Street Fighter: Poslední boj (1994)

"This war is not about your personal vendetta." "It's about mine!" Aneb Van Damme je tu neuvěřitelný macho, který hláškuje o stošest. Bohužel tu má překvapivě málo prostoru, kvůli spoustě trapných vedlejších postav, z nichž fakt každá mluví s jiným přízvukem. Street Fighter je fakt shitovní záležitost s hypertrapnýma efektama a kulisama, jenže při sledování jsem se nenudil a měl jsem opravdu to správné potěšení z ryzího béčka.

Toxický mstitel (1984)

"Toxic Avenger" má asi největší porci nadhledu, co jsem kdy ve filmu viděl. Herz s Kaufmanem se hecli a udělali film, který je opravdu hrdý na to, že je sračka a navíc je i fakt zábavný. Ještě k tomu je doprovázen tím nejvíc 80s discem, co si dokážete představit. Ze všech těch Tromáckých výplodů je "Toxic Avenger" stoprocentně nejhustší.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

No jednička byla holt lepší. Dvojka je strašlivě překombinovaná, ale takovým tím způsobem, aby to pochopilo i malé dítě což se dost odrazí i na nepřiměřené délce filmu. Ze začátku je fakt hodně dialogů a už to začíná být otravné, potom následuje akce na ostrově kanibalů a to je podle mě nejlepší část filmu. Proti avizovanému finále nic nemám, ale kanibalové maj fakt nápad. Největším kladem filmu jsou ale ty prachy, rozpočet je fakt znát a triky jsou fakt parádní. Už jen třeba díky faktu, že Bill Nighy byl nejlepší herec ve filmu a to měl celou dobu na ksichtě chobotnici. Johnny Depp to podle mě moc hrotil a chvílema ty jeho držky vážně nebyly vtipné, samozřejmě má pár geniálních míst, ale Jack Sparrow se už dost okoukal a když byl v záběru například s Keirou tak jsem koukal jen a jen na ní. Ještě musím pochválit Naomie Harris jelikož ve svojí roli nebyla trapná a to lidé většinou v takových rolích bývají. No, abych to shrnul, prostě Gore Verbinski je masér a basta.

Osamělý vlk McQuade (1983)

Chuck Norris je tu hroznej buran, pořád je zpocenej a když ho parta zloduchů zmlátí, tak se křísí pivem. Celkově má toto béčko oproti ostatním velkou výhodu ve výborné hudbě, která film posouvá o hodně nahoru. Sice je to moc dlouhý a David Carradine neumí z bojovejch umění zhola nic, ale koho to štve, když je to celkem zábava. Akorát mohl Chuck nějak vyřídit toho ďábelskýho liliputána, to bych předl jako kočka.

Interstate 60 (2002)

Pohádka pro dospělé, která určitě pobaví. Místy možná moc morální, ale ta nápaditost to vyváží.

Saw 2 (2005)

Dá se říct, že jednička byla vesměs originální, ale tadyto je fakt k smíchu. Finální zvrat je úplně debilní a celý je to strašně "rádobycool" překombinovaný. Herecké výkony jsou vesměs blbé, ale nejvíc mě pobavil vrah s účesem alá H. P. Baxter. Fakt blbost natočená jen, aby se vytěžily ňáký prachy.

Walk the Line (2005)

Johnnyho Cashe mám prostě rád a tento film je dá se říct poctou. Líbilo se mi, že se tvůrci soustředili na písničky (opravdu je to tak půl na půl s "normálním dějem") Musím složit poklonu ústřední dvojici, jak jsem neměl nikdy rád Reese Witherspoon, tak tady byla fakt skvělá a pan Joaquin Phoenix je kapitola sama pro sebe.

Jak se neztratit v L.A. (1998)

Na tenhle film jsem se kouknul jen kvůli Deppovi, kterej tam sice skoro nebyl, ale dost jsem se pobavil i tak. Kaurismäkiho styl vyprávění se mi zamlouvá, navíc tam hrál i Vincent Gallo (můj oblíbenec magor) a Vinessa Shaw je fakt velmi pěkná. Jo a Leningradští Kovbojové jsou prostě maséři.

Invaze zlodějů těl (1978)

Přiznám se, že asi o něco víc preferuji verzi z roku 1956, která se mi zdá lépe natočená (hlavne vizuálně). Zato tahle verze se může pochlubit větší syrovostí a tíživější atmosférou. Donald Sutherland tam vypadá jako úplnej blbec, ale zvyknete si a jeho herecký výkon je nezpochybnitelný. Určitě doporučuji.

Match Point - Hra osudu (2005)

Dá se říct, že všechny filmy Woodyho Allena jsou poněkud stejné.....tenhle je jiný.