Jack Ryan - Season 3 (2022) (série)

Dostane medailu, ok.. A za zabitie toho policajta v Grécku nic? Žiadne následky?

South Park: Post COVID (2021) (TV film)

"..you won't take the COVID vaccine out of shellfish-ness." Brilantné!

Gentlemani (2019)

No dalsi Snatch sa nekona, ale je to Ritchie skrz-naskrz! Nie je to az take epic, ale kto ma rad jeho styl a trademarky, si to uplne uzije.. Aj Grant tu ma paradnu postavu napisanu. Matthew zvlada svoj charakter s lahkostou, malina pre neho, a vdakabohu, ze nemusel bojovat s anglickym prizvukom, bo tam by podla mna zlyhal. Európania dokazu dokonale zvládnuť americký akcent, ale naopak to je vzdy hruza.. Tu zenu mu mohli najst sympatickejsiu, ta herecka vypadala jak kríženec koňa a chrta. Zabavne po celu dobu, zabavny narativ

V měsíčním světle (2019)

.. Nebyt najhoršej castingovej voľby dekády (ach, Dexter...) a amatérskych dialógov, plný počet bez váhania. Inak fakt našlapané a pôsobivé až do konca!

Shaft (2019)

Zabavna buddy comedy, kde vsetku zabavnost obstarava Jackson. Je to stylove, cool funky/soul/hiphop soundtrack, miestami retro dizajn, najma strih, klise dialogy, zapletka a rozuzlenie, ale stale dost zabavne. Da spomenut tym lepsim (hoc nie najlepšim) akcnym komediam z 90ich.

Await Further Instructions (2018)

... A kde je "zdejší hororový expert" a jeho ďalší erudovaný koment? Musí byť busy, píše zrejme memoáre o tom, jak ho všetci zbožňujeme a uctievame. Budem prvý v rade na autogram od jeho veličenstva Psycháča. Vole, magor... Tu musím vypluť môj bezcenný názor... Proste zábavné Béčko (B jako blbina) s priemernými hercami (otec ako slabý odvar Cranstona) a hodne nesympatickou dcérou/čoskoro matkou. Chudák jej decko. Aj keď nakoniec dopadlo ešte horšie.

Nevinná krutost (2018) (amatérský film) odpad!

Hmmm...ani trochu podozrivé... Takmer všetci užívatelia, čo tuná štedro nadelili 4 či 5 hviezd, majú zhodne po cca 200 hodnotení filmov (hranica na prejdenie testu znalostí a následnej možnosti posielania komentov...tam sa asi dačo zvrtlo či nedoplatilo). Poprosíme pár kamošov, poprípade spolutvorcov, nech mi zlepšia rating jasného Hrubého domáceho produktu? (SPOILER alert : je to sračka, páni a dámy). Nenápadné jak citrón za rohom. Zrejme treba zavolať "pár zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampama pro pana domácího", aby mu znížili tep, alebo rating na nulu.

Království zombie (2019) (seriál)

"Přes den mrtvo, v noci párty, hladoví jsou všichni z party. Nejdřív nuda, pak to žije, není machr kdo nehnije!" Slabšie až ochotnícke herecké výkony (od aziatov moc toho netreba očakávať) dostatočne vyvážil pútavý príbeh, zaujímavé postavy a odkrývanie ich zámerov, presvedčivý vizuál a "roztomilí" zombies. Posledná epizóda (ŽIADNY SPOILER) prinesie 2 skvelé prekvapivé twisty a navnadí na pokračovanie. V druhej sérii by som privítal flashbacky na vykreslenie viacerých postáv, najmä kráľovná a šikovný pán "kuchár" by si to zaslúžili, no a v tretej sérii už na plné gule, hordy nemŕtvych, veľa veľa gore efektov a epické finále z minimom preživších. Ku štyrom rudým hviezdam sa hneď pripojí piata. Už jedno kráľovstvo (Last Kingdom) dokázalo vytuniť poslednú sériu na plno vo všetkých ohľadoch, tak prečo nie aj tu. Zatiaľ príjemné prekvapenie a silný potenciál. P. S. to fakt nosili také pošahané klobúky? Buď to vyzeralo jak papierová taška, vačok z menchestrákov alebo to malo polmetrové pierka. Hold iný kraj, iný dizajnér.

Southbound (2015)

Čo má byť na tom, kurva, scifi?! Niekto si tu potrebuje objasniť rozdiel medzi scifi a fantasy... Našťastie horor ostáva, nápaditý, plynulé prechody príbehov, zábavná "operácia", brilantný záber zrkadla v druhom príbehu, sem-tam podarený gore efekt. Rozhodne zaujímavá téma (chyby v živote, vina, výčitky svedomia, trest) ...SPOILEROID NA RADARE!... v začarovanom kruhu udalostí ...SPOILEROID MINUL CIEĽ... , ktorá pristála na povrchu a potenciál (väčší než ambície) ostal nevyužitý. No stále to stojí za tých cca 90 minút. David Bruckner má (najmä po The Ritual) našliapnuté na slušnú kariéru v hororovom žánri!

Místo splněných přání (2017)

"Jste monstrum!" "Řekneme, že krmím monstra". Toto je SCENÁR so všetkými veľkými písmenami, páni a dámy! Tohoto sa už čoskoro chopí hollywoodska židbanda. Výsmech všetkých tých, čo veria, že nejaký Rohatý tam pod nimi (či odkiaľ to údajne láka chudákov smrteľníkov) môže za ich hriechy. Zvedavý hajzlík pripomína vo viacerých bodoch vládcu pekiel (problémy so spánkom - diabol nikdy nespí; "verím v detaily" - diabol sa ukrýva v detailoch). Masakrálna dynamika "deja" len za pomoci par hercov a jedneho miesta? Málo takých, co to dokážu raz, Genovese má na konte už 2 zárezy. Aj napriek (ok, poviem to slušne...) nevhodnej hudobnej zložke (v pohode to mohlo fungovať úplne bez hudby) dávam plnú paľbu, keďže všetko ostatné to plne vynahradilo. Len tak dalej! Hollywood už klope na dvere.