Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film uplynul, nikde nic nedrhlo, vše do sebe zapadá - ale nenašel jsem nic, co by mi dalo možnost hodnotit film jako mimořádný. Dobré, ale za 87%...

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Slova netřeba... Ani v epizodkách, ani v hodnocení. Skvělá zábava! Můj oblíbený detail - co dělají ovečky, když se bojí?

Po stopách Xapatanu (1992) (pořad)

Jojo, to byla doba... Po našich vědomostních soutěžích typu Deset stupňů ke zlaté, zábavných typu Šest ran do klobouku přišly francouzské Pevnost Boyard a Stopa Xapatanu (Po stopách Xapatanu) - a já mám od té doby v podlaze vytlačené stopy, jak jsem tlačil či tahal, rozvrzané křeslo, jak jsem uhýbal a cukal... Tolik hádanek jsem za celý život neluštil (a tady jsem si skóre moc nevylepšil ;-). Soutěžící to měli leckdy pořádně těžké a záruky výhry nebyly. Na tohle bych se určitě ještě rád podíval - po nejrůznějších reality show (ala BigBrother) by to bylo osvěžující!

Láska nebeská (2003)

Laskavé a milé nahlížení na lásku v nejrůznějších podobách. Film z kterého dýchá člověčenství v každé vteřině. Náš tradiční domácí vánoční film. BTW: kvůli premiérovi Hugh Granta bych chodil i volit!

Haló, haló! (1982) (seriál)

Oceňuji skvělou práci českého dabingu, který exceluje hlavně v dialozích strážníka Crabtreeho - jeho dabér měl asi docela těžkou práci (tolik přežblebtů bych ze sebe plynule nedostal...). Tohle bych v originálním znění nepobral ani při výrazném zpomalení. Rád vzpomínám, jak jsem dvakrát týdně čekal, až začne další díl (dávali je tuším v úterý a ve čtvrtek okolo 22:30) a protože zbytek rodiny už spal, chechtal jsem se do polštářů, abych nikoho nerušil. Stejně většinou někdo přišel, čemu se řehtám... Vřele doporučuji po dni, kdy vás okolí štve a nic vám nejde. Heil Hotel! Klap!

Casino Royale (2006)

Já chci Bonda!!! Já chci zpátky nadhled, protřepat nemíchat, ruční řazení v autě a suchej humor. Tvůrci zatřepali a zamíchali - a pro mě je to nestravitelné. Craig hraje namachrovaného suchara (jen hraje?), skvělé akce (třeba parkour) střídají chvíle, kdy bych nejraději odešel. Nebavilo mě to. Netvrdím, že předchozí bondovky jsou bezchybné, ale aspoň jsem se u nich bavil. Je dost lepších akčních filmů, je dost lepších špionážních filmů. Podruhé - ani náhodou. Možná ještě vydržím Quantum of Solace, ale jestli se to nezlepší, budu už koukat jen na filmy pro pamětníky. Kruci, jak tohle mohl natočit stejný režisér, jako Zlaté oko?

Zelená míle (1999)

Ještě teď cítím mrazení. Kruci, tomuhle mám dát jen 5*? Vzpomínám si, jak jsem kolem tohoto filmu chodil v půjčovně a děsil se jeho délky a námětu - a pak na něj jednou došlo. Pustil jsem ho a seděl přikovaný až do konce... Už ho mám na vlastním lisovaném DVD - skvělý film, parádně namixovaná směs tajemna s velkým člověčenstvím a dotykem smrti...