je supr Steve Trevor (ačkoliv si ho scénář prostě vycucal z prstu a vůbec jsem nepochopil, proč byl vtělenej do jinýho borce). Hans Zimmer se skvěle vykrádá. A to je tak všechno. Osmdesátkovej feeling ze začátku je zbytečnej, na hranu a za chvíli stejně vyprchá. Vizuál je přeplácanej, efekty hodně průměrný, střih a kamera úplně k prdu. Ale to všechno by se dalo prominout, kdyby někdo napsal scénář, kterej dává smysl, s postavami, které dávají smysl. A to všechno WW84 prostě nemá. Je to špatně napsaný s režijně totálně nezvládnutým finálním aktem, a výsledná pachuť smrdí průšvihem - Wonder Woman 84 je tak nelogický film s nelogickými postavami. Film, kterej je absolutně zbytečnej a nebýt úvodní cca dvacetiminutovky i naprosto zapomenutelnej.