Pečený sněhulák (2014) (pořad) odpad!

Za pozornost to nestojí. Situace kterými se seriál zabývá jsou sice jako dělané pro komické scénky (neonacisti v pekle, co kdyby Česko napadlo Rusko apod.) ovšem potenciál těchto scénářů není ani trochu využit.

Putování s pravěkými monstry (2005) (seriál)

Dokument z Prvohor! Výborně! Bylo načase! BBC opět dokazuje, že ačkoliv jako zpravodajství stojí za nic, její dokumenty jsou jednoduše masterpiece! Ocenit musím hlavně Karbonskou část. Od dob co jsem jako malý viděl tento dokument poprvé, tak jsem si Karbonský hmyz představoval tak, jak byl vyobrazen zde. Výborná práce!

Prehistorický park (2006) (seriál)

Tento seriál jsem jako malý strašně žral. A svým způsobem jsem se do něk zažral i teď. Hlavně díky geniální myšlence, která z nějakého důvodu už nikdy nikoho nenapadla. Nigel Marven se jednoduše vrací v čase a přiváží s sebou prehistorická zvířata. A ano, můžete tvrdit že by to spustilo efekt motýlích křídel. Ale na to se kašle, protože 99% děje se ani kolem cestování časem netočí. 1. epizoda pojednává o následujícím. Nigel se vydává přivést Tyrannosaura Rexe. Problém je jediný, a to v tom že Nigel je asi masochista, protože se rozhodne vlézt tam jen pár hodin před dopadem onoho osudového asteroidu (teď už meteroidu). Líbí se mi že Tyrannosauři zde nejsou vyobrazeni tak jako všude jinde. A namísto osamocených králů dinosaurů se z nich stávají vychytralí lovci, jež jdou po své kořisti ve smečkách. Následná záchrana dvou Tyranosauřích mláďat je tak zajímavá jako akční. Jsou zde také představeny vedlejší postavy které pomáhají Nigelovi se správou parku. Z nich se mi rozhodně nejvíc líbil Bob. Je to sice postava které se těžce věří jediné slovo, ale stejně tak je silně komická. Ve 2. Epizodě se Nigel vydává do doby ledové aby přivedl mamuta. Zde se odehraje kupodivu smutný moment, kdy Nigel stopuje mamuta už delší dobu, ale ukáže se že jej stačili zabít pravěcí lidé. 3. Epizoda je o tom že se Nigel pokusí přivést jakéhosi létajícího dinosaura, jehož jméno je až příliš generické než abych si ho pametal. Samotná epizoda je poměrně akční díky užití toho nejlepšího klišé jež je ve filmech s dinosaury. Ano, je to vybuchující sopka. Přesto je scéně dodán potřebný feel realističnosti, díky tomu že si Nigel nasadí dýchací masku a oblast opouští chvíli po erupci. Ve 4. Epizodě Nigel přivede zpět šavlozubého tygra. Zde se také odehraje pravděpodobně ta nejsmutnější scéna pod kterou se kdy podepsala dokumentární divize BBC. U smrti matky šavlozubého tygra a jejího dítěte jsem neměl daleko k slzám. 5. Epizoda je moje nejoblíbenější. Zde Nigel podniká výpravu do mého nejoblíbenějšího období pravěku. Do Karbonu. Setkává se zde se všemi těmi divnými a fascinujícími obrovskými brouky té doby. Oceňuji také scé u kde je Nigel napaden jakousi rybou v jezírku přes které se snaží dostat. Je to jeden z nejvíce nervy drásajících momentů seriálu. Ten končí se 6. epizodou, kdy se Nigel vydává přivést to nejnebezpečnější zvíře ze všech ke kterým se dostal. A to je obrovský krokodýl deinosuchus. Nigel stráví několik dní v okolí jezera kde se dinosuchové nacházejí, přičemž k večeru prochází lesem. Tato část je překvapivě děsivá. A mnohonásobně se to zhorší když díky stopám zjistí že se v lese nachází smečka Certosaurů. Výsledkem jsou nejděsivější momenty mého dětství, které mě dokázaly přikovat k sedadlu i dnes. Nigel pokračuje v cestě lesem, přičemž neví kdy na něj jakýkoliv z těchto predátorů "vybafne". Celý seriál vrcholí "prison breakem" kdy všechny druhy které se nacházely v parku začnou utíkat. Nebudu spoilerovat jak to s nimi dopadne. Mohu snad jen říct že to je jedna z nejlepších dokumentárních sérií jakou kdy BBC vyprodukovalo.

Korgoth of Barbaria (2006) (TV film)

Takhke má vypadat fantasy! Fanoušek Barabara Conana, jako já tuto parodii prostě ocení. Škoda že se upistilo od původního úmyslu a neudělali více dílů.

Backstage (2018) odpad!

Film jsem neviděl. Ani nehodlám. Ovšem hraje v tom Ben Cristovao a tak to posílám do prdele rovnou, jakože já se jmenuju já, to vám přísahám!

Queen: Bohemian Rhapsody (1975) (hudební videoklip)

Nejlepší song všch dob. Ovšem klip ze začátku není nijak kvalitní. Vypadá to prostě jako další záznam z koncertu. Ale ve chvíli kdy přijde druhá polovina písně a slavná wall of faces tak člověku dojde že tohle je masterpiece i co se klipu týče. Povinnost pro každého kulturně založeného člověka!

Linkin Park: One Step Closer (2000) (hudební videoklip)

Hidba jako vždy vynikající. Ovšem klip jako takový není úplně dokonalý. Jsou zde scény kdy se pokoušeli hrát si se světlem, ale výsledky nebyly valné. Přesto je koncept klipu velmi zajímavý a démoni jsou úžasně ztvárněni.

TIE Fighter (2015)

Nádhera! Co může být nádhernějšího než sledovat Imperiální hvězdné destruktory, jak likvidují povstaleckou flotilu? Jedná se prakticky o přehlídku imperiální technologie, TIE fightery, Interceptory, Bombery, 2 Hvězdné Destruktory a dokonce jeden Indertikor. Tahle sebranka se postará o likvidaci povstalecké flotily za doprovodu metalové muziky? Co by mohlo být víc drsné? Snad jen kdyby jim velel Thrawn...

Vévodkyně (2008)

Výborný historický film. Z počátku se jedná o stereotypický film z této doby, postupem času však nalaďuje temnější, až depresivní tón. Do očí však bije uspěchaný konec nekonec, který mě vyloženě nasral. Ale hele! Keira má v tomto filmu lesbickou sex scénu! Co víc než tohle chtít?