48 hodin (1982)

Keď sa za nečakaných okolností stretne znudený policajt Nolte s excentrickým väzňom Murphym, môžete tušiť problémy, a to nemalé. Inteligentná, vtipná, skvelou hereckou dvojkou umocnená komédia obsahujúca humorné situácie, trefné hlášky a akčný švih. Jasný nadpriemer schopný vyjasniť upršané popoludnie.

7829 km od Wu-chanu (2021)

Pútavý dokument zobrazujúci dôsledky pandémie na náš každodenný život počas jedného roku. Perfektne vyvažuje komediálne a vážne pasáže doplnené znepokojujúcou hudbou a zároveň je dynamický a svižne zostrihaný, takže ani chvíľu nenudí. Po obsahovej stránke, vychádzajúc z príbehov desiatok jednotlivcov, vyjadrujúcich svoje osobné postoje a skúsenosti, skúma viaceré roviny od schopnosti ľudí psychicky sa vyrovnať s novou a neznámou situáciou, cez šírenie dezinformácií a priživovanie sa politických strán na ľudských tragédiách až po očkovanie a nádej, že sa situácia konečne zlepší. Určite stojí za pozornosť.

9 a 1/2 týdne (1986)

Erotický thriler alebo smutná dráma? V zobrazovaní sexuálnej príťažlivosti, dráždivosti a vášne je Lyne macher a od mnohých scén - oplývajúcich neopísateľným fluidom erotického napätia - som nemohla odtrhnúť pohľad. Nostalgická osemdesiatková atmosféra, vnútorne nepokojná, skvelá Basinger a najmä atraktívny Rourke, ktorý v tom čase ešte vyzeral k svetu :-)

96 hodin (2008)

Tak táto mnohými označovaná "akčná jednohubka" ma dostala už po desiatej minúte, keď dej začal naberať grády a až do konca som nemala dovolené si v pokoji vydýchnuť. Úžasne chytro zachytená problematika ,,dnešného sveta", má to švih, rýchlosť a možnosť cez jedného obyčajného sprostredkovateľa na letisku preniknúť až do útrob organizovaného zločinu. Pierre Morel je talent a novodobý Jackie Chan (Liam Neeson:) predvádza obdivuhodný výkon.