• Fantasy

Třetí princ (1982)

Velmi napínavá pohádka, kde jen moudrý člověk může zvítězit. Máme tu zakletou princeznu, a tři prince. Něco nesedí? Tak se dívejte o začátku až do konce. Herecké výkony dobré. Herecké obsazení super. Příběh velmi dobrý. Poznámka: Diamantové skály jsou vážně nebezpečné. Poznámka: Je zde i trošku hororová atmosféra. Hvězdiček 4

Rumburak (1984)

Hodnotím obě části jako jeden celek. (Česká Televize má film rozdělený na dvě části.) Je to slušný blázinec, jak se připojí počítač a kouzla. Inu jako v Arabele, i tady je to znát, že sem nepatří Rumburak ani jeho kouzla. Nečekejte nic velkého, a nebudete zklamáni. Je to jen pohádka. 👍 Poznámka: Věřili by jste tomu, že i Rumburak se může napravit? Poznámka: A na závěr krásná melodie. Hvězdiček 4

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Král a královna jsou asi padlý na hlavu a jezdí si pořád na výlety, a tak dopadne i království. Dva nepoctivý rádcové, kteří vybírají daň snad ze všeho, co existuje. Například daň z hlíny. Je zde spousta vtipných scén, a také hlášek. Zpěv se moc poslouchat nedá. Postava hrnčíře a jeho dcery je zde asi nejsilnější položka. Trošku neznalí princ, je asi jediná záchrana, okradeného království. Velmi pohodová atmosféra. Herecké výkony dobré. Herecké obsazení dobré. Hudba nic moc. Jen jedna melodie mi něco připomíná. Příběh je trošku na hlavu. Inu moderní pohádka. Poznámka: Král a královna, jsou zde úplně k ničemu. (Ty starší.) Hvězdiček 4

Honza málem králem (1977)

Honza málem králem Stará česká pohádka, kde si hloupý Honza doslova dělá co chce s každým, koho potká. 😄 Akce je tu dost, a humoru též. Divák si přijde na své. Příběh dobrý. Herecké výkony dobré. Herecké obsazení super. Hudba (Známe české písničky.) Doporučuji. Hvězdiček 4

Velký červený pes Clifford (2021)

Věříte na kouzla? No děti určitě ano. Film poměrně rychle uteče, a kromě psa se tam moc neděje. Občas se i zasmějete. Film ale nemá stejné kvality, jako například Ježek Sonic. Ale na konci je to dobrej blázinec. Efekty které. Příběh blbost. Herecké obsazení neznámé. Herecké výkony nic moc. Hudba špatná, místy není slyšet, i když hraje. Prostorový zvuk slabý. Poznámka: Konec je otevřený, takže očekávejte pokračování. Hvězdiček 3

Dařbuján a Pandrhola (1959)

V této době se natáčeli nejlepší filmy, a bylo to vidět. 👍 Zde exceluje samozřejmě Hrušínský. 👍😄 Ale ani ostatní si nevedou špatně. Tohle byla těžká doba pro každého poctivého člověka. Herecké výkony excelentní. Herecké obsazení velmi dobré. Humoru je tu dost. 😄 Poznámka: Postava smrťáka byla výborná, aniž by byla strašidelná. Na tu dobu výborné efekty. Poznámka: Ve filmu je ukryto i ponaučení. A to, že na každého jednou dojde. V dobrém i ve zlém. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5

Jak se budí princezny (1977)

Pohádka nabitá energií a emocemi od začátku až do konce. Zpěv: Hezké písničky. Herecké obsazení super. Herecké výkony velmi dobré. Skvělé hlášky. 🙂 "Samé kytky, kdyby tak někdo hodil jitrnici." 😄 Poznámka: Vladimír Menšík zde opravdu exceluje. 👍 "Ještě že nemusím dělat orla, já bych se snad ve vzduchu neudržel." 😄 Láska nakonec zvítězí nad zlem. Doporučuji. Hvězdiček 5

Princ a Večernice (1978)

Král, tři dcery a jeden syn. Hezká a dojemná pohádka o síle lásky, věrnosti, a jedné zlé bytosti. No, kouzelných bytostí je tu víc. Úžasná až chvílemi hororová atmosféra. 👍 Herecké výkony super. Herecké obsazení velmi dobré. Doporučuji. Hvězdiček 4