Kronos (1957)

Mimozemské krabice ohrožují Mexiko a Kalifornii. Strašlivě ukecaný a překvapivě nudný film, na kterém se podepsal jak osekaný rozpočet, tak nenápaditá režie. Je to škoda, námět je docela dobrý a v rukou schopnějších tvůrců by určitě měl potenciál stát se klasikou žánru.

Sfinga (1981)

Více záběrů na egyptské památky nabízí už jen dokumenty, takže si je užijete mírou vrchovatou, ale nad příběhem a zejména chováním hlavní hrdinky nesmíte moc přemýšlet. Bohužel, logika děje i nevyváženost jednotlivých pasáží bijí do očí.

Maksym Osa (2022)

Lowcostová verze kozácké báchorky, kde několik herců běhá střídavě v zakouřeném lese a rozpadajícím se hradě. Nejpozději od 15 minuty máte všechny indicie, abyste odhadli, jak to všechno dopadne a jediné překvapení je, že to tvůrci dokázali natáhnou na 100 minut. update prosinec 2023: herec Vasilij Kucharskij, který hrál Maxima, zemřel 7.12.2023 na následky zranění, které utrpěl při obraně Ukrajiny proti invazní Hordě. Sláva hrdinům!

Vězni ztraceného vesmíru (1983)

Nízkorozpočtová blbinka z osmdesátek. Přeplácaná a plná nesmyslů, pobavila, ale do paměti se moc nezapíše.

Osobní strážce (1992)

Viděno znovu po 30 letech (ano, viděl jsem to v roce 1993 v kině) a... Ne. Je to hrozné. Horší než si pamatuju, zejména Whitney jako herečka je špatná.

Air Strike (1955)

Agitka US Navy. Pokud máte moudrého a chápajícího velitele, vyřeší se jakýkoliv problém během chvilky. Název dost kecá, protože nějaké akce je tam minimum, ale letecké fanoušky možná potěší časté záběry na F9F a další palubní letadla z USS Essex. Jinak je to nuda k uzoufání.

Zlatá devadesátá (2023) (seriál)

No, slabší, ale ani jsem od toho žádný zázrak nečekal. Devadesátky v tom nejsou ani vidět ani slyšet (že by nebyl rozpočet na licence nebo to scenáristi nezažili?) a mladí herci jsou strašlivě prkenní. Vlastně mě bavila jen Kitty s Redem, hostování staré party a trochu mladý Kelso. Pokud nevznikne další série, tak mi to vadit nebude.

Spirited (2022)

Nekolik fakt povedenych vtipku a cameo Judy Dench to nezachrani. Je to roztahane a nudne.

Smrt na Nilu (2022)

Nuda v digitálním hávu. Škoda.