Cleveland Smith: Bounty Hunter (1982)

Tak to bol náááárez...Ťažko povedať čo je najlepšia rola pre Campbella ale vo komických úlohach doslova exceluje. Nebolo to výnimkou ani tu, takou paródiou na Indiana Jonesa (ktorý vyšiel rok pred tým), kde je ten humor tak detinský a hlúpy až je to naprosto skvelé, do toho snáď najklasickejšia hudba, Bruce ako Cleveland (tie jeho gesa sú božské :D ) sa dostáva z dementnejśie situácie do ešte viac a všetko zvláda so svojim prehľadom, Raimi ako nazi oficier so svojim prízvukom je dokonalý a slečna Cheryl je typická krásaviac zajatá nejaký tupým kmeňom. K tomu smiešne kulisy, priadané efekty na bode nula a tie kostímy :) To všetko v čiernobielej podobe dodáva neuveritelné čaro...a na záver len "Ha ha ha suckers, you can't catch me. Nobody catches Cleveland Smith" :DD

Oedipus Rex (1972)

No tak trošku názor je každého vlastný, ale vytvoriť takéto niečo dá partii chlapcov viac než zabrať. Tak nemý a čo? Myslíte si, že mladý chalan sa dostane k špičkovej kamere? A nápad s tabulou a kriedou bol skvelý, je pravda, źe je to výrazne na prd čitatelné, skôr nečitatelné ale čo čakáte od takej kamery...ale už vtedy bol bruce predurčený na niečo vyššie..v´daka Bohu za takých skvelých kamarátov ako Becker, Spiegel, Raimiovci a ďalší :)

Libertin (2004)

Depp je herec, ktorý nemám zlý film...má len slabší výborný alebo geniálne výborný...V tejto roli som ho úplne žral ako dekadentného milovníka, ktorý si robil prču aj zo samotného kráľa. Skvelé dialógy, to bolo niečo neuveriteľné...skvelé kostímy, malkovich ako kráľ bol toršku poslabší...a záverečný konieec...ufff dosť dobré

Sedm (1995)

ťažko nájsť, čo i len najmenšiu chybičku na tomto veľdiele. Hlavné posledná časť filmu, keď išli v aute bola rozhodne strhujúca a celkový záver doslova vyráža dych. "Zdá se, že mojim hříchem je závist." Skvelá hudba, vynikajúca bezchybná réžia, prepracovaný scenár a v neposlednom rade skvelí herci, obzvlášť Morgan s Kevinom podali úžasné výkony. Celý čas v maximálnom napatí, silno psychologicky depresívne, vo svojom žánri 2. naj film (po silent of lambs)...

Lepší už to nebude (1997)

Nicholson potvrdzuje, že je živou legendou holywoodskeho plátna. Prvých 30 minút bol tak nepríjemný, že normálne ma deprimoval, potom bolo zaujimave sledovať ako sa vyvýja jeho vzťah so psom a aj samotný záujem o Carol. Síce zakaždým triafal neskutočne otravné a úražlivé poznámky, ale dokonale to dokázal zahrať. Skrátka výkon hodný Oscara. Samozrejme aj Helen Hunt zahrala skvelo ťažko skúšajucu matku, Greh Kinnear bol ako homo umelec úplne skvelý a Verdeen bol neskutočne zlatý havo :) k tomu hudba Hansa Zimmera, réžia Jamesa Brooksa a hne´d mám jednu z najlepších romantických komédii vôbec! :)

Hitman (2007)

Je ťažko preniesť kultové hry do sveta filmu, už len kvôli ako niektorí režiséri dodrbú také projekty (Uwe)...ale rozhodne nie som sklamaný týmto počinom. Akcie bolo kopu, celkom kvalitne dotiahnuté, akurát trošku som nepochopil tomu scenáru, čo presne a ako to sleduje.

Divočina (2006)

sám by som to asi nečakal ale toto bolo skvelé...kultové hlášky tej koaly ma zakaždým odrovnali...nebyť pandy stojí to za gulové :D

Maska (1994)

Dnes už kultová klasika rozhodne nestráca dych a jedna z najlepších a najpamätnejších Carreyho komediálnych výkonov

Leon (1994)

ohoho, tak Besson sa prekonal skvelým filmom, jednoznačne svojim najlepším. Všetky tri hlavné postavy sú absolútne geniálne, najviac mi ale pasuje Gary. Ten chlap ako záporak proste nemá chybičku :) Taktiež skvelé zahraté scény medzi Natalie a Jeanom a to ako 12 ročná zahrala proste skvely štart do skvelej kariéry...Treba vyzdvihnuť ešte hudbu, výborný scenár a priestory. Od začiatku až po koniec skvelé, i keď ten začiatok bol v skvelom tempe a zakončenie hodné The Professionala!