Muž z oceli (2013)

Novej Superman je tak epickej, že když někdo spadne do moře, tak tam plavou obří kosatky, když se letí do vesmíru, tak se naráží do Hubbleova teleskopu, když bojujou tři postavy v Kansasu, tak udělají z Kansasu díru v pravym slova smyslu a když se dávkujou emoce, tak je to taková darda, že Henrymu Cavillovi vzplanou i chlupy na hrudi. Jo, je to super. (A má to vlastně strašně nedostatků, v čele s roztříštěností první hodiny, nepodlehnout takovýmu kolosu ale dost dobře nejde, při akčních scénách mi čelist regulérně padala hluboko pod IMAXovské plátno, tady se nechytaj ani Avengers) 90%

Iron Man 3 (2013)

Tentokrát potřebuje neurol, minimálně tejden spánku a pořádnou nabíječku na oblek, když ale dojde na spektakulární záchranu posádky Air Force One, pořád dokáže připomenout, kdo že tady platí za nejvíc cool Avengera. I když zrovna možná v obleku není on sám. Iron Man 3 vládne mocnou blockbusterovou silou ne nepodobnou Avengers, je filmem o loutkách a hrdinech, kteří loutkařům přetrhávají nitky. Proboha, co to píšu. Iron Man 3 je hlavně perfektní letní zábava s potitulkovu scénou, která u Marvelu nemá obdoby. Ať už to znamená cokoliv. 85%

Spring Breakers (2012)

Mocný vládce James Franco propíchl disneyovským hvězdičkám růžovou bublinu a ony se probudily do toho nejlepšího a nejvíc vtahujícího sociálního porna, jaký jsem kdy viděl. Ty perfektní voiceovery a moře památných scén z hlavy nedostanu ještě hodně dlouho. P.S. Kdyby mi někdo ještě včera řekl, že budu dneska juchat nadšením z party filmu se Selenou Gomez, za trest mu koupím lístek na koncert Biebera. Nebo Voxela. 90%

Hořící keř (2013) (TV film)

Dílo, které je důležitější než všechny prezidentské debaty dohromady. To, co Agnieszka Holland vytvořila, tady vlastně nemá obdoby. Občanský průkaz ve stínu Lidic najednou působí tak nějak... slabě. 90%

Stud (2011)

Sice úplně jiné, ale v popisu big city singla 21. století podobně výstižné, jako Reitmanovo Young Adult. 90%

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Je pěkný, že film o teenagerech a pro teenagery může být tak úžasně hutným dramatem. Skvělý všechno. 90%

Méďa (2012)

Podobná čirá komediální radost jako loňské Bridesmaids. 90%

Ocelová pěst (2011)

ABSOLUTNÍ guilty pleasure. Finální clash je podobně strhující jako poslední závod Speed Racera! 90%

Holy Motors (2012)

Bizárek roku s Kylie Minogue? Yes. 90%

Až vyjde měsíc (2012)

Andersonovo "podivínství" se konečně přetavilo v dobrý film. Oprava. V nejlepší. 90%