Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (3 340)

plakát

Peníze těch tupců (2023) 

I finanční negramot, jako já, si tam najde svoje. Síla komunity, mini příběhy obyčejnejch chuďasů, chytlavej soundtrack a hlavně parádní obsazení z toho dělaj film, který nelze nedoporučit.

plakát

Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál) 

V Cyberpunku mám přes sto hodin, takže se nebojím říct, že se mi jeho svět zamlouvá. Ačkoliv nejsem fanoušek anime, byli pro mě Edgerunners jasnou volbou. A volil jsem dobře! David je sympaťák, kterému je snadné fandit. Okolní svět se s ním nemaže a vše graduje do drsného závěru. Je to nefalšovaně romantické, dojemné, samozřejmě akční a hlavně velice zábavné. Dokonce jsem vyměnil starou Johnnyho samuraiku za Davidovu bundu, která původně patřila jeho matce.

plakát

Stovky bobrů (2022) 

Němá groteska, která je ze začátku opravdu vtipná. Když tam bobři dementně běhaj a padaj přes sebe, tak se holt budete smát. Postupně jsou tam ale stále ty samé fóry a zábava jde dolů. Ano, je to vynalézavé, ale tak v půlce to víc než film připomíná gameplay survival hry. Hrdina si postupně buduje mapu, přenáší se mezi lokacemi, v každé vyřeší logický rébus, chytne bobra, prodá kůži nakoupí lepší equip, chytne víc bobrů atd. Celovečerní stopáž je moc. Začne být únavné a mělo by to mít maximálně hodinu.  Nehodnotím protože jsem to ani nedokoukal.

plakát

Vocasy na tripu (2023) 

Docela vtipný, ale čekal jsem víc. Ten vtip, když sjetý postavy viděj nesmysle, byl od Jump Street použitej už tak v dalších pěti filmech. Ale třeba Will Forte, jako megalůzr a zlej páníček byl super.

plakát

Chudáčci (2023) 

Další Lanthimosova podivnost. V kulisách, jak od Karla Zemana, se klátí perfektní Emma Stone hladová po informacích a zkušenostech. Doprovod jí dělá Mark Ruffalo, kterej je hrozně vtipnej. Hraje světáka, co konečně našel někoho, na koho nestačí a je prdel jak tam furt žárlí a naříká. Jinak je to chytré, dialogy jsou velice zábavné a pořád se tam souloží. Emma Stone je tam fakt hodně často nahá a ne, není to ani trochu sexy.

plakát

Hrozba smrti (2024) 

Nenáročná letní zábava. Gyllenhaal líně posedává u baru, pije kafíčko a tu a tam někoho umravní. Do toho hrajou príma kapely a hosti pijou či házej lahváčema dle nálady. Postupně pak přituhuje a na scénu vtrhne šílenec McGregor, kterýho nemaj rádi ani ty zloduši. Bitky jsou fajn, a ta holka je velice hezká.

plakát

Belfast (2021) 

Na pořádné drama moc klidné, na komedii málo vtipné. Prostě takové nijaké. Přišlo mi jak nějakej českej film. Chlapeček přehrával. Nejlepší z toho byla babička s dědečkem. Caitríona Balfe je půvabná žena.

plakát

Bod obnovy (2023) 

Sci-fi detektivka, která kdyby vyšla jako díl Black Mirror, tak by nikdo ani nemrknul. Jsem rád, že u nás může vzniknout takováhle žánrovka a nepůsobí to trapně. Naopak. Po všech stránkách dobře odvedená práce, i když děj není úplně strhující.

plakát

Bastard (2023) 

Silný příběh, jak se jednotlivec s nezlomnou vůlí pere s osudem. Bojuje proti vrchnosti, ve jménu ještě vyšší vrchnosti, která ho neváhá při nejbližší příležitosti posrat. Bavilo mě to jako obraz doby. Sledovat jak si bohatá šlechta může dovolit defenestrovat komorný, ale na královského vyslance holt musí rafinovaněji. Hlavně to ale funguje emocionálně, kdy vidíme, jak se umanutý Mikkelsen, co musí mít všechno pintlich stává lidskou bytostí s city. Řemeslně a herecky bez výhrad.

plakát

Modrooký samuraj (2023) (seriál) 

Lahůdka. Anime moc nemusím, ale zde je animace opravdu nádherná a akční scény nápadité a přehledné. Hlavní hrdinka je mega cool, často dostává strašně do držky a jen díky výcviku a tvrdohlavosti dokáže přežít a jít dál. Epizody jsou skvěle vypointovány a díky tomu zamrzí konec (první série).