Saturday the 14th Strikes Back (1988)

S první Sobotou to má málo společného. Oproti jedničce ubylo vtipu, ubylo gumových příšerek (přeci jen tam ale jsou), ubylo odkazů na jiné filmy a ubylo i mých hvězdiček :-). Naopak přibyla muzikálová vystoupení (škoda, že jich nebylo víc) a máme tu kouzelně směšný závěr. Zůstala tu sympatičnost (jiných) hlavních postav, dům hrůzy a scéna ve vaně. Vypadalo to ale hodně lacině a hodně amatérsky a pokud se rozhodnete na film podívat, nečekejte od toho absolutně žádnou kvalitu.

Savage Weekend (1979) odpad!

Na začátku mě polekal kameraman s hodně divokou rozklepanou kamerou, bál jsem se, že s tím chce pokračovat celý film. To se sice nestalo, nicméně film stejně stojí za starou belu. Chvilku to sice vypadalo nadějně, ale poté místo hororového napětí a strachu přišla nepříjemná nuda, která se už pak táhla s celým filmem. Prvních 35-40 minut bylo pocitově delší než hodina. Zabiják v masce se ve filmu objevil až kolem 50. minuty a ani on to nakonec nevytrhl a já už byl natolik ukolébaný nudou, že jsem to nakonec ani nedokoukal. Nejzajímavější je asi netradiční doprovodná hudba, což ve výsledku nestačí ani na jednu jedinou hvězdu.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Tak špatné jako je to tady hodnoceno to určitě není, naopak je to celkem pohodový film pro děti. Jen několik postav mi prostě nesedlo.

Sekuriťák (2017)

Antonio Banderas dal vzpomenout na Bruce Willise a první Smrtonosnou past nebo z poslední doby na Dwayna Johnsona a jeho Mrakodrap. Sám hlavní roli zvládá dobře a i Ben Kingsley je jako záporák dobrý. Hodnotím lepšími třemi hvězdami, myslím, že film měl ještě na víc. Přeci jen to má slabší chvilky, a tudíž se to do "první ligy akčních filmů" nemůže zařadit.

Sleepaway Camp IV: The Survivor (2002) odpad!

Při natáčení čtvrtého dílu krachlo studio a o deset let později vyšlo tohle. Jim Markovic si našel natočených 35 minut, z nich si vybral cca deset, co se mu líbilo. A do nich na přeskáčku nastříhal záběry z předchozích třech filmů. A vznikla tahle hrůza. Předchozí tři snímky nejsou špatné, takže jsem uvažoval, že bych tady jednu hvězdu nechal za vzpomínkový sestřih, ale nastříhané je to tak strašně, že ani to nejde. A myšlenku, která měla být v těch deseti minutách nového obsahu, se taky nepovedlo předat srozumitelně. Ve výsledku je to tedy nekoukatelný humus.

Slunovrat (2019)

Tenhle sektařský horor se mi teda moc nelíbil. Ari Aster se pokusil vytvořit napínavý snímek, který se netradičně téměř celý odehrává ve dne, tak jsem byl zvědavý, jak si s tím poradí a co za nápady nám tedy ukáže. Začátek filmu, uvedení postav do děje a příjezd do Švédska byl super, ale jak plynul čas, tak nějak jsem očekával, kdy přijde ten horor. A on nikde (pokud vám teda nestačí záběry na rozdrcená těla po seskoku ze skály). Asi bych si neměl stěžovat na délku, když jsem si dobrovolně pustil Director's cut, ale ono i 147 minut je docela dost. Samotná délka však není takový problém, jako ten, že filmu by slušela daleko, daleko větší gradace, protože po příjezdu do vesničky se to nějak seklo a v tomto stavu to pak už jelo až do konce. Krom toho ani ve 2,5h režisér nerozpracoval postavy, tak jak by se slušelo. A hlavní hrdinka je sice pohledná, ale ve vypjatých chvílích až příliš přehrává. Do toho nuda, wtf momenty, občas výpadek logiky v chování postav. Takže sečteno, podtrženo: vizuálně dobře natočený film, který ale zaostává po příběhové stránce, snesl by více hororových momentů a myslím si, že si jej brzy vezme na paškál nějaká parodie, protože některé scény už jako by z nějaké vypadly (losování Sportky/sexuální scéna).

Slzy slunce (2003)

Po filmu Slzy slunce jsem v slzách neskončil, ani jsem nezářil nadšením. A celkově mne to moc nebavilo. Smutné scény tam jsou, akční to moc není a Bruce Willis už má za sebou mnohem lepší filmy než je tohle. Škoda, očekával jsem daleko daleko víc.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Ve druhém Smrtelném zlu (případně Lesním duchovi) tvůrci přitlačili hlavně na komediální stránku, a tak tu máme více groteskních a "trikově gumových" scén. Vzhledem k tomu, že mně se na jedničce víc líbila atmosférická stránka snímku (a i při srovnáních s jinými horor-komediemi jsem se tu bavil méně), tak dvojce musím dát menší hodnocení. Specifická poetika této série jde tak nějak mimo mě.

Smrtící dech zimy (1987)

Strašidelný thriller o "nepovedeném konkursu" s velmi dobrými hereckými výkony ústřední trojice (včetně českého herce-emigranta Jana Rubeše) a atmosféru-tvořící hudbou. Jen by to mohlo být o čtvrthodinku kratší.

Smrtící vloupání (2007) odpad!

Člověk tady píše obsáhlý komentář, poté zjistí, že ho mezitím server odhlásil, poté mu spadne Wi-Fi a recenze je v tahu. Abych ji psal podruhé, za to mi tenhle snímek nestojí, takže to trochu zkrátím. Nedávno jsem psal, že odpady dávám velice nerad a dva za jeden den se mi snad nikdy (u filmů) nepovedlo. A nyní se mi to stalo podruhé během krátké doby (byť tady jsem jeden film viděl v noci a druhý následující odpoledne). Má očekávání zde byla menší, ale výsledek byl ještě mnohem horší. Ve zkratce: Je to nuda, táhne se to, vloupání nestojí za nic a zombie-upíři tomu taky na kvalitě nepřidali. Rozhodl jsem se, že se nemá cenu trápit a film jsem nakonec nedokoukal.