Hitman (2007)

Na toto filmové zpracování známé,stejnojmené hry jsem se velice těšil, po shlédnutí v kině jsem se vracel domů s pocitem dobře utracených peněz. Nájemný vrah v podání Timothyho Olyphanta, který se mi moc nezdál na roli plešatého zabijáka, ale nakonec mě příjemně překvapil a byl jsem z jeho výkonem spokojen. Režisér Gens dal do filmu hodně emocí a akce a celkový dojem byl chvalitebný. Hodnocení:7/10 Po druhém shlédnutí zůstává dojem stejný, příjemný film, ač ničím zvláště výjmečný

Rocky IV (1985)

Mistra skálu už nebavý třískat Afroameričany a také chce na chvíli vypanout na čerství horský vzduch. Když už tam bude, tak rovnou může ztlouct blonďatýho dinosaura v červených trenkách s manželkou horší než tyfus... Nový Rocky (stejnš jako předešlí) postrádá kouzlo osobnosti, místo toho znázorňuje Kena v boxerkách (působil uměle) . Skvělou klasickou hudbu nahradil jakýsi "hard rock", který ze Slyho dělal jestě větší primadonu (trochu mi připomínal loutky z filmu "team america"). Přesto tréning (alias příroda vs. moderní technika) bezcitný Drago a samotný boj neměli chubu! Hodnocení: 7/10 (btw: ten konečnej monolog alá "bůh žehnej americe" si mohl odpustit).

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Jime ty seš borec. Tohle byl herecký koncetr mistra komiků, to jak dokáže zahrát zvířecího detektiva Ace, to klobouk dolů.Carey se pro tuto roli narodil, dal pro mě žánru komedie nový význam. Skvělá show, 86 min sem se bavil a ty jeho psí kousky sou nesmrtelné. Hodnocení:8/10

Rychle a zběsile (2001)

Život s dusíkem v krvi, život na hraně, život na plno a bez zábran, život s vlastnímy pravidly a zákony, život plný krásných slečen a rychlých aut - to je snímek RYCHLE A ZBĚSILE. Na tématické zaměření snímku celkem slušný scénář se stupňujícím napětím a zajímavou zápletkou. Přecejenom zde jde vyloženě o cool obal a vy musíte přistoupit na stejnou hru, jinak si nenajdete cestu k zábavě, což vyústí ke špatnému hodnocení (i pocitu). Základním pocitem je závist, musíte jí cíťit, musíte si přát být na jejich místě a žít jejich život, pak vás silný potenciál snímku dostane na požadovaný úžas a budete spokojeni (v lepším případě pohlcěni automobilovým průmyslem). The Fast and the Furious se snaží oslovit všechny milovníky aut, ikdyž (jak už to u filmů bývá) auta nehrajou v příběhu hlavní roli a vše je založeno spíše na postavách a jejich cítění. Z dnes již širokého výběru adrenalinových filmů, je tento stáje jeden z nejlepších. Hodnocení: 8/10.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Klik je poněkud nevšední komedie se silnými dramatickými vsuvky a určitě zajímavou náplní. Adam sendler je velice dobrý herec (to jak umí doopravdy hrát ukáže o rok později ve "volání na pomoc"), který mě svím "zákeřným" humorem dokáže vždy dostat do nálady. Komická vložka filmu je ikdyž se na první pohled nezdá, velmy podařená (většinu zdařilých fórků jsem pobral až při druhé projekci, hlavně tech ironických, které Adam tak dobře ovládá). Dramatická část se začne projevovat cca ve ve 2/3 filmu, ostře až od smrti Michaelova taťky. Emotivně mě film dostal, rodina Newmanových mě přirosta k srdci, takže jsem s nima prožíval každou minutu. Kate je opravdu překrásná žena, hrozně jí to v tomto filmu slušelo, i jako postarší paní byla pořád půvabná. Krásné zpříjemnění večera. Hodnocení: 8/10.

Lhář, lhář (1997)

Ne, přál jsem si brusle :D Jim Carrey je nezastavitná mašina na zábavu a mistr (mírně i tvrdě) oplzlého humoru a svým potenciálem vytáhne každý všední příběh do velice svěží a příjemné komedie (LHÁŘ, LHÁŘ je přímý důkaz). Zde mi jeho humor přišel dobře vyvážení i přes velké (účelné) přehrávání jsem se jím nepřesytil. Nápad s pravdomluvností nebyl vůbec špatný, pořád se něco dělo a Jim měl dosti prosturu ke svým šaškarnám. Avšak typická "Hollywoodská" (moralizující) poslední třetina potopila snímek do průměrných vod, s výjimkou Jimiho zde nenajdete nic převratného, ale "právník, který nesmí jeden den lhát?", to si nechám líbit.. Hodnocení: 7/10 (BTW: scéna s obdařenou slečnou ve výtahu je famózní).

Sněženky a machři (1982)

Realistický a zábavný náhled na školní lyžařský výcvik, který snad každému připomene svou mladistvou nerozvážnost. „Vydrž prďka vydrž! " - bez tohoto díla, by byla naše (teen)zábavná kinematografie dosti v poklesu (rádoby díla typu Snowboar'dáci, Rafťáci míjím velikým obloukem). Nezapomenutelné postavy, kultovní hlášky a kouzelný příběh s dosti realistickým podtextem. Jsem celkem zvědav na plánované pokračování, přecijenom měli sněženky a machři své skryté kouzlo. Hodnocení: 7/10.

Blade: Trinity (2004)

Přidávám hvězdu za one man show zábavného Reynoldse.

Hardcore Henry (2015)

Ikdyž už nejsem gamer jako v dětství, tak bych si to radši prošel a prostřílel se dějem s joystickem v ruce. Hry jsou hry a filmy... Nicméně slušná stylová jízda, vyždímanej potenciál, ale já radši crank kdybych si musel vybrat jiný, podobný snímek. FPS po celou dobu mě otravovalo, ale chápu že to sloužilo účelu. Chybělo mi tam napětí, bylo tam moc toho umělého, tkz to pravé jsem ani nevnímal. Možná se tvůrci snažili o konkrétní odkazy a tributes, já z toho vyčetl pouze celkovou parodičnost, která ve mě vyvolávala trochu lhostejnosti k osudům hrdiny. ***solidní inovátorský Bčko, pseudo-nesmrtelný krypl, ženuška byla sexy, hezký kills a scéna na motorce s kulometem, typické herní zákonitosti a vsuvky, včetně hlášek***