Bez věcí nad věcí (2018)

Zajímavý počin od německé produkce, který dává prostor k zamyšlení každému z nás v dnešní moderní a uspěchané době! Nevinná sázka v opilosti, kterou vezmou jejich kolegové vážně vyústí druhý den v realitu bez věcí. Dva dobří přátelé Toni a Paul se ocitnou po večírku nazí ve svých vystěhovaných bytech, kdy si každý následující den mohou vzít jednu věc zpátky. Sázka platí na následujících sto dní a kdo nevydrží prohraje a jeho polovinu financí získají zaměstnanci firmy. To je dostane občas do vtipných situacích, ale i k zamyšlení sami nad sebou, když příjdou o to nejcenější o sebe! 65%

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Wallace a Gromit bodují na plné čáře! Tohle se povedlo, ani chvíli nenudilo a i dospěláka přinutilo koukat dál jak se vše vyřeší. Líbil se mi jejich vychytaný dům s alarmy na všechny sousedy. Wallace jako vynálezce se slabostí pro sýr, který mu kontroluje Gromit byl vtipný. Příběh nenudí, je tak akorát strašidelný pro malé publikum. Králíci, kteří pustoší před velkou soutěží všem úrodu jsou chytáni naší dvojicí, která se stará o pořádek ve vesnici jako rychlá bezpečností rota. Jenže po přepadení kostela všichni zjistí, že se jedná o králíkodlaka a začíná velké vyšetřování a ohromná pohroma pro všechny. 80%

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Legenda o deseti prstenech je určitě dobrou marvelovkou a pro mě hodnocení na top srazil až závěr, který byl více fantasy. Celkově se ale jedná o dobrý počin s bojovým uměním, historií a špetkou humoru. Na začátku první akcička v autobuse, kdy se probudí bojovnost v hlavním hrdinovi prostě top! Ostatní souboje se dali možná o chlup vytáhnout výše a trochu se jím pověnovat. Příběh jako takový šlape, je tu klasické klišé, kdy záporák pozná svojí milou, odloží prsteny, stane se z něj dobrý člověk, ale poté co ženu zabijí, opět prahne po krvi a žene se za otevřením brány a vypuštění bájného démona. Líbili se mi postupné vzpomínky a vysvětlení v průběhu příběhu i jak Shang musel trpět a trénovat a proč odešel, změnil si jméno a nedodržel slib své sestře že se vrátí. Co se týče vizuálu a efektů, tak ty neměli chybu. 75%

Rozhněvaný muž (2021)

Tak tohle byla trochu jiná Stathamovina, která se nesmírně povedla. Do půlky filmu jsem netušil, že nová posila ochranky, je ve skutečnosti boss všech vrahounů! Nejelo se tady klasicky na souboje jako spíše na přestřelky a vraždy, které podával H. nesmírně uvěřitelně a tvrdě. Holt když všichni selžou a Vy přijdete o svého syna, vezmete spravedlnost do svých rukou a jdete si pro odplatu. Už při prvním přepadení v jeho nové práci bylo jasné, že není obyčejný security a že se rozhodně s nikým mazat nebude. Dobře promyšlené i podané, atmosféra s doprovodem hudby na jedničku a Statham chladný a nemilosrdný! 80%

Slečna bestie (2020)

Řezník, který vraždí jednu oběť za druhou narazí večer na studentku Millie, kterou pronásleduje a při pokusu jí zabít magickou dýkou, kterou si odnesl s vyvraždění jedné rodiny se stane něco nečekaného. Bodnutí ublíží i jemu a co hůř, ráno se každý probudí na jiném místě a v těle toho druhého! Tím tu končí klasický horor a začíná spíše thriller se špetkou komedie. Millie poznává mužské tělo, nemůže na veřejnost a tak se snaží přiblížit a přesvědčit své přátelé, že ona je v těle vraha. Řezník naopak využívá jejího těla a toho že je mezi studenty, ohákne se a vyráží na lov s novou vizáží. Po zjištění že si musí do 24 hodin vyměnit těla zpět, jinak zůstanou takto na vždy, začíná boj s časem i s policií! Vaugh zahrál ženskou duši ve svém těle suprově a z Newton se stala rázem zajímavá samička, jak málo stačilo že? Rozhodně lepší průměr a jen o chlup od lepšího hodnocení. 65%

Večírek (2021)

Zajímavý rozjezd srazu přátel ze školy po letech, kde se ani skoro nepoznávají a vypadá to na dobrou zábavu s černým humorem. Poté ale dorazí prodejce vysavačů a po zjištění že jejich kamarád zemřel všechno sklouzne do dialogů o ničem! Od odjezdu autobusem přišlo trapno a nechápu jak dokázal Suchoš při svém debutu přemluvit taková jména na obsazení! Bohužel mě to vůbec nechytlo a závěr byl dost divně useklý. V titulcích teda ještě pár záběrů ze smutečního obřadu, ale to už to nespasilo. Kamera slušná, ale pořád se k tomu musí přistupovat jako o pokus něco vyzkoušet a natočit, takže sen byl splněn! 40%

Utajený pasažér (2021)

Nuda ve stylu dokumentu o kosmu! Škoda, čekal jsem víc a po 1/3 bohužel přišlo prázdno, ticho, žádná špetka něčeho co by diváka upoutala až možná na samotný závěr. Navíc kde se tam utajený pasažér vzal, nebylo vlastně ani pořádně vysvětleno! O to víc je zoufalé, že na tak důležitou misi pro lidstvo dopustí takovou chybu. 40%

Probuzení (2021)

Zajímavý počin od Netflixu, škoda jen že ho nedopilovali až do konce. Námět dobrej, přestane jít po celém světě elektřina, náhle bourají auta, večer padají satelity z nebe a nikdo netuší co se děje. Následkem toho lidé nemůžou záhadně spát a spouští se v nich agrese! Hlavní hrdinka se snaží zachránit svou dceru, která jako jediná může usnout. Matka se jí snaží ukrývat až pochopí, že není jiné východisko než jí předat vládě. První polovina mě bavila o poznání víc, v té druhé už se to vleklo a závěr otevřený. Snad se jim podaří pokračování více propracovat a rozvinout, potenciál to má! 60%

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Druhý díl drží kvalitu podobně prvnímu, navíc navazuje a odkrývá další nebezpečné hádanky a promyšlené místnosti. Tentokrát jsou do pasti vlákáni šampioni, kteří již jednou peklem prošli a je jen na nich zda se jim to znovu podaří! Poodkrývá se i mozek celých hádanek a překvapivé propojení s jeho dcerou i závěrem, kde nás čeká pokračování. Efekty super, hudba slabší, kamera dobrá, hádanky jako ta v bance, nebo v metru boží. 70%