Animatrix (2003)

Animatrix je naprostý skvost anime žánru a neúprosná povinnost pro fanoušky trilogie bratrů Wachowskich, kteří se znatelně podíleli na tomto projektu. Nejkrásnější na Animatrixu je, že příběhy působí úžasně a dokonale nejen jako samostatné střípky pro porozumnění a pochopení fiktivního světa (matrixu), ale též jako sounáležitý celek, zkoumající již zmíněný "program" či iluzi lidského života. Po shlédnutí Animatrixu vás matrix pohltí a naplní filozofickými otázkami o netradičním pohledu na dění věcí kolem sebe a "nepravosti" pravého světa. Nedokáži říci, jaký příběh se mi líbil nejvíce, protože měl každý něco do sebe a každý byl výjmečný svou originální formou a "pestrobarevným" obsahem. Pokud jste propadli trilogii (jako já), budete z tohoto díla více než uchváceni. Shrnul bych jako: ohromující shrnutí událostí týkajících se nejlepšího filmového Sci-Fi světa a bezstarostná jízda na vlnách filmové harmonie s velice extravagantním kabátem. Hodnocení: 10/10.

Antikrist (2009)

Silný, místy až dechberoucí psycho s velice dobrými hereckými výkony (chemie mezi manželským párem působila více než věrohodně po celou dobu). Mysteriozní atmosféra a čekání s čím má vlastně divák tu "čest" mě provázela celým snímkem (pořád máte pocit, že teď přijde dějové prozření skrze záhadu, až při závěrečném hvizdu rozhodčího si uvědomíte, že tvůrčí záměr byl ponechat vše zamlžené a neodkryté pro divákovu vlastní analýzu, pro povznesení se nad danou problematikou a pro zděšení, že mentální deviace (posedlost) může mít mnoho podob a variací a sama posedlost se nedá logicky vstřebat, pochopit). Důležité informace jsou tu úžasně dávkovány (zakódovány), čím více se dovídáme, tím více chaotické a záhadné se nám to zdá, což koresponduje s pocity "nemocné" paní a nastoluje tu onu důležitou atmosféru (možné spojení diváka s hrdinkou). Tento snímek je sonda do nitra, kde spatříme čisté "zlo" uvnitř psychicky narušeného člověka. Jsou zde drobet hluchá místa i přehnaně sadistické momentky, ale stejně se jedná o vydařený, hrůzostrašný kousek ;)

Avatar (2009)

Viděno v kině v 3D. Netřeba slov...dokonalý filmový zážitek, krása pohledět ;)

Babel (2006)

Alejandro González je můj velký oblíbenec, takže jsem čekal od filmu dramatický snímek plný stresujících situací a také jsem se toho dočkal. Brad Pitt dokázal že má výborný herecký talent a roli starostlivého manžela, který čeká na vrtulník s pomocí zahrál skvěle. Přesto se mi nejvíce líbil příběh hluchoněmé japonky, která chtěla prožít milostný zážitek. Film mě hodně natchl a prožil jsem příjemných 140 minut. Hodnocení:9/10

Babo (2008)

Velice smutné melodrama s romantickými vsuvky a příjemným optimistickým nádechem. Příběh přitroublého prodavače toustů s obrovským srdcem, jenž dělá vše proto, aby se jeho mladší sestra měla dobře. Procítěný malý film s kouzelnou atmosférou, který zaplavý oční ďůlky a pohladí u srdce. Ke konci již "trochu" citově vydírá, ale už za ohromný výkon Cha Tae-hyeona a příjemnou krásku Ha Ji-won nemohu nedat plnou nádrž. Až se dnes v noci podívám na nebe, doufám, že Sung-ryong ozáří celou oblohu třpitivým leskem=) Hodnocení: 9/10.

Babylon A.D. (2008)

Babylon A.D. je neuvěřitelně bezpointový Sci-Fi guláš, tvářící se strašně duležitě, originálně a atypicky, avšak otřesně "přestřihaná" poslední třetina naprosto ničí vše kladné na tomto snímku a zůstává pouze horoucí paskvil se vždy děsně cool Vinem. První polovina, respektive vše před přestřelkou na New Yorské ulici se dalo brát jako VELICE slušná postapokalyptická vize dobrého akčňáku, ale následující "půlhoďka" zhatila vše pěkné, až ve mně zůstalo pouze nutkání přerušit utrpení a ukončit přehrávání, "dokod to ještě jde". Zvědavost však byla silnější a dostalo se mi naprostého "madlajsu" a scénáristického úletu. Neshody Kassovitze s výše povolanými stála snímek logiku a slibně vypadající projekt skončil ve filmových troskách. Nejvíce mě to mrzí kvůli charismatickému Vinovi, protože mám jeho B-čka rád a od jeho "restartu" po delší filmové pauze jsem očekával více (návrat do Hollywoodské první ligy mu Babylon zdřejmě nevynese). Stalo se co se stalo, chybami se člověk učí (producenti snad též!?) Hodnocení: 2/10 BTW: vyhoťte střihaře!

Backcountry (2014)

Realisticky podaný malý film. Scéna ve stanu byla super. Do lesa vždy připraven, kdyby to hlavní hrdina ctil, mohlo to dopadnout jinak, beztak mohl mít za pasem aspoň lovečák. Další upozornění pro mě abych tu svou devítku tahal všude, i když na medvěda by to chtělo asi jiný kalibr (lepší než pepřák). Holka měla víc štěstí než rozumu (snad mě za toto tvrzení nezažaluje).

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Jackson mě (po Braindead) znovu potěšil a jenom potvrdil pravidlo, že filmy nekomerční a točené pro radost v sobě mají mnohem více potenciálu než tuctový teen shit s tučným rozpočtem. Příjemný, usměvavý a zábavný splatter, kterému krvavé "čvachtáky" určitě nechybějí. Bohužel není Bad Taste takový masakr jako Braindead, ale to jeho kvalitu vůbec nesnižuje, protože "úchyláren" je tu dost a to všeljakých (o lžící servírovaném mozkovém pudinku ani nemluvě). Snímek má mnoho chyb, což ho právě učinuje kultovním a dodává mu určitou geniálnost. Hodnocení: 8/10. BTW: Stačilo pár pohledů na "prdelaté" alieny a o zábavu bylo postaráno=)

Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)

Tak překrásný a smutný milostný příběh, až to "trhalo srdce". Ústřední pár je okouzlující (hlavně tedy překrásná Yeon-hee Lee, stačil pohled na její smutné oči a pláči se nedalo poroučet). Z osudu Coi Eun-hwan se ještě teď zpamatovávám. Druhá polovina snímku "přinesla" opravdu drtivý dopad emocí. Hodnocení: 10/10. ____ Hned druhý den po první projekci jsem si snímek pustil znovu. Opět jsem nemohl zadržet spouš't slz, při pohledu na roztomilou Yeon-hee Lee. Jeden z nejlepších filmových zážitků.

Ballet gyoseubso (2004)

Flying Boys je velice povedené melodrama zabývající se dospíváním, životním rozhodováním, láskou a přátelstvím. Proti obsazení, nemám nejmenší výhrady a proti příběhu též, avšak přecejenom mě neuchvátil natolik, abych se ztotožnil s ústředním hrdinou a jeho problémy, či se strátou jeho matky a přátelskými konflikty. K žánrovému "the best of", to určitě nepatří, ale příjemná korejská zábava (tak jak ji mám nejraději) to zcela je.Hodnocení nechám (prozatím) pootevřené, třeba se mi po druhém shlédnutí, podaří dostat se filmu "pod kůži" a více s ním soucítit.___________Stalo se, po druhém shlédnutí mě snímek přesvědčil o svém skrytém kouzlu a já byl maximálně spokojen.