Bronson (2008)

Alex DeLarge by se taky smál. A dost možná by byl hrdý. P.S. Na £150 000 to vypadá úžasně! P.P.S. Kamera: Larry Smith - tak už je to jasný...

Šťastlivci (2008)

Není co tomu vytknout. Možná až na tu bouřku. A Tim Robbins je sympaťák od hlavy k patě (když ho zkřížíte s Terry Gilliamem dostanete Tommyho Emmanuela :).

Šestý smysl (1999)

Vše dokonale vybalancovat neumí každý.

12 opic (1995)

Zajimavé? Lákající zpět? S nevyváženými hereckými výkony? Laciné i nákladně strhující? Předvídatelné? Vícevyznamové? S jediným dobrým hudebním motivem? Kdo ví.. (Gilliamovi se ale genialita upřít nedá.)

Hvězdný prach (2007)

Rodinný film v tom nejlepším slova smyslu. Vaughn dokáže některé věci skvěle vypointovat, skoro k dokonalosti, jen mi prostě v jeho specifickém "stylu" pořád něco chybí. Třeba to napraví mutanti.

Harry Brown (2009)

V podstatě mi vadilo jen pár dílčích maličkostí. Jinak, extrémní začátek a zajímavě podmanivá kamera. Nezatížené tempo vyprávění občas přeruší krátká katarze nebo lekačka. Opravdu hodně silné.

Náš vůdce (2008)

Velmi, velmi silné. Evropa zřejmě nedělá kompromisy.

Čtyři pokoje (1995)

Říct, že Rodriguez s Tarantinem jsou o úroveň víš snad ani nedostačuje. Když to tak vezmeme, první dvě povídky jsou ve filmu jen proto, aby na ně kamarádi udělali ve druhých dvou vtipné odkazy. I když ta druhá ještě relativně jde. Tim Roth byl příšerný a místy bylo slyšet sténání Mr.Orange v kaluži krve. Kupodivu mi ve druhých dvou ani nevadil a snad tam i zapadl. Každopádně, jednoznačně nejlepší z celých 98 minut se jeví závěrečný nájezd titulků.