Bohemian Rhapsody (2018)

Rozhodně to není špatný film, ale samozřejmě při vší snaze ani tohle nemůže mít na originál Mercuryho. A osobně bych dal přednost čínské verzi, ve které nejsou ty homosexuální scény (že je to ještě lehčí verze toho, co Mercury prováděl, si domyslí každý, kdo ví, jak to s ním dopadlo, to ale neznamená, že to má co dělat ve filmu). P.S: Moc by mě zajímalo, co by ta ten film říkal sám Freddie - škoda, že se to už nedozvíme.

Hity 89 (1989) (koncert)

Opět výborný koncert s největšími hity roku. Samozřejmě je škoda, že místo toho nevysílali přehlídku klipů, ale počtvrté už je trochu pozdě plakat nad rozlitým mlékem. Kromě toho se přece jen sem tam mihne ukázka z nějakého toho klipu. Mně osobně moc nesedí větší počet hard-rockových písní, ale většina z nich se dá poslouchat a některé jsou neoddiskutovatelné pecky. Jediný dvě vážný mínus jsou 1) nemalý počet písní, které by měly být spíš hity roku 1988 (jelikož vyšly na SP nebo bylo odvysíláno jejich klipové zpracování ještě nějakých několik týdnů před prvním lednem 1989) - aspoň co se odvysílané části písní týče, a 2) dodatečně přidaná část s vlastizrádkyní Kurvišovou.

Like House (2021) (pořad) odpad!

Další sračka naší současné největší továrny na sračky jménem Prima. Nic víc netřeba dodávat.

Hospoda - Zloděj (1997) (epizoda)

Výbornej díl, jen dvě věci mi tam vadily: 1) Ty Menzelovy blbý antikomunistický kecy na začátku, a 2), že jsme se nedozvěděli, jak to vlastně s Joskou dopadlo. Bylo by zajímavý vědět, jestli si to skutečně odpracoval u Jardy na chatě, nebo mu to jen zacvakal až zase přijel na návštěvu jeho brácha.

Slunečná (2020) (seriál) odpad!

Blbečná

Tublatanka - Dnes (1987) (hudební videoklip)

Kamera: Pavol Horečný, Režie: Juraj Černý (viz. titulek na konci klipu)

Válka ve Vietnamu (2017) (seriál)

Jeden z nejlepších válečných dokumentů posledních let a snad nejlepší dokument o válce ve Vietnamu. Co je na něm třeba ocenit nejvíc, je, že dává prostor všem přímo či nepřímo zúčastněným stranám - nejen veteránům z řad Američanů, jejich příbuzným, či jihovietnamcům, ale i protiválečným demonstrantům a dokonce i veteránům Vietkongu a VLA. Taky je zajímavé zjistit, že i leckteří váleční štváči, co měli horu keců o "nutnosti postavit hráz komunismu", měli od začátku pochybnosti jestli nejdou do předem prohraného boje a hledali skulinku kterou by se z toho dostali ven bez ztráty kytičky (v nejednom případě i sám Johnson). Já být jeden z těch veteránů, co tam nahnali, tak bych je už dávno poctil návštěvou a předvedl jim pár bojových chvatů - přímo na nich. Jediné mínus je, že leckdy se do toho přece jen dostane ten americký černobílý pohled na Vietnam a studenou válku.

Zkrocená hora (2005) odpad!

Prasárna. Nechápu, jak to někdo vůbec mohl natočit. Jedna věc je když se příběh tematikou homosexuality zabývá, druhá věc je slaďák o teplouších. To opravdu ne.

Rudý úsvit: Nová krev (2012) odpad!

I původní Rudý úsvit nebyl nic jiného než vylhaná antikomunistická srágora. Ale ten měl aspoň začínající opravdové herecké hvězdy, které podávaly v rámci možností přijatelné výkony. Tady už není ani to.

Písničky pro magnetoskop (1986) (pořad)

Jasná ukázka snahy ukojit rostoucí hlad po videoklipech. Koneckonců "magnetoskop" je archaický výraz pro video, takže název pořadu by klidně mohl znít "videoklipy." Jakousi spojovací linku tvoří záběry ve vlaku/na železnici, občas prostříhané záběry na modelové kolejiště doma u Pepy Dvořáka a Dáši Veškrnové. I tak jde vlastně jen o sestřih různých videoklipů, z nichž nejspíš všechny byly převzaté odjinud - zejména z Aktualit, ale klip Anny Rusticano by mohl být i jedním z prvních klipů Supraphonu. Z toho důvodu nehodnotím, hodnotit by se měly spíš samotné klipy.