Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (3 231)

Red Rocket (2021)

Správná nezávislárna, jak má být. Neuvěřitelně to táhne hlavní hrdina, bejvalej pornoherec, co nemá ani floka, ale objeví u svojí ex s úsměvem od ucha k uchu. Chová se jak kokot, vy víte, že je to kokot, ale stejně jsem mu trochu fandil, protože to byl prostě takovej blb.

The American Meme (2018)

Přiblíží nám to pár influencerů, což jsou většinou nesympatické existence. Docela mě bavil Kirill, kterej se živí objížděním diskoték, kde leje ženskejm šampaňský na holý zadky. Docela mě zaujalo, že pramáti téhle scény je Paris Hilton, která dokázala být profesionální celebritou ještě před rozmachem sociálních sítí.

Bod varu (2021)

Nervák na jeden záběr, kde mají v restauraci napilno. Svižné od začátku do konce a já teď budu při čekání na svíčkovou se šesti mnohem víc benevolentní.

The Batman (2022)

Velice ponuré a temné. Chytrý scénář kombinující korupci ve vládě s řáděním psychopata by možná více slušel normálnímu thrilleru. Když se tam pak mlátily okostýmované postavy, tak mě to trochu vytrhávalo z atmosféry. Zoe Kravitz je fakt sexy a hrozně se mi líbila. Paul Dano opět vystřihl pošuka na jedničku, ale zajímalo by mě, jestli je na něj máma pyšná, když si ho každý pamatuje díky schopnosti zahrát divné, nepříjemné, totálně pošahané úchyly. "Jó Paul, ten nikdy v ničem nevynikal, ale perverta zahraje, jak nikdo jinej." Samotného Pattinsona je na tuto roli škoda. Jen smutně čumí a říká, jak je z toho unavenej. To samé dělá, když je civilní Bruce Wayne, což bylo divné, protože ten má být pravý opak a chovat se, jak excentrický milionář. Bylo to vlastně fajn a dlouho mě to bavilo, až mě to bohužel, díky neúnosné délce, bavit přestalo. Tři hodiny jsou moc a i když nemám extra co vytknout, už mě to pak nezajímalo.

Seveřan (2022)

Vikingský film se vším všudy. Prostý děj zabili jste mi fotra, tak tady máte přes držku funguje díky velmi brutálnímu prostředí. Blbé je, že jsem neměl rád hlavního hrdinu. Je to prostě viking, namakaná krvelačná bestie, co své trauma z dětství světu splácí desetinásobně. V tomhle se s tím film fakt nepáře a třeba úvodní plenění v Rusku je masakr. Bitka až komicky drsná, ale následný upalování civilistů vás chladnými nenechá. Pak to bohužel dost ubere plyn a náš viking si hraje na otroka někde v prdelákovicích na Islandu. Tam bych to pokrátil, ale stále jsou tam zajímavé výjevy, jako brutální hra, nějaká šukací oslava, pohřeb atd. Vlastně mě na tom bavily víc výjevy ze života vikingů, než příběh samotnej.

Stážista (2015)

Milý film pro ženy. Vše je tam takové příjemné, konflikty se řeší v podstatě samy a na nějaké velké drama nedojde. Což je fajn, a přesně dle zadání. De Niro je sympaťák ze starý školy, Hathaway je taky fajn, jen ten její manžel je nesympatickej vocas. Když máte náladu na něco nenáročného, Stážista skvěle splní účel.

Klan Gucci (2021)

Intriky v bohatém rodinném klanu opepřené zábavnými hereckými výkony, kde jsou všichni správně přehnaní, protože jsou Italové. :) Nejdál to dovedl Jared Leto, ten už hraje vyloženou karikaturu, ale mě to přišlo vtipné. I přes úctyhodnou délku, mi film přišel zkratkovitý a mnoho konfliktů nebylo dostatečně vysvětleno. V dnešní přeseriálované době, by formát minisérie zrovna Gucciům slušel. Přesto, za mě spokojenost. Uteklo to jako voda.

Drive My Car (2021)

Velice pomalý film, vyžadující velkou dávku času, než vás pustí do děje. Postavy jsou zajímavé a jejich rozhovory odhalující víc a víc z jejich života, taktéž. Velkou část zabírá příprava na inscenaci divadelní hry. Hlavní postava si neustále přehrává repliky a herci je pak cvičí. Někoho to asi bude štvát, mě na tom bavilo, že tam rozjeli jakousi multijazyčnou metodu, kde různí herci mluví různými jazyky. Byl to takový pohled do zákulisí.

plakát

Apollo 10 1/2: Dítě kosmického věku (2022)

Skvělé vzpomínání na šedesátá léta, která mám v amerických filmech vždy nejraději. Animace je nádherná. Akorát ty vesmíry mě trochu nudily. Raději bych více situací z běžného života.

Pád letu A800 (2020)

Nenápadné, ale zatraceně dobré. Hlavní hrdina analyzuje logy, poslouchá nahrávky z černejch skříněk a diagnostikuje nehody. Operuje zásadně v zasedačkách, ozářen bledým světlem věrného laptopu. Nezní to moc dobrodružně, ale sebejistá režie i z tohoto, vlastně neokoukaného, prostředí ukuchtila napínavou podívanou. Scénář je chytrý, hudba správně graduje, herci jsou dobří. V podstatě nemám moc co vytknout, možná až na klasicky urychlený závěr, jak to u podobných filmů bývá. Úplně vidím hladový Hollywood, jak to sebere, degraduje a vydá ve velkém.