The Thundering Mantis (1980)

Toto jsem fakt nečekal. První přibližně hodinu je to ztřeštěná čínská kung-fu komedie plná slapstickového humoru, sprostých vtípků a všemožných kliše, pro staré kung-fu filmy tak typických. Pak se najednou nálada filmu úplně obrátí a závěrečná, snad 15 minut dlouhá nonstop řežba, je naprosto neuvěřitelná, drsná, fyzicky likvidační záležitost. I hudba přestane hrát. Nepamatuji si, že bych v nějakém filmu podobného ražení kdy viděl něco podobného, vždy tam zůstával nějaký nahled nebo zábava. Zde ne. Zde stříká krev, praskají kosti a mrtvoly se kupí. Rozhodně je to něco, na co asi dlouho nezapomenu.

Shaolin dou La Ma (1983)

Dialogy ořezané na množství nezbytně nutné, aby film ještě dával smysl. Jinak by to byla řežba nonstop.

I katové umírají! (1943)

Noir o atentátu na Reinharda Heydricha a hrdinném českém odboji. Celá zápletka sama o sobě nemá (ovšem celkem logicky) s realitou nic společného. Geniální kamera a práce se světlem i některé velmi silné scénky z vězení, na druhé straně naprosto šílený Heydrich a bizarní postavičky gestapáckých vyšetřovatelů a kolaborantů, kteří v sobě mají až něco švejkovského, šíleně komolená česká jména a česko-anglické noviny a nápisy a další podobné záležitosti z toho s odstupem více než 70 let dělají docela zábavné dílko

Vinyl (2016) (seriál)

S první sérií nakonec spokojenost. "Mafiánská" linie mě moc nebavila, i když na konci se taky docela rozjela. Uvidíme, co bude dál.

Human Highway (1982)

Bizarní surreálný zážítek oscilujcí mezi tripem, Lynchem a Teletubbies. Máte-li rádi Neila Younga nebo Devo, nemůžete šlápnout vedle. Desetiminutová verze Hey Hey My My je hudební orgasmus.

Dobrodružství v Rudém moři (1951)

Pro americká kina byl film bez Hassova vědomí výrazně přestříhán (proto i ten plakát ve stylu béčkové SF). Jinak je to docela zajímavý cestopisný film zachycující nejen první pokusy o podmořský výzkum v Rudém moři za využití potápěčské techniky, ale také život v (tehdy ještě anglo-egyptském) Súdánu na počátku 50. let 20. století.

Naked Party (2000)

Aby získali čtenáře pro své upadající noviny, vydá se skupinka hongkongských reportérů do Japonska, kde připravují reportáže o různých podobách sexuálních fetišismů. Komické eskapády reportérů jsou prokládány seriozními rozhovory se skutečnými japonskými AV hvězdami, provozovateli obskurních erotických podniků či autory hentai.

Ihara Saikaku: Kóšoku ičidai otoko (1991)

Anime čerpající inspiraci z anekdotické historky z klasické japonské erotické literatury období Edo (Ihara Saikaku) a vizuálně citující japonské dřevoryty i některé další druhy japonského výtvarného umění doprovázené stylovou hudbou (šamisen, koto). Výborné.

Dr. Goldfoot, tvůrce robotických žen (1965)

Price si svoji roli, parodující (nejen) jeho hororová vystoupení docela užívá. Bonusové body za Erica Von Zippera a vůbec celou tu bizarně nesmyslnou zápletku. Vlastně jsem se u toho docela bavil, byť pro běžného diváka, neznalého "beach party" filmů s Frankie Avalonem, se spousta humoru vytratí.

Osm hrozných (2015)

Po zpětném zamyšlení pro mě osobně lepší než Django. Rozhodně (asi v rozporu s velkou částí odstatních komentujících) oceňuju dlouhou expozici i divadelní stylizaci.