Malý Herkules (2009)

Budu se navždy bít za tento genynjální a nepochopení šnímek. Hlavní herec být dobrý ve svojé performaci. Já milovat on celé svoje srdce.

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda) odpad!

Hra o Trůny byla a stále je podstatnou součástí mého života. Miloval jsem a stále ji miluji. Užíval jsem si ji celou až do 6. série. Jasně, píčoviny se začaly objevovat už v 5. sérii, ale stále zde bylo spoustu příběhů, jež byly výborné, až nadprůměrné. 7. série byla sračka. Ale stále jsem byl schopen si ji užít. Narozdíl od série 8.... Nejsem znechucen. Nejsem pohoršen. Nejsem naštavaný. Jsem smutný. Ten seriál byl něco tak úžasného. A přesto to dokázali tak monumentálně posrat. Tohle bylo snad nejhorší zakončení seriálu v historii kinematografie. Happy end? Vážně? Jak jsme k tomuhle mohli dojít? Jak to mohlo takhle skončit? Mnoho lidí mi říká, že rád kritizuji, ale sám bych to nedokázal napsat lépe. Víte co? Po této epizodě jsem si stoprocentně jistý tím, že bych to napsal lépe minimálně tisíckrát. Popravdě, cvičená opice, Alexa i Peter Jackson, jež by všude narval nefungující CGI, by to napsali lépe. Benioff a Weis by měli být souzeni za vraždu. Ti dva totiž zavraždili Hru o Trůny a stihli ještě ve finální epizodě naplivat na Píseň Ledu a Ohně. Valar Morghulis.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

2 hvězdy za nádherné vizuály. Opravdu krásně se na to kouká. A to ve smyslu, že kurva něco vidím, že 3. epizodo? Každopádně rozepisovat se nehodlám. Mám pocit, že všichni víme jaká to je sračka.

Emoji ve filmu (2017)

1 nebo 2 originální nápady tuhle sračku zachránily před nejhorším možným hodnocením.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda) odpad!

To bylo ono? Na tohle jsme čekali 8 sérií? Co to kurva mělo být? Všechno začalo tak dobře. Opravdu jsem vnímal hrozbu Chodců. Scéna s útokem Dothraků je kinematografický masterpiece. Musím říct, že po 7 sérií, kdy wighty zredukovali na slabé zombies jsem z nich opět cítil strach a hrozbu. Pak začala bitva jako taková. Ta byla výborně natočená. Ale z realistického hlediska? Jakožto člověk, aktivně se zabývající vojenskou strategií a taktikou se musím ptát na pár klíčových otázek. Kde je kavalerie co by kryla křídla? Proč nechávají zničit svou nejsilnější a nejelitnější jednotku? Proč Melisandra nezapálila zbraně všem kdo byli přítomni? Existuje logický důvod proč nemají více barikád venku? Proč venku nejsou žádní lukostřelci? Proč nemají jedinou kuši? Co je vedlo k tomu, aby katapulty rozmístili tak, že budou k ničemu ve chvíli, kdy nepřítel zaútočí? Proč není jediný katapult za hradbami? Proč nepostavili alespoň pár balist? Seriózně, proč Brana brání tak málo mužů? Který idiot dovolil Lyanně aby zůstala venku? Jakto, že nedokázali wighty zadržet na hradbách? Vždyť každá skupina se dostávala nahoru absolutně stejnou cestou. Na jeden tento "zombie most" (nevím jak jinak to nazvat) by stačili 3 chlapi, kteří by se každých 5 minut střídali. A tak dále a tak dále. Ze strategického a taktického hlediska absolutní katastrofa. Když jsem, ale u těch vojenských záležitostí mám ještě jednu otázku... Kde jsou kurva obři? Proč, ve jménu Pána Světla, Bílí Chodci do boje poslali jednoho jediného obra, kterého nakonec zabije nedorostlé dítě? Proč je Night King stejně ikompetentní jako jeho nepřátelé? A nechtějte abych začal mluvit o konci. Co to kurva bylo? Upřímně jsem si myslel, že Bílí Chodci bitvu vyhrají. Upřímně jsem si myslel, že Bran zemře. Jaký šok to pro mě byl, když se Arya vynořila doslova odnikud a zlikvidovala zkurveně největší hrozbu, jaká kdy potkala Westeros. Přísahám na Staré i Nové bohy, že jsem tomu nevěřil dokud nezačaly titulky. Upřímně jsem si myslel, že Night King svou sílu přenesl do někoho, či něčeho jiného. A pak začala upoutávka a já si uvědomil, že tohle skutečně bylo to, co bylo teasováno od 1. série. Upřímně doufám, že za tuhle epizodu někdo dostane padáka. Doteď jsem se 8. série zastával. Nepřišla mi tak špatná, ale tohle bylo zkurveně moc. Velká Válka? Spíš nájezd hordy, jež byl bez větších potíží odražen během chvilky. Přísahám, že jestli Daenerys skončí na Železném Trůnu tak někoho zabiju.

Jugend (2017) (amatérský film)

Je to amatérský film a je to znát. Některé věci jsou jako pěst na oko (herci, co předstírají, že byli právě zastřeleni) a šepot na začátku je dost divný. Jak se, ale snímek rozjíždí tak se stává čím dál více strhujícím. Flashbacky s Hitlerjugend a poměrně dobře natočená bojová scéna (i když tito hoši natočili mnohem lepší) budují určité napětí, které vyvrcholí závěrem, který, ačkoliv je uspěchaný, má impakt na diváka. Samotný konec, který poskytne nějaké informace o 12. Tankové SS Hitlerjugend divizi je už jenom třešničkou na dortu. Jakožto začínající reenactor, který se hodlá zabývat právě touto jednotkou, jsem potěšen existencí tohoto 20 minutového snímku. Pokud vás zajímá pohled na válku ze strany Reichu a chcete, aby byl čistě objektivní a co nejvíce realistický, určitě svůj čas obětujte. Dozvíte se něco i o "těch zlých".

Rammstein: Deutschland (2019) (hudební videoklip)

Samozřejmě, že kapela byla označena za neonacisty. Všichni zapomeňte na to, že židé jsou ti, kdo v klipu nakonec nácky zastřelí. Jen tak mimochodem, jeden z nej. klioů co jsem kdy viděl.

Bohemian Rhapsody (2018)

Nemám rád HYPE. Ba co, nenávidím HYPE. Tohle je, ale ovšem jediný film u kterého jsem se na Hypu svezl. Od 1. traileru jsem tušil, že toto bude film co chci dostat. To neznamená film, který by přesně zachytil život našeho Pána a spasitele Freddieho Mercuryho. Ale, film jež představí jeho persónu a hudbu mladé generaci v atraktivním světle (říká týpek, který mu je 15). A to Bohemian Rhapsody dokázalo. Znám nejednu osobu, jež po filmu měla nový pohled na rockovou muziku, což je něco úžasného. K filmu jako takovému. Scénář je dobrý v tom, že dělápříběh Queenů atraktivní a zábavný, jak jsem již psal. Skutečnost ovšem je poměrně jinde. Např. Freddie nikdy nebyl čistý buzerant, o svém AIDS se dozvěděl až roku 1991 a ne 1985 jak film tvrdí. Mercury navíc nebyl takový kokot jakým jej film vykresluje. Vydavatel Queenů, který je ve filmu ve skutečnosti nikdy neexistoval a Queeni se nikdy nerozpadli. Ale to jsou detaily, jež se ve jménu zábavy vzdám. Film má popravdě jedinou chybu. A to, že končí příliš brzo. Film neměl končit happyendem na Live Aidu, ale tragickou smrtí hl. protagonisty. Bohužel na to už nezbyl čas a tak Freddieho smrt pokryl nápis na konci filmu. Přes to se, ale dokážu přenést a filmu aplauduji, neb se jim podařilo vzít život skutečného (ne)obyčejného člověka a proměnit jej v kinematografický masterpiece, jež nebude jen tak zapomenut. (BTW, ten kdo hrál Briana Maye vypadá víc jak Brian May než skutečný Brian May.)

Sezóna zabíjení (2013)

Příběh o tom, jak se jeden Bosenský Srb a jeden Američan naučí, že násilí nevyřeší všechny problémy a, že by si měli přiznat vlastní hříchy.