Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (3 284)

plakát

David Attenborough: Život na naší planetě (2020) 

Statistikami a depresivním obsahem mi to připomnělo Threads v klimatické verzi. Záběry jsou perfektní a poselství jasné. Jde o takovou hodně obecnou analýzu, která nejde dopodrobna. U apokalyptické části to zas tak nevadí, ale zejména u části, která radí, že každý může přispět svým dílem například změnou jídelníčku by možná stálo za to být o něco více vzdělávací. Ale asi to byl záměr. Attenborough nechce lidi poučovat, pouze upozornit a další iniciativu už musí projevit divák sám.

plakát

Kde zpívají raci (2022) 

Knihu jsem nečetl, ale film jí rozhodně čest nedělá. Pozitiva končí u nádherně nasnímané bažiny. Jinak je to nelogická vychtěná romance, která by moc chtěla dolovat emoce ale ničemu na obrazovce nejde věřit. Od chování postav, kde celá rodina postupně odchází od násilnickýho fotra, ale nechaj s nim malou sestřičku. Po naprosto jalový milostný trojúhelník. Vadily mi i detaily, jako že holka žije v bažině, ale je pořád naprosto čistá. Barák jí nespadne na hlavu atd. Původně jsem chtěl dát o něco lepší hodnocení, ale úplný závěr tomu nasadil korunu. Scénáristické fuck you par excellence. Líný řemeslník dodal hloupé dílo.

plakát

Třináct životů (2022) 

Děti jsou uvězněny v prvních jednotkách minut a celý ten cirkus okolo se tam taktéž objeví extrémně rychle, ale nepůsobí to nijak násilně. Samotná skladba postav, kde jsou všichni sympatičtí, je fajn a vyprošťování velmi napínavé. K vyvolání emocí není potřeba žádných velkých klišé.

plakát

Pearl (2022) 

Kde X bylo uvolněné, téměř komediální, je Pearl velmi nepříjemně intenzivní. Fyzické strašení hypernechutnými důchodci nahradilo drama o rozpadu osobnosti vyvolané přehnaně autoritativní matkou. Mia Goth ukázala, že doopravdy umí hrát.

plakát

Vacation Friends (2021) 

Většinu dobrých vtipů a situací už jsem viděl jinde a lépe. Navíc hlavní hrdina mi nebyl sympatickej a ani neni moc vtipnej. John Cena je ale zase dobrej. Komedie mu sedí.

plakát

Babylon (2022) 

Přišlo mi, že by to chtělo být ultimátní poctou kinematografii a němé éře obzvlášť. Podle mého se z toho připomínaná klasika nestane, na to je to moc dnešní a duch doby z toho není cítit. Dobrý film to ale je. Čiší z toho fůra energie a Margot Robbie je válec. Strašně moc dělá perfektní hudba.

plakát

Show Jerryho Seinfelda (1989) (seriál) 

Parádní humor. V devadesátkách si prostě mohli dělat srandu ze všeho, a je to fakt sranda. Nejlepší postava je George, totální lidská zrůda.

plakát

Aftersun (2022) 

Na první pohled takový ten nezávislý film, kde se nic neděje. Jenže ve mě celou dobu hlodal pocit, že je něco v nepořádku. Že ten otec má nějakej problém a přijde tragédie. Závěr nabídne jakousi katarzi, kterou jsem ale nepochopil. Ta holka to zahrála skvěle.

plakát

Medvěd na koksu (2023) 

Pár groteskně brutálních zabití to nevytáhne. Nemá to totiž čím zaujmout. I ten medvěd je takovej hnusně kompovej. Chybí tomu výrazná hlavní postava. Někdo komu můžete fandit, jak měli třeba podobně přiblblí Hadi v letadle.

plakát

Fabelmanovi (2022) 

Výborný film o rodině, životě a filmařské vášni. Michelle Williams hraje výtečně, oproti tomu Paul Dano se mi do té role nějak nehodil.